Anatomia depresji. Demon w środku dnia

Okładka książki Anatomia depresji. Demon w środku dnia Andrew Solomon
Okładka książki Anatomia depresji. Demon w środku dnia
Andrew Solomon Wydawnictwo: Zysk i S-ka zdrowie, medycyna
563 str. 9 godz. 23 min.
Kategoria:
zdrowie, medycyna
Tytuł oryginału:
THE NOONDAY DEMON AN ANATOMY OF DEPRESSION
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
2004-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2004-01-01
Liczba stron:
563
Czas czytania
9 godz. 23 min.
Język:
polski
ISBN:
9788372982551
Tłumacz:
Jolanta Bartosik
Tagi:
depresja poradnik
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Granta 140: State of Mind (08/2017) John Barth, Robert Coover, Rana Dasgupta, Joe Dunthorne, Charles Glass, Colin Grant, Joanna Hershon, Siri Hustvedt, Margo Jefferson, Han Kang, Jason Larkin, Tom Lee, Penelope Lively, Barry Lopez, Max Porter, Marcel Proust, Sigrid Rausing, Mary Ruefle, Jack Shenker, Danez Smith, Andrew Solomon, Ocean Vuong, Dara Wier
Ocena 4,0
Granta 140: St... John Barth, Robert ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
45 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
231
23

Na półkach:

Dość ciężka książka do czytania i ze względu na przytaczane historie, ale i ze względu na długie rozdziały. Rozdziały są podzielone tematycznie i skupiają się na samobójstwach, leczeniu, polityce, ubóstwie, uzależnieniach itd. co akurat było na plus. Autor przytacza historię wielu różnych ludzi, powołuje się na naukowe badania, fakty historyczne, opowiada o swoich własnych doświadczeniach życiowych, ale i cytuje innych pisarzy i poetów. Myślę, że można się z tej książki wiele dowiedzieć (mimo iż na pewno wiele informacji może być już nieaktualnych). Książka jest jednak bardzo subiektywnie napisana i autor bardzo jawnie wyraża swoje zdanie w wielu kwestiach oraz trzeba pamiętać, że mimo iż jest osobą oczytaną to nie jest specjalistą w dziedzinie chorób psychicznych.

Dość ciężka książka do czytania i ze względu na przytaczane historie, ale i ze względu na długie rozdziały. Rozdziały są podzielone tematycznie i skupiają się na samobójstwach, leczeniu, polityce, ubóstwie, uzależnieniach itd. co akurat było na plus. Autor przytacza historię wielu różnych ludzi, powołuje się na naukowe badania, fakty historyczne, opowiada o swoich własnych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
323
164

Na półkach:

Niezwykle smutna i chwytająca za serce książka, która otwiera oczy na problem depresji i pozwala zrozumieć, jak powszechnym jest ona w dzisiejszych czasach zjawiskiem.
Wszelkie wątpliwości dotycząca zaklasyfikowania depresji do odpowiedniej kategorii chorób wydają się dość niezrozumiałe, ponieważ zwykło się sądzić, że depresja to dolegliwość dotykająca niewielką część osób, a nawet jeśli boryka się nią spora część społeczeństwa, to przyczyn takie stanu upatruje się zazwyczaj w nieodpowiednim podejściu do życia, złym gospodarowaniu czasem, utratą kogoś lub czegoś albo po prostu problemie człowieka cierpiącego z samym sobą.
Zagłębiając się w historie bohaterów książki, czułam wręcz ich cierpienie i naprawdę ciężko było mi nie znaleźć dla nich chociaż cienia zrozumienia. Myślę, że niemal każdy może w pewien, nawet znikomy, sposób utożsamić się z przypadkami wymienionymi przez Andrew Solomona. Przyczyn depresji nie należy doszukiwać się w osobie chorej. To choroba, która atakuje znienacka, a organizm ludzki jest machiną tak potężną, iż nie sposób jest z nią efektywnie walczyć na własny rachunek, przynajmniej w większości przypadków. Oczywiście wszystko zależy od typu osobowości, genów i "zahartowania" umysłu, jednak zdecydowanie częściej to depresja wysuwa się na prowadzenie i skłania człowieka do podjęcia leczenia.
"Anatomia depresji" to książka, z której bije niewyobrażalny smutek. Można zasiąść do jej czytania z olbrzymim uśmiechem na twarzy i wspaniałym samopoczuciem, jednak lektura może błyskawicznie zmienić nastawienie i wyciszyć umysł, skłonić do rozmyślań. Uważam, że warto ją przeczytać, chociażby z tego względu, by zapoznać się ze skrajnymi przypadkami tytułowej choroby i pozwolić sobie na chwile refleksji. Być może okaże się, że negatywne uczucia, których sami doznajemy można z dużym powodzeniem wyleczyć albo porównując własne doświadczenia do tych przedstawionych w książce, dojdziemy do wniosku, że znajdujemy się w dużo lepszej sytuacji niż osoby przywołane przez autora, co z kolei skłoni nas od zwiększonej pracy nad sobą i rozwinie olbrzymie pokłady nadziei oraz pozytywnego nastawienia.
Jak napisał sam autor, o problemach trzeba dużo mówić, rozmowa bowiem jest jednym z najbardziej skutecznych lekarstw. Świadomość przynależności i miłości ze strony bliskich osób jest zjawiskiem nieopisanie cennym. Lektura książki A. Solomona sprawia, że również na te aspekty życia zaczyna się patrzeć inaczej i nagle możliwe staje się dostrzeżenie własnego szczęścia. KAŻDY jest w stanie znaleźć w swoim życiu powód do radości, a żeby radość rozkwitała, wszelkie dobra należy z oddaniem pielęgnować. :)

