Kings of Leon: Sex on Fire

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Kings of Leon: Sex on Fire
rock, muzyka
joly_fh

Kings of Leon, pochodzący ze stanu Tennessee kwartet, podbił świat muzyki na własnych warunkach. Zaprezentował śmiałą mieszankę klasycznego rocka, grunge’u i nowoczesnego brzmienia. Rezultatem okazała się muzyka, która przemówiła do publiczności składającej się zarówno z piętnasto-, jak i pięćdziesięciolatków. W swojej drodze na szczyt Kings of Leon zasłużyli na szacunek Boba Dylana, U2 i wielu innych gwiazd pierwszej wielkości. Z kolei suto zakrapiane imprezy i piękne kobiety sprawiają, że ich nazwisko stale gości w mediach.

W pierwszej pełnowymiarowej, rzetelnej biografii Michael Heatley śledzi losy Kings of Leon od czasów, kiedy byli jeszcze lokalną grupą pełnych nadziei muzyków, aż do chwili, gdy ich single Sex on Fire, Use Somebody i Notion wspięły się na szczyty list przebojów.

Niezwykłe pochodzenie i przekonania członków zespołu, a także ich styl życia, który sprawił, że trzymali się z dala od muzyki popularnej aż do 1997 roku, przyniosły fascynujące rezultaty.

The Kings of Leon: Sex on Fire to napisana z rozmachem opowieść o jednej z najbardziej niezwykłych formacji rockowych naszych czasów.

źródło opisu: Sine Qua Non, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/kings-of-leon-sex-on-fire/

kordyn | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Moim zdaniem coś tu nie zagrało. Nie jestem aż takim fanem tego zespołu, ale lubię posłuchać. Biografia została spisana w nudny i monotonny sposób, bez żadnych ciekawostek, z małą ilością cytatów z wywiadów. Wręcz momentami miałem wrażenie, że skopiowana z wikipedii. Opisy płyt są dostateczne, ale niewyczerpujące i trochę na siłę, pod publikę ten początek. Każdy fan zespołu na pewno powinien mieć tą pozycje w swoim zbiorze, ale niekoniecznie powinien ją czytać, bo nic nowego się nie dowie.

camilla | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Kings Of Leon to jeden z moich ulubionych zespołów, dlatego ta książka trafiła do moich rąk. Widać, że autorzy się starali, dowiedziałam się paru nowych rzeczy. Momentami jednak było to tylko klepanie suchych faktów o dyskografii albo wklejanie głównie nieprzychylnych komentarzy krytyków z różnych magazynów (co mnie akurat wcale nie interesuje). Ale czego tu się spodziewać, biografia nigdy nie będzie tak samo dobra jak autobiografia. Takie tam, ogólne stwierdzenie.

Magdalena Ru | 2016-10-18
Przeczytana: 18 października 2016

Przeczytałam przed koncertem, aby poszerzyć wiedzę o zespole. Napisana w przystępny sposób biografia.

Perfekcjonistka | 2015-12-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Kolejna pseudobiografia, której 70% objętości stanowią dość ogólne opisy albumów i piosenek na nich, a pozostałe trzydzieści tanie sensacje. Dla autorów jedynym źródłem wiedzy o zespole są artykuły gazet lub programy telewizyjne. Praca nad książką musiała być pracą nad suchym materiałem, z cytowaniem tekstów cytujących inne teksty, a więc, w następstwie logicznego ciągu zdarzeń, książka powołuje się na informacje wielokrotnie przetworzone, a więc - wątpliwej wiarygodności.
Autorzy zwyczajnie spisali całą łatwo dostępną wiedzę na temat zespołu, dodając niekiedy odrobinę subiektywizmu. Efekt przeczytania tej książki może być porównywalny do tego, jaki nastąpi po przeczytaniu artykułu na wikipedii na ten owego zespołu.
Książka jest krótka i napisana prostym, przystępnym stylem, unika też nagromadzania faktów i rozwlekłych opisów, czytanie jej więc torturą nie jest. Przeczytać bezproblemowo więc ją można. Ale po co?

Katarzyna Busłowska | 2015-10-07
Na półkach: Przeczytane, 2015, Muzyka
Przeczytana: 06 października 2015

Jeden z najpopularniejszych zespołów naszych czasów. Kreatywni muzycy, którzy do późnych lat nastoletnich żyli niemal całkowicie odseparowani od popkultury. Synowie kaznodziei, którzy głęboko do serca wzięli sobie maksymę sex, drugs and rock and roll. Epicka historia Kings of Leon opisana została na niewiele ponad dwustu stronach za pomocą powszechnie znanych faktów. To nie jest biografia, to parodia.

Marzę o tym, by ktoś opisał historię tej kapeli tak jak kilka lat temu Everett True zrobił to z Nirvaną.

Wonderlandofbooks | 2014-10-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 października 2014

Zespół Kings of Leon zna każdy z nas, a przynajmniej każdy szanujący się fan rocka. Podbili rynek piosenkami, które każdy z nas zna: Sex on fire oraz Use somebody. W Kings of Leon. Sex on fire poznajemy ich historię: od podróży po kościołach, aż po trasy koncertowe.

