Bardziej niż wczoraj, lecz mniej niż jutro

Wydawnictwo: Poligraf
LGBT, LGBTQ, Queer
Alicja

Jak to jest, gdy mężczyzna w wieku 25 lat spogląda w lustro i pyta sam siebie: – Dlaczego, będąc w szczęśliwym związku z kobietą, marzę o seksie z mężczyzną? Bardziej niż wczoraj, lecz mniej niż jutro ma formę dziennika, w którym następujące po sobie epizody pokazują, jak bohater zmienia się z „normalnego” heteroseksualnego mężczyzny w biseksualnego kochanka, następnie staje się z początku...

Bardziej niż wczoraj, lecz mniej niż jutro ma formę dziennika, w którym następujące po sobie epizody pokazują, jak bohater zmienia się z „normalnego” heteroseksualnego mężczyzny w biseksualnego kochanka, następnie staje się z początku naiwnym, a z czasem cynicznym, rozwiązłym gejem, by na koniec wreszcie zrozumieć znaczenie tradycyjnych wartości nadających sens życiu w trwałym związku.
Książka zawiera opisy pewnych zachowań seksualnych, które mogą szokować, i w związku z tym przeznaczona jest wyłącznie dla pełnoletniego odbiorcy. Nie może być też publicznie czytana na głos.

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl

Kaliber48 | 2014-06-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, LGBT

Po pierwsze skręcało mnie przy czytaniu 'bzdetów " z okładki i to już od pierwszego zdania, cytat: "Jak to jest, gdy mężczyzna w wieku 25 lat spogląda w lustro i pyta sam siebie: – Dlaczego, będąc w szczęśliwym związku z kobietą, marzę o seksie z mężczyzną?" Kurcze! Bo jestem BISEKSUALNY (żaden tam heteryk!)! I co w tym dziwnego? Byłeś szczęśliwy z kobietą, będziesz szczęśliwy(jesteś) i z mężczyzną! A w skali Kinseya "masz" wskaźnik 3, gdybyś był heteroseksualny masz wskaźnik zero (he, he), homoseksualny - masz szóstkę (he, he), aseksualny masz X. I tyle! I wszystkie te orientacje są NORMĄ! Tyle tylko, że procentowo przeważają heteroseksualni! I niech to będzie komentarz także do innych "opowieści dziwnej treści" zamieszczonych na okładce książki i niestety powielanych przez opiniodawców na LC. A oto i te treści: "... bohater zmienia się z „normalnego” heteroseksualnego mężczyzny w biseksualnego kochanka, następnie staje się z początku naiwnym, a z czasem cynicznym, rozwiązłym...

Wroński | 2014-06-06

Wypada dodać, że opis wskazuje bardziej na dramat małżeński, niż wielkie tournee po parafialnych sypialniach. Spodziewałem się historii inspirowanej „Immoralistą” Andre Gide, czyli przygnębiającej relacji mężczyzny, który pomimo homoseksualnej orientacji zdecydował się poślubić kobietę. Pikantne smaczki z życia polskiego duchowieństwa to temat na oddzielną książkę. Jako całość wyszło bez sensu, język toporny, a pomysł pisania dziennika strasznie sztuczny. Książka jest tak nudna, że podczas jej czytania, chyba ze cztery razy przeżyłem nad nią śmierć kliniczną (hehe). Żałuję, iż ocena książek nie obejmuje wartości ujemnych.

jagarkar | 2014-06-22
Na półkach: Przeczytane, LGBT
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Postanowiłam zapoznać się z tą lekturą, zaciekawiona skrajnie różnymi opiniami użytkowników lubimyczytac.pl
Niestety, szybko okazało się, że za nic nie potrafię zobaczyć pozytywów i powoli w mojej głowie zaczynała tworzyć się ta oto recenzja.

Zacznę od tego, że opis z okładki nijak ma się do treści.
Czy bohater zastanawia się (patrząc w lustro), dlaczego będąc hetero marzy o seksie z mężczyzną? Nie, on się nad niczym nie zastanawia. Czy na końcu zaczyna rozumieć znaczenie „tradycyjnych wartości”? Możliwe, że już wtedy zasnęłam, ale nic takiego nie pamiętam.

Ta książka jest pozbawiona wszelkiego rodzaju przemyśleń. A to właśnie przemyślenia czynią zadrukowane kartki literaturą.