Niezwykle smutna i chwytająca za serce książka, która otwiera oczy na problem depresji i pozwala zrozumieć, jak powszechnym jest ona w dzisiejszych czasach zjawiskiem.
Wszelkie wątpliwości dotycząca zaklasyfikowania depresji do odpowiedniej kategorii chorób wydają się dość niezrozumiałe, ponieważ zwykło się sądzić, że depresja to dolegliwość dotykająca niewielką część...

więcej Pokaż mimo to

avatar
141
4

Na półkach:

Wartość tej książki, zarówno merytoryczna jak i propagująca oraz sentymentalna jest nieoceniona. Polecam każdemu świadomemu i nieświadomemu istnienia depresji.

Wartość tej książki, zarówno merytoryczna jak i propagująca oraz sentymentalna jest nieoceniona. Polecam każdemu świadomemu i nieświadomemu istnienia depresji.

Pokaż mimo to

avatar
198
29

Na półkach: , , ,

Krótko mówiąc jest to obszerne studium dotyczące depresji. Istota tej choroby została poruszona na poważnie i otwarcie, co mnie bardzo ujęło. Nie brak w niej naukowych pojęć jak i filozoficznych zagadnień, mimo to przekazywana wiedza jest w miarę przystępna dla przeciętnego czytelnika. Książka została napisana przez autora, który jest doskonale obeznany z tym tematem, ponieważ sam doświadczył na własnej skórze, czym są sidła depresji. Na każdej stronie można odczuć z jakim oddaniem autor pisał to dzieło, co dla mnie jest dodatkowym plusem.

Wielkim uznaniem darzę pana Solomona, pomimo że przed przeczytaniem książki, nie wiedziałam o jego istnieniu.

Nie polecam jej każdemu. Nie znajdują się w niej ani proste, ani przyjemne treści. Sądzę, że jest przeznaczona tylko i jedynie dla osób, które są tym problemem bardzo zainteresowane lub/i mają styczność z tą chorobą.

Faktem jest, że otwiera oczy na smutną prawdę. Dlatego warto po nią sięgnąć.

Krótko mówiąc jest to obszerne studium dotyczące depresji. Istota tej choroby została poruszona na poważnie i otwarcie, co mnie bardzo ujęło. Nie brak w niej naukowych pojęć jak i filozoficznych zagadnień, mimo to przekazywana wiedza jest w miarę przystępna dla przeciętnego czytelnika. Książka została napisana przez autora, który jest doskonale obeznany z tym tematem,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
211
17

Na półkach: ,

Szokująca opowieść - bezpośrednio ukazuje skrajności w jakie prowadzi depresja oraz próby wybrnięcia z niej i odnalezienia sensu życia. Autor poprzez swoje doświadczenie stara się przybliżyć, że depresja to nie jest stan przejściowy, staje się nieodłączną częścią życia człowieka, który popadł w jej sidła.

Szokująca opowieść - bezpośrednio ukazuje skrajności w jakie prowadzi depresja oraz próby wybrnięcia z niej i odnalezienia sensu życia. Autor poprzez swoje doświadczenie stara się przybliżyć, że depresja to nie jest stan przejściowy, staje się nieodłączną częścią życia człowieka, który popadł w jej sidła.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  634
 • Przeczytane
  68
 • Teraz czytam
  13
 • Posiadam
  12
 • Psychologia
  10
 • Ulubione
  4
 • Chcę w prezencie
  3
 • Psycho
  3
 • Zdrowie
  3
 • Depresja
  3

Cytaty

Więcej
Andrew Solomon Anatomia depresji. Demon w środku dnia Zobacz więcej
Andrew Solomon Anatomia depresji. Demon w środku dnia Zobacz więcej
Andrew Solomon Anatomia depresji. Demon w środku dnia Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także