Zuzia w czasie pandemii

Okładka książki Zuzia w czasie pandemii Liane Schneider
Okładka książki Zuzia w czasie pandemii
Liane Schneider Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Mądra Mysz (tom 99) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Mądra Mysz (tom 99)
Conni macht mut in zeiten von Corona
Media Rodzina
2020-09-02
2020-09-02
24 min.
Emilia Kledzik
dla dzieci

Okładka książki Maszyny i pojazdy. Budowa drogi Alexander Steffensmeier, Monika Wittmann
Maszyny i poja... Alexander Steffensm...
Okładka książki Maks zimą Sabine Kraushaar, Christian Tielmann
Maks zimą Sabine Kraushaar, C...
Okładka książki Głosuj na prezydenta! Kogo wybiorą zwierzęta? Paula Desgualdo, Pedro Markum, Larissa Ribeiro, André Rodrigues
Głosuj na prez... Paula Desgualdo, Pe...
Okładka książki Zuzia się zgubiła Liane Schneider, Annette Steinhauer
Zuzia się zgubiła Liane Schneider, An...
Okładka książki Maszyny i pojazdy. W remizie strażackiej Alexander Steffensmeier, Monika Wittmann
Maszyny i poja... Alexander Steffensm...

Co prawda z perspektywy 1,5 roku pandemii niektóre fragmenty z książki straciły na aktualności, ale nie zmienia to faktu że jest to bardzo dobrze napisana historia o realiach związanych z koronawirusem. Dobra pomoc, by najmłodszym dzieciom wyjaśnić co się dzieje wokół nas

Wspaniała autorka Liane Schneider ukazuje współczesną sytuację na świecie w przyziemny sposób dla dzieci. Przedszkolaki oraz dzieci szkolne musiały się zmierzyć z nową sytuacją w zeszłym roki. Rodzice nie do końca wiedzą czasem jak wyjaśnić zaistniałą rzeczywistość, dlaczego muszą nosić maseczki albo czemu nie mogą przebywać u dziadków tak często jak kiedyś. Ta książeczka z pewnością będzie pomocna w objaśnieniu tego co się dzieje obecnie na świecie. Szczególnie teraz, kiedy dzieciaki w Polsce mają ferie i niestety odgórnie raczej spędzą je w domu. W książeczce znajdziemy ciekawe alternatywy spędzania czasu. Nie ma mowy o nudzie. 😊

Mijający rok był trudny dla wszystkich. Był zupełnie inny i zmienił wiele - w naszym myśleniu, zachowaniu, przyzwyczajeniach i postrzeganiu. To pandemia go zdominowała🦠. Naszych dzieci