Anatomia depresji. Demon w środku dnia

Tłumaczenie: Jolanta Bartosik
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
THE NOONDAY DEMON AN ANATOMY OF DEPRESSION
depresja, poradnik
zdrowie, medycyna

Ta książka porusza, szokuje, otwiera oczy. Jest pięknie napisana i z pewnością wejdzie do kanonu współczesnej klasyki jako wszechstronne dzieło traktujące o depresji, stresie i dzisiejszym stylu życia. Andrew Solomon opowiada nam o własnych doświadczeniach tak, jak on je postrzega, ale prezentuje też punkt widzenia swoich bliskich. Opisuje te bolesne przeżycia słowami błyskotliwymi i przerażającymi zarazem. Przedstawia ludzi biednych, zmagających się z życiem i uginających się pod jego ciężarem. Zastanawia się nad siłą sugestii, przytacza rozmowy z uzdrowicielami oraz swoje wrażenia z podróży po świecie w poszukiwaniu mądrości .

Asia | 2013-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2013

Krótko mówiąc jest to obszerne studium dotyczące depresji. Istota tej choroby została poruszona na poważnie i otwarcie, co mnie bardzo ujęło. Nie brak w niej naukowych pojęć jak i filozoficznych zagadnień, mimo to przekazywana wiedza jest w miarę przystępna dla przeciętnego czytelnika. Książka została napisana przez autora, który jest doskonale obeznany z tym tematem, ponieważ sam doświadczył na własnej skórze, czym są sidła depresji. Na każdej stronie można odczuć z jakim oddaniem autor pisał to dzieło, co dla mnie jest dodatkowym plusem.

Wielkim uznaniem darzę pana Solomona, pomimo że przed przeczytaniem książki, nie wiedziałam o jego istnieniu.

Nie polecam jej każdemu. Nie znajdują się w niej ani proste, ani przyjemne treści. Sądzę, że jest przeznaczona tylko i jedynie dla osób, które są tym problemem bardzo zainteresowane lub/i mają styczność z tą chorobą.

Faktem jest, że otwiera oczy na smutną prawdę. Dlatego warto po nią sięgnąć.

secret | 2010-11-01
Przeczytana: sierpień 2008

Szokująca opowieść - bezpośrednio ukazuje skrajności w jakie prowadzi depresja oraz próby wybrnięcia z niej i odnalezienia sensu życia. Autor poprzez swoje doświadczenie stara się przybliżyć, że depresja to nie jest stan przejściowy, staje się nieodłączną częścią życia człowieka, który popadł w jej sidła.

Ewelina Kędziora | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016