Kamienna łódź

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Harry, światowej sławy pianista, przyjeżdża do Paryża, gdzie zamierza odbyć ze swą piękną matką zasadniczą rozmowę o swojej homoseksualności. Tymczasem dowiaduje się, że matka jest śmiertelnie chora...

Asia | 2014-01-03
Przeczytana: 30 grudnia 2013

"Kamienna łódź" jest to debiutancka powieść jak widać mało znanego autora, którego nazwiska jeszcze jakiś czas temu zupełnie nie kojarzyłam. Przypadkiem natrafiłam na tytuł jego innej książki - oby dwie mogę polecić z pełnym uznaniem.

Głównym bohaterem jest Harry odnoszący sukcesy jako sławny pianista. Sam wywodzi się z szanowanej i bogatej rodziny. O jego życiu można by rzec, że jest idealne, gdyby nie jeden szczegół, który według Harry'ego matki stanowi pewną przeszkodę w byciu doskonałym. Tą niedoskonałością jest upodobanie syna do mężczyzn.
Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy rodzina dowiaduje się, iż kobieta jest śmiertelnie chora, a winą za swój stan obarcza Harry'ego. Przez miłość jaką ją darzy, Harry stara się osiągnąć to czego chciałaby matka - doskonałości.

Bardzo ciekawa i poruszająca historia o relacjach między matką a synem, ich emocjach oraz wewnętrznych przemianach, które obierały inne drogi wraz z nabywanym doświadczeniem. Krótka i jakże mądra powieść...

martu | 2015-09-10
Natalia | 2015-05-02