Feta w Coqueville

Darmowe dodatki Edytuj książkę
La fête à Coqueville
literatura piękna
tomaszewna

Feta w Coqueville to pełna humoru nowela opowiadająca o dwóch zwaśnionych rodach małej osady rybackiej. Niecodzienny połów, którego plonem są beczki pełne likieru, diametralnie zmienia stosunki pomiędzy mieszkańcami osady.

źródło opisu: http://audio-gram.blogspot.com/2011/05/emil-zola-f...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dominik | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Zabawna opowieść o tym, jak to procenty ukryte w cieczach zdatnych do picia zbliżają do siebie ludzi, czasami nawet tych z przeciwnych biegunów. Zaiste, że tak różnie można reagować na słowo "procenty". Tutaj przyczyniają się do wesołości, a w banku przy kredycie przyprawiają o ból głowy. Oj przepraszam... ból głowy pojawia się także w pierwszym przypadku, tylko następnego dnia. ;-)

Wabi | 2016-02-27
Przeczytana: 2015 rok

Z rozbitego statku mieszkańcy wioski zabierają beczki z likierem i urządzają popijawę, która jednoczy dwa rody.

Tina | 2015-09-03

Ba! Ba!… Feta w Coqueville!… A któżby też o niej nie słyszał!

| 2015-02-16

Magiczna moc likierów przeróżnej barwy i smaków najwyśmienitszych! Bardzo odprężające opowiadanie Zoli, zawierające dużą dawkę humoru, pozytywnych emocji oraz smaków ;) Zola zaprasza każdego do czytania swoich dzieł, jak na film do kina. Za każdym razem jesteśmy gośćmi bohaterów Jego książek, współodczuwamy z nimi i jesteśmy niejako przy ich stole. A ta książeczka dosłownie zabiera nas do rybackiej wioski i upaja swą zawartością!

Wojciech Gołębiewski | 2015-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2015

KTO UMIE NIECH ZGŁOSI REDAKCYJNĄ "LITERÓWKĘ", BO FETA MIAŁA MIEJSCE W COQUEVILLE, A NIE W CONQUEVILLE.
Zgrabna opowiastka naturalisty Zoli, o korzyściach płynących z chlania. Bo po gromadnym spożyciu alkoholu:
"nastrój cechowała sympatyczna bonomia"
BONOMIA to dobroduszność. To miło, bo nie zawsze tak bywa.
Dobrze jest poczytać Zolę nadobowiązkowo tj wychylić się poza Nanę i Germinal. Lektura 10-cio minutowa, dostępna na "wolne lektury".

K8W | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Przyjemne, ciepłe, ironiczne i zabawne opowiadanie o zwaśnionych rodach pogodzonych przy suto zakrapianej popijawie.