Michael Jackson 1958-2009. Życie Legendy

Wydawnictwo: Amber
Michael Jackson: Life Of A Legend
978-83-241-3465-6
brida_frida

Ten album jest hołdem złożonym życiu i muzyce Króla Popu Michael Jackson był jedną z tych nielicznych istot ludzkich, które naprawdę mogą być nazwane legendą. Tak jak kiedyś po śmierci Elvisa i Johna Lennona, każdy z nas na zawsze zapamięta, gdzie był w chwili, gdy usłyszał, że Michael Jackson nie żyje. Miał zaledwie pięćdziesiąt lat, gdy zmarł, ale supergwiazdą stał się już jako...

Ten album jest hołdem złożonym życiu i muzyce Króla Popu

Michael Jackson był jedną z tych nielicznych istot ludzkich, które naprawdę mogą być nazwane legendą. Tak jak kiedyś po śmierci Elvisa i Johna Lennona, każdy z nas na zawsze zapamięta, gdzie był w chwili, gdy usłyszał, że Michael Jackson nie żyje. Miał zaledwie pięćdziesiąt lat, gdy zmarł, ale supergwiazdą stał się już jako jedenastolatek, a jego muzyka stała się częścią treści życia każdego z nas.

Choć największe sukcesy miał już za sobą, Jackson przygotowywał być może jeden z największych powrotów w historii show-biznesu. Nie było mu dane go zrealizować, ale jego muzyka, liczba sprzedanych płyt i liczba współczesnych mu gwiazd, które ustawiły się w kolejce, żeby złożyć hołd człowiekowi, który wywarł potężny wpływ na nas wszystkich, dowodzą, że niezależnie od swoich kontrowersyjnych ekstrawagancji i życiowych zawirowań, Michael Jackson był naprawdę jednym z największych.

Ten wypełniony zdjęciami album, który miał się ukazać, by uświetnić wielki powrót, dziś staje się hołdem złożonym Michaelowi Jacksonowi. Ukazuje życie legendy: od najmłodszych lat nadaktywnego dziecka, frontmana i symbolu rodzinnego zespołu Jackson 5, po supergwiazdę patrzącą na nas z okładki Thrillera - wciąż najlepiej sprzedającego się muzycznego hitu wszech czasów. Album ten podpatruje magiczne sceniczne ruchy, te z Moonwalk, które wykreowały go na największego czarodzieja sceny, oddaje cześć hipnotyzującej muzyce, która uczyniła go Królem Popu, i śledzi jego życie, aż do wielkiego powrotu, który został okrutnie przerwany, zanim kurtyna poszła w górę. Michael Jackson 1958-2009 Życie legendy opowiada bogatszą niż samo życie historię wyjątkowej postaci, której muzyczne dziedzictwo nie umrze nigdy.

Magdalena | 2013-10-04

Powyższy album kupiłam właściwie z dwóch powodów. Po pierwsze, chciałam się pocieszyć po śmierci Michaela (którego piosenek bardzo często słuchałam w dzieciństwie, a teraz do nich powróciłam). Po drugie, zależało mi na tym, żeby jeszcze bardziej przybliżyć sobie sylwetkę tego artysty-fenomenu, tworzącego genialną muzykę i walczącego o równość i prawa dla innych ludzi...

Album jest naprawdę pięknie wydany. Zdjęcia od razu, gdy się na nie spojrzy, poprawiają humor i dodają energii. Duży plus za ciekawie napisany tekst - dzięki temu pochłonęłam tę książkę w ciągu paru zaledwie godzin i na pewno będę do niej wracać. Bardzo dobrym pomysłem jest podanie całej "tracklisty" wszystkich płyt Michaela - zarówno tych solowych, jak i jeszcze z czasów, gdy występował w Jackson 5 i w The Jacksons. Można sobie w ten sposób sprawdzić, z którego krążka (jeśli nie ma się go w posiadaniu) pochodzi dana piosenka. Warto również zajrzeć do małego dodatku na końcu książki. Są to listy do Michaela pisane...

Dominik | 2012-03-03

Nie jest to książka wybitna, jednak polecam lekturę fanom króla popu. Zawiera bardzo dużo zdjęć i mimo wszystko mniej tekstu dlatego można bardziej traktować tą książkę jako album.

nadwrażliwi | 2015-08-06

Album jest swoistą pamiątką,podziękowaniem i uwiecznieniem kariery Michaela Jacksona.

Headlong | 2010-12-27
Przeczytana: 2009 rok

Zerżnięte z Moonwalka, choć dużo zdjęć. Cztery.

Cailin | 2016-12-08
Przeczytana: 01 grudnia 2016