Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego

Tłumaczenie: Emilia Kledzik
Seria: Mądra Mysz- Zuzia
Wydawnictwo: Media Rodzina
Conni geht nicht mit fremden mit
joly_fh

Zuzia dobrze zna drogę do szkoły. Dziś jednak jest zablokowana jedna z ulic. Co teraz? Czy Zuzia powinna posłuchać mężczyzny, który chce wskazać jej drogę?Przecież nie zna tego pana. Zuzia wie, że nie należy słuchać nieznajomych.

źródło opisu: Media Rodzina, 2013

źródło okładki: www.mediarodzina.pl

Ida | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

Kolejny krok do samodzielności. Zuzia sama wraca ze szkoły do domu. Wyjątkowo idzie sama, bo jej najbliższy kolega i sąsiad Szymek zachorował. Nie boi się, bo zna dobrze drogę i dokładnie wie, którędy pójść. Nie spodziewa się niespodzianek, a już tych niemiłych wcale.

Niestety chodnik i ulica zostały zamknięte wtedy, gdy ona była na zajęciach w szkole. Co teraz? Pewność siebie spada do zera. Zuzia nie ma pojęcia, którą ścieżką pójść.

Na szczęście pojawia się miły pan, który oferuje swoją pomoc. Jest naprawdę sympatyczny. Pyta o imię i chce, by Zuzia podała mu rękę, a on zaprowadzi ją bezpiecznie do domu. Dziewczynka przez moment się waha. Przypomina sobie rozmowy z rodzicami i wtedy...
Przeczytajcie koniecznie razem ze swoimi dziećmi! Ta historia jest jak najbardziej odpowiednia i wręcz konieczna dla każdego malucha, który powoli wkracza w samodzielne życie. Gdybyście zapomnieli przerobić ze swoimi dziećmi temat nieznajomych osób, to ta książeczka wspaniale wypełni lukę i...

| 2015-05-23

Fajna.. tylko ilustracje totalnie nie w moim stylu i na szczęście znalazłam inną książeczkę dla najmłodszych poruszającą ten temat.

Dandusiao | 2018-02-06
sziri | 2016-12-25