Trzej bracia i kuzyn. Spędzali ze sobą dużo czasu w dzieciństwie, więc teoretycznie nie powinno być między nimi starć. Jednak tak nie jest. Chłopaki często kłócą się i przez to cierpi ich kariera.
Ich rodzice należeli do Zjednoczonego Kościoła Zielonoświątkowego, co oznaczało że bracia nie mogli słuchać nic innego od psalmów kościelnych, nie mieli przyjaciół i musieli ciągle się przemieszczać. Fakt, że musieli ciągle podróżować pomógł im w późniejszych trasach, ponieważ byli już przyzwyczajeni do nagłej zmiany miejsca. Książka opowiada historię braci i kuzyna, którzy uciekli od religijnego życia prosto w ramiona Rocka.

Biografia opowiada ich historię od dzieciństwa do wydania książki ( 2011), czyli nie jest zbyt...

Najbardziej rodzinny zespół rockowy świata, którego muzyka wsiąka wprost do wnętrza.
Kings of Leon znam od paru lat. Przynajmniej wydawało mi się, że znam. Słyszałam każdy dźwięk płynący z ich kolejnych piosenek i zapamiętywałam słowa. Ale nie byłam świadoma kim są osoby, które tworzą tę muzykę i jak ona powstaje. I wtedy pojawiła się możliwość przeczytania „Kings of Leon. Sex on fire”.
Książkę podzielono na 10 rozdziałów, we wszystko wpleciono ciekawe wypowiedzi chłopaków, co stanowi gratkę dla fanów. Poznajemy ich naprawdę, dogłębnie. Od religijnego dzieciństwa, po rozwód rodziców i stopniowe wkraczanie w muzykę aż po czołowe miejsca na listach przebojów. Tak naprawdę ciężko oceniać tę książkę. „Kings of Leon. Sex on fire” to dokładne streszczenie życia członków zespołu. Ich kroki, decyzje, sposób w jaki w danym momencie byli odbierani przez szerokie media oraz fanów. Tu nie ma miejsca na bajkopisanie. To życie, to ludzie, a tego nie sposób ocenić.

Kiedy...

Muzyka w życiu niemal każdego człowieka odgrywa ważną rolę. Każde pokolenia ma swoje przeboje, tak jak i każda osoba posiada taki zespół/wykonawcę/utwór, który coś w nim zmienił, rozpoczął jakiś etap lub po prostu tak na niego wpływa, że staje się nieodłącznym elementem istnienia. Kings of Leon poznałam na samym początku mojej przygody z muzyką rockową. Usłyszałam i pokochałam. Za głos Caleba, bas Jareda, gitarę Matthew i perkusję Nathana. Za teksty i szczerość. Wychodzi więc na to, że za całokształt.

Kings of Leon to kwartet pochodzący z Tennessee. Trzej bracia (Nathan, Caleb i Jared) byli wychowywani w religijnej rodzinie. Ich ojciec, będąc kaznodzieją, dużo podróżował, rodzina wraz z nim, dlatego chłopaki nie mieli normalnego dzieciństwa. Śpiewali w chórze, pisali kawałki country, żeby zarobić, aż pewnego dnia postanowili zawalczyć o swoje marzenia. Najpierw tylko dwaj najstarsi braci próbowali swoich sił i nawiązywali kontakty. Później dołączył do nich młodszy brat i kuzyn...

Astroo | 2014-05-24
Przeczytana: 24 maja 2014

Była to pierwsza muzyczna autobiografia jaką przeczytałem w życiu. Lepiej późno niż wcale, ale mogę powiedzieć, że zacząłem dobrze. Książka autorstwa Michaela i Drewa Heatley'ów (ojciec i syn) to dobra książka zarówno dla fanów Kings of Leon, ale także dla początkujących słuchaczy tego zespołu.

Co podobało mi się najbardziej? Duża dawka informacji, dokładny opis życia członków zespołu, można powiedzieć, że od samego urodzenia aż do czasów dzisiejszych....

Joanna | 2014-04-08
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Nie jest łatwo być współcześnie muzykiem. Nie wystarczy dobrze grać czy śpiewać. W muzycznym świecie showbiznesu, który pełen jest ludzi ambitnych, upartych i co najważniejsze zdolnych trzeba mnóstwo determinacji, samozaparcia i ogromnych umiejętności, by zaistnieć i pozostać na scenie a nie podzielić losu tak wielu, którzy stali się gwiazdą jednego przeboju bądź albumu. Droga ku sławie, zwłaszcza tworząc w zgodzie ze sobą, jest kręta i wyboista. Nie każdemu dane jest nią kroczyć. Nie każdemu udaje się oczarować, zahipnotyzować i posiąść cały świat. Udaje się to tylko nielicznym. I tak rodzą się gwiazdy-legendy.

Michael Heatley, autor ponad stu książek poświęconych muzyce, w tym licznych biografii muzycznych gwiazd takich choćby jak: Deep Purple, Johna Lennon’a czy Neil’a Young’a, wraz z synem Drew Heatley napisał pierwszą w pełni kompletną biografię zespołu, który w krótkim czasie skradł serce i porwał miliony – Kings of Leon.

Michael i Drew Heatley zabierają czytelnika w pełną...