Zuzia w czasie pandemii

Okładka książki Zuzia w czasie pandemii Liane Schneider
Okładka książki Zuzia w czasie pandemii
Liane Schneider Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Mądra Mysz (tom 99) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Mądra Mysz (tom 99)
Conni macht mut in zeiten von Corona
Media Rodzina
2020-09-02
2020-09-02
24 min.
Emilia Kledzik
dla dzieci

Co prawda z perspektywy 1,5 roku pandemii niektóre fragmenty z książki straciły na aktualności, ale nie zmienia to faktu że jest to bardzo dobrze napisana historia o realiach związanych z koronawirusem. Dobra pomoc, by najmłodszym dzieciom wyjaśnić co się dzieje wokół nas

Wspaniała autorka Liane Schneider ukazuje współczesną sytuację na świecie w przyziemny sposób dla dzieci. Przedszkolaki oraz dzieci szkolne musiały się zmierzyć z nową sytuacją w zeszłym roki. Rodzice nie do końca wiedzą czasem jak wyjaśnić zaistniałą rzeczywistość, dlaczego muszą nosić maseczki albo czemu nie mogą przebywać u dziadków tak często jak kiedyś. Ta książeczka z pewnością będzie pomocna w objaśnieniu tego co się dzieje obecnie na świecie. Szczególnie teraz, kiedy dzieciaki w Polsce mają ferie i niestety odgórnie raczej spędzą je w domu. W książeczce znajdziemy ciekawe alternatywy spędzania czasu. Nie ma mowy o nudzie. 😊

Mijający rok był trudny dla wszystkich. Był zupełnie inny i zmienił wiele - w naszym myśleniu, zachowaniu, przyzwyczajeniach i postrzeganiu. To pandemia go zdominowała🦠. Naszych dzieci również to dotyczy, więc warto, aby wiedziały o niej co nieco.

Na pomoc przychodzi Zuzia👧. Zuzia, tak jak wiele innych dzieci na świecie, czas spędza teraz głównie w domu. Nie może spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, nie może chodzić na plac zabaw, nie pojedzie na wymarzone wakacje! Musi za to ciągle myć ręce.

Dzieci dowiedzą się, czym jest koronawirus i jak można się nim zarazić. Nie można spotykać się z kolegami i dziadkami, ale można napisać do nich list albo coś narysować. Można też porozmawiać z nimi przez kamerkę.

Rodzice też pracują w domu. Ale co można robić całe dnie w czterech ścianach...? Zuzia ma na to kilka pomysłów i chętnie się nimi dzieli z czytelnikami. 📚😊
Zuzia już wie, że aby zminimalizować ryzyko, trzeba nosić maseczkę i zachować dystans.

Na końcu książeczki zebrane zostały najważniejsze zasady, których należy przestrzegać w czasie pandemii.

Ta krótka opowieść z pewnością pomoże zrozumieć dzieciom, czym jest koronawirus, pandemia i z czym to się wiąże. Pokazuje konkretne przykłady, jak można wykorzystać czas w domu i jak należy się chronić.

Książka dotyczy poważnego tematu, ale nie przestraszy dzieci. Napisana jest w optymistycznym tonie. Będzie dobrą pomoc podczas rozmowy z dzieckiem o pandemii. 👍

Zuzia w czasie pandemii to bardzo mądra książeczka opisująca w prosty i zrozumiały dla dzieci sposób czym jest koronawirus, jak należy się zachować w czasie pandemii i o jakich środkach ostroznosci należy pamiętać.
Dzieci bardzo przeżywają rozłąkę z dziadkami i przyjaciółmi. Tęsknią za zabawą na placu zabaw z rówieśnikami, za wyjściem do przyjaciół.
Książeczka pokazuje, że również czas w domu można spędzić ciekawie, fajnie się bawiąc.

Lektura na czasie z bardzo ładnymi obrazkami.

Książeczka pokazuje, że...

Lektura dla starszych dzieci opowiadająca o czasach pandemii w których żyjemy. Świetna pozycja dla dzieci, które zastanawiają się dlaczego trzeba chodzić w maseczkach i dlaczego ludzie musza zachowywać odstęp. Świetnie tłumaczy co się dzieje teraz na świecie!

