Świat według Joan

Wydawnictwo: Axis Mundi
The World According to Joan
Joan, Collins, Szelichowska, World, According,
joly_fh

Pełne humoru i mądrości spojrzenie na świat Joan Collins, niezapomnianej Alexis z Dynastii – międzynarodowej ikony kina i stylu. W książce „Świat według Joan Collins” porusza tematy bliskie kobiecemu sercu, dzieli się życiowym doświadczeniem z typowym dla siebie poczuciem humoru i mądrością. Komentuje współczesny styl życia, plotkuje o mężczyznach, dzieli się przemyśleniami na temat mody,...

W książce „Świat według Joan Collins” porusza tematy bliskie kobiecemu sercu, dzieli się życiowym doświadczeniem z typowym dla siebie poczuciem humoru i mądrością. Komentuje współczesny styl życia, plotkuje o mężczyznach, dzieli się przemyśleniami na temat mody, rodziny, upływu lat i instytucji małżeństwa. Erudytka, uczciwa i szczera w osądach – to Joan Collins w najlepszym wydaniu.

Joan Collins wystąpiła w sześćdziesięciu filmach i wielu serialach telewizyjnych, w tym kultowym serialu Dynastia. Napisane przez nią książki sprzedały się w nakładach ponad 50 milionów w 30 językach na całym świecie.

źródło opisu: Axis Mundi, 2013

źródło okładki: Axis Mundi, 2013

malaMi | 2013-10-15
Przeczytana: 15 października 2013

Zawsze, ilekroć spod pióra znanej postaci, wychodzi „powieść” podchodzę do takiego dzieła z wielką rezerwą, a najczęściej w ogóle go nie ruszam. W przypadku Joan Collins byłam jednak ciekawa, jakie spojrzenie na świat ma tak charyzmatyczna kobieta, jedna z najpopularniejszych Brytyjek XX wieku.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że „Świat według Joan” nie jest autobiografią. To raczej zlepek luźnych myśli aktorki, jej spojrzenie na otaczającą rzeczywistość i subiektywna ocena show biznesu. Joan dotyka wybiórczych tematów, ich dobór jest subiektywny i składa się z obserwacji oraz prywatnych przemyśleń Collins. W swojej publikacji zahacza w szczególności o te zagadnienia, na których zna się jak nikt inny. Mamy więc rozdziały „O sławie”, „O szyku”, „O mężczyznach”, et cetera. Własne doświadczenia autorki poparte są jej spostrzeżeniami z życia codziennego, jest więc dobrą i uważną obserwatorką otaczającej jej rzeczywistości. Gorzej niestety u niej z wyciąganiem wniosków na podstawie tych...

doominika05 | 2014-08-19

Po pierwsze muszę napisać, że uwielbiam i podziwiam Joan Collins, za to jaką jest aktorką i kobietą. Ta książka to zbiór jej rozmyśleń, ciekawych przykładów z życia oraz opinii na przeróżne tematy, a wszystko przeplecione niebanalnym humorem autorki. Bardzo przyjemna pozycja, którą czyta się niesamowicie szybko.

dasza | 2017-09-11
Przeczytana: 09 września 2017

Poradnik życiowy Joan od żywienia, strojów, wychowania dzieci, podróże po social media. Może momentami pewne poglądy trąca myszką, ale trzeba przyznać, że książkę czyta się bardzo dobrze (choć korekta spała i są byki).
Pozycja nie tylko dla fanów Alexis.

Algoforos | 2015-10-01
Przeczytana: 01 października 2015