Migrena. Praktyczny przewodnik po naturalnych, bezpiecznych i skutecznych metodach leczenia

Tłumaczenie: MAREK ZWIERZYŃSKI
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Medycyna naturalna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Natural Way Migraine/a Comprehensive Guide to Effective Treatment (Natural Way)
zdrowie, medycyna
allison

Migrena jest czymś więcej niż zwykłym bólem głowy. Ludzie, którzy na nią chorują, dobrze wiedza, ze może ona mieć niszczące, obezwładniające działanie, a jej objawy są czasem zatrważające.
Medycyna konwencjonalna zwykle w takich przypadkach zaleca stosowanie różnych lekarstw, lecz środki te maja działania uboczne...

źródło opisu: od wydawcy

źródło okładki: http://www.polonia.com

Arlene84 | 2017-01-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Krótko i zwięźle, lecz dosyć postępowo (jak na datę wydania) opisane konwencjonalne i niekonwencjonalne (np. homeopatia, psychoterapia, medytacja) sposoby radzenia sobie z migrenami. Spora wiedza została podana w pigułce z równoczesnym zachęceniem do poszukiwania "głębszych" źródeł w interesujących nas obszarach. Łatwo i przystępnie napisana będzie dla każdego zrozumiała.

Autorka w przystępny sposób wyjaśnia, na czym polega migrena, jakie są jej objawy i odmiany, w jaki sposób dochodzi w organizmie do wyzwolenia się bólu, przy którym często trudno normalnie funkcjonować.

Najważniejsze jednak są porady dotyczące sposobów leczenia - nie tylko objawów, ale i przyczyn.
Przyznam, że początkowo podeszłam do tych rad sceptycznie, gdyż część wydawała mi się dziwaczna i mało wiarygodna, np. zanurzanie dłoni w gorącej wodzie na początkowym etapie bólu.
Wypróbowałam jednak kilka sposobów i niektóre faktycznie okazały się skuteczne.

Wśród różnych metod, jakie proponuje autorka, można znaleźć kuracje homeopatyczne, ziołowe, bioenergoterapeutyczne. Sporo miejsca poświęca akupunkturze, fizykoterapii, ćwiczeniom relaksacyjnym, z których część przypomina elementy jogi.
Na kilku stronach można poczytać o modnej aromatoterapii, w myśl której bóle migrenowe zwalczają lub przynajmniej łagodzą zapachy lawendy i mięty.

Ważna okazuje się również dieta, gdyż - jak...