Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci

Wydawnictwo: Jedność
978-83-7442-322-9
Milena

Ta wspaniała książka dla małych kucharzy opowiada o mieszkających w pomarańczowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie: Cecylce Knedelek oraz gąsce Walerii, a także o ich przyjaciołach: pani Ludmile – miłośniczce starych książek, która piecze przepyszne ciasteczka oraz torciki, panu Alojzym – kolekcjonerze śrubek i nakrętek, potrafiącym zrobić coś z niczego i naprawić prawie wszystko, Joasi – dziewczynce umiejącej uszyć gałgankowego konika i zrobić na szydełku szalik, Antku – konstruktorze dziwnych machin, uwielbiającym zamieniać się w naukowca, Luci i Lusi – bliźniaczkach mieszkających w pokoju w paski, lubiących gotować przepyszne pomidorówki: zimową i letnią, oraz kotce Bazylii i psie Tymianku.

W książce znajduje się prawie 100 opowiastek i ponad 130 bajkowo opisanych przepisów na pyszne potrawy. Jeśli chcesz wyruszyć z nami w przepyszną, bajkową podróż do krainy smaków, zapachów i kolorów, koniecznie przeczytaj tę książkę!

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=14_63&products_id=930

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=14_63&products_id=930

mukla | 2018-05-16

Moim zdaniem bardzo przecietna ksiazka. Przepisy srednio udane, opowiadania takze nas nie wciagnely. Wysoka cena.

aisom | 2018-05-08

Świetna dla dzieci

Julia | 2015-11-10

W tej książce znajdziecie dużo naprawdę fajnych przepisów.Polecam!

| 2015-08-26

Książka jest dedykowana dla dzieci, jednak porwała również moje ponad dwudziestoletnie serce. Nie jestem fanką gotowania i wszystkie książki kucharskie omijam szerokim łukiem. Przepisy brzmią dla mnie jak zaklęcia, boję się pryskającego tłuszczu. Generalnie słaba ze mnie kucharka. Jednak ta książka powolutku zachęca mnie do działania w kuchni. Genialne historyjki nawiązujące do przepisów, cudowne ilustracje, łatwo opisane przepisy - to wszystko sprawia, że każdy zaczyna lubić gotowanie. Dla mnie ideał.

jeke | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015

Często z moimi dziećmi razem przygotowujemy posiłki. Spędzamy razem czas, a do tego chłopcy uczą się gotować i piec ciasta. Niezwykle przydatna jest przy tym książka pt. "Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci" autorstwa Joanny Krzyżanek.
Nie jest to zwykła książka kucharska, gdyż oprócz stu trzydziestu przepisów na różnorodne dania zawiera również ponad sto opowiadań, których bohaterkami są Cecylka Knedelek- dziewczynka o niebieskich oczach, ,,pomidorowych,, włosach uczesanych w kitki lub kucyki, która lubi nosić sukienki i uwielbia jeść miodowe placuszki z rodzynkami oraz jej gąska Waleria, a także mieszkańcy Starego Knedelkowa: Pani Ludmiła, która piecze doskonałe torciki, Pan Alojzy-,,złota rączka", który ze starej pralki ,,Frani,, potrafi zrobić maszynę do produkcji lasanii, Antek wykonujący skomplikowane eksperymenty, Joasia szyjąca lalki z gałganków, bliźniaczki Lusia i Lucia oraz pies Tymianek i kotka Bazylia.
Dzieci zanim przystąpią do przygotowywania potraw...

Kakunia | 2014-11-02

rewelacyjna książka - ciepłe opowieści o mieszkańcach ulicy Naleśnikowej oraz smaczne przepisy, do wykorzystania na co dzień, a nie tylko przy okazji wspólnego gotowania z dzieckiem.
minusem jest wysoka cena wydania, jednak częściowo usprawiedliwiona oprawą książki (miałam kiedyś inne, trzytomowe, wydanie, i rozpadło się na pojedyncze kartki, a to trzyma się świetnie)

Zuzia Kazior | 2014-07-17
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo dobry przepis na knedle polecam książkę :)

Mulin | 2013-06-17

Rewelacyjne wprowadzenie dziecka w świat kuchennej magii. Lekko, smacznie i przystępnie.
Jedyny minus - cena, która niejednego skutecznie odwiedzie od zakupu.

Milena | 2012-05-25
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać

Bogato ilustrowana książka kucharska teoretycznie dla dzieci. W praktyce każdy przepis opatrzony jest apetycznym zdjęciem, które kusi także dorosłych. Potrawy podzielone są na kolory i poprzedzone dotyczącą każdej krótką historyjką (ciasto z plotek przeszło samo siebie C: ). Oczywiście, niektóre przepisy oznaczone są obrazkiem oznaczającym prośbę o pomoc ze strony dorosłych. Dodatkowo wyjaśnione zostały terminy kulinarne. Gdybym miała taką książkę w dzieciństwie, przeprowadzałabym dzisiaj kuchenne rewolucje z Gordonem Ramsay'em.

Dodatkowo, książkę można zakupić w trzech wersjach: oprócz samej książki jest także taka z dołączoną drewnianą łyżką lub notesikiem na przepisy.

Jestem po prostu oczarowana :D