Przez 123 strony bohater, niesamowicie irytującym językiem, opisuje czytelnikowi swoje seksualne podboje. Nic więcej.
Z kobietą byłem, ale ona biseksualizm mój akceptowała, zazdrości z jej strony bynajmniej nie zaznałem. Poznawszy A, z kobietą rozstać się musiałem, gdyż on zazdrosny był. Dwa lata z nim...

Peggy_Brown | 2014-06-29

Nie przeczytane, lecz przejrzane i porzucone... Gniocik :/

Piotr | 2013-07-05
Przeczytana: czerwiec 2013

Szalenie schematyczna ale jest w niej coś, że chce się przeczytać do końca. Literatura gejowska średnich lotów.

EPROM | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2013

Utwór przemyślany pod względem formy. Tylko 124 strony, które czyta się jednym tchem. Po lekturze tych pozornie luźno związanych ze sobą epizodów nie sposób zachować obojętność. Dlatego zaraz sięgnąłem po książkę jeszcze raz i czytając ją już na spokojnie, odkryłem w niej wiele wątków, na które zwyczajnie nie zwróciłem uwagi, skupiając się bardziej na stronie erotycznej. Zrozumiałem wówczas, że seks jest tu tylko jednym ze środków wyrazu, a nie przedmiotem samym w sobie. Bohater chwilami drażni swoją wyniosłością i pewnością siebie, ale czy geje właśnie tacy nie są? Przynajmniej ci, co akceptują siebie, dobrze zarabiają, są aktywni i to nie tylko w łóżku. Książka mówi wiele też o relacjach partnerskich niczym nie przypominających tradycyjnego małżeństwa, wszechobecnym seksie, a przede wszystkim o pragnieniu miłości. Sporo tam też o duchowieństwie i jego seksualnej hipokryzji. Mi te fragmenty wcale nie wydają się nierealne. Wystarczy przejrzeć gazety, czyż nie obfitują one w...

GrzesiekLepianka | 2013-08-20

momenty swietne literacko przeplatane sa kiepskimi. zabawa w realizm konczy sie wraz ze zbyt niewiarygodnymi historiami zwiazanymi z polskim duchowienstwem. chyba za sporo takich pikantnych historyjek jak na tak mala ksiazeczke.

Antoni Leśniak | 2014-09-28
Przeczytana: 24 września 2014

Nie mam wątpliwości, że opisane wydarzenia i sytuacje nie są tylko fikcją literacką, ale rzeczywistym opisem, choć na pewno dla potrzeb czytelników odpowiednio ubarwionych i zmontowanych. Tym bardziej, że nie raz pada tam zdania, że Autor pisze swój dziennik z dużym poślizgiem i bardziej z potrzeby utrwalenia wydarzeń niż ich czystej dokumentalizacji. A jak wiadomo pamięć ludzka jest ulotna i bardzo szybko zapomina prawdziwy przebieg wprowadzając do naszych wspomnień taki, który chcielibyśmy zachować i utrwalić dla potomności. Zwłaszcza jeśli towarzyszą nam silne emocje i działamy pod wpływem afektów, a tych w życiu intymnym na pewno nie brakuje. Domyślam się, że celem Autora nie było wdawanie się w niepotrzebne szczegóły ani nadmierna warstwa fabularna okraszona pięknymi słowami, rzucającymi na ziemię porównaniami, opisująca z wielką erudycją konteksty, które miałyby unosić ponad poziomy. I choć nie chodziło pewnie również o to, by ideał sięgnął bruku, to jednak mamy do czynienia...

Anna | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

książka dobrze napisana, lekko się ją czyta, dzięki temu, że ma formę dziennika. lecz mnie osobiście obrzydzała i wywoływała od czasu do czasu niechęć do dalszego czytania.osobiście myślę, że utożsamiam się z poglądami autora na temat kościoła. doskonale zostało ukazane jak zmienia się główny bohater z "normalnego" heteroseksualnego mężczyzny w biseksualnego kochanka.

wytrawny | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2013

Gradka dla wymagających, najlepsza pozycja jaką czytałem. Fantastyczna fabuła w połączeniu z niebywałym kunsztem literackim tworzy z tej książki prawdziwe dzieło dla wymagających. Nie mogę się doczekać kolejnego tytułu tego wybitnego autora. Urs Tors to świetny przykład na człowieka, który urodził się z piórem w dłoni.