Zuzia sprawia wrażenie przygnębionej. Świat, który znała i w którym czuła się bezpiecznie nagle bardzo się zmienił. Przedszkola są zamknięte, wszyscy chodzą w maseczkach, dzieci nie mogą bawić się na placach zabaw, nie można nawet spotkać się z dziadkiem czy babcią. Wszystko przez coś, co dorośli nazywają koronawirusem i pandemią! Dziewczynka z pomocą rodziców próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Zuzia rozmawia z tatą o wirusach. Dowiaduje się jak rozprzestrzeniają się choroby i już rozumie dlaczego należy nosić maseczki. Wie także z jakiego powodu nie może spotykać się z przyjaciółmi, choć nadal jest jej w związku z tym bardzo smutno. Na szczęście razem z rodzicami i młodszym bratem każdego dnia znajdują sobie ciekawe zajęcia. W końcu nawet w najtrudniejszych sytuacjach warto próbować znaleźć dobre strony. Być może czas, w którym nie możemy spotykać się z bliskimi będzie dobrym momentem na rozwijanie zainteresowań bądź poszukiwanie nowych pasji? Sprawdźcie sami jak Zuzia poradziła sobie w czasie pandemii.

„Zuzia w czasie pandemii” to bardzo wartościowa książka, która pomoże maluchom zrozumieć dlaczego wiele codziennych czynności w czasie pandemii wygląda zupełnie inaczej. Dzieci dzięki Zuzi zobaczą, jak w dobie koronawirusa wygląda podróż komunikacją miejską czy zakupy w supermarkecie. Mali czytelnicy dowiedzą się także jak uchronić się przed infekcją. Praktyczne rady Zuzi i jej rodziców przydadzą się dzieciom nie tylko w czasie pandemii, ale także w każdym sezonie przeziębieniowym! Bohaterka książki zdradzi też dzieciom sposób na to, jak pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi nawet wtedy, gdy bliskie spotkania nie są możliwe.

Cieszę się, że powstają takie książki. Rozmowy z maluchami o koronawirusie nie należą do najłatwiejszych. Dzieci uważnie obserwują otaczający je świat i pewnie wiele z nich straciło poczucie bezpieczeństwa, widząc jak wiele zmian zaszło w bardzo krótkim czasie. Lektura takich książek jak „Zuzia w czasie pandemii” pomoże im zrozumieć co się stało, dzięki czemu poczują się pewniej w nowej rzeczywistości.

„Zuzia w czasie pandemii” to książeczka napisana prostym i przyjaznym dzieciom językiem. Opowieści towarzyszą kolorowe, ciepłe ilustracje, dzięki czemu czyta się ją z dużą przyjemnością. Przygody Zuzi w łagodny sposób pokażą dzieciom co zmieniło się w czasie pandemii. A co najważniejsze, maluchy dowiedzą się od bohaterki jak mogą poradzić sobie w tym czasie z trudnymi emocjami, osamotnieniem i brakiem przedszkola.

Czytelnicze Podwórko

.To bardzo fajna pozycja w sposób bezpośredni uświadamiająca małych czytelników o tym co się dzieje od marca w naszym kraju, jak groźny dla niektórych może być wirus, uczy zalecanej higieny( mycie rąk, kichanie w zgięcia ręki lub chusteczkę) tłumaczy zachowania, które się zmieniły ( chodzenie w maskach, dystans). Dla dzieci ten temat jest abstrakcją myśle, że taka pozycja pozwoli im lepiej zrozumieć tą sytuację.

Idealna książka na obecną sytuację i czas pandemii. Zuzia pokazuje, że czas w domu można wykorzystać na wiele sposobów.

Idealna książeczka na czasy które nastąpiły. Zuzi pokazuje, że w domu można spędzić czas na wiele sposobów.

• Czytana dziecku
  • Adusia
  • Zuzia i Alek
  • 5 lat

Dodaj cytat z książki Zuzia w czasie pandemii