Don Juan (Z dziennika podróżującego entuzjasty)

Tłumaczenie: Antoni Lange
Wydawnictwo: Wolne Lektury
romantyzm, epika, powieść
klasyka
majkey

"Dźwięczny a mocny głos wołający: „Widowisko się zaczyna!” zbudził mnie ze słodkiego snu, w jakim byłem pogrążony. Basy brzęczą, jedne przez drugie — uderzenie bębna — huk trąby — jasne A wydobyte z obojów — preludium skrzypcowe: oczy sobie przecieram, czy diabeł drwi sobie ze mnie?… Nie, jestem w pokoju hotelu, dokąd przybyłem pod wieczór, znużony i zmęczony. W pobliżu mam sznurek dzwonka, ciągnę, zjawia się posługacz.
— W imię Boga, cóż to za pomieszana muzyka, co tu dzwoni koło mnie? Czy tu koncert odbywa się w domu?..."

Czyta: Wiktor Korzeniewski
Reżyseruje: Adam Bień

źródło opisu: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/powiesci-fantastyczne-don-juan/

źródło okładki: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/powiesci-fantastyczne-don-juan/

Witold Lisek | 2014-01-14

Grażyna | 2014-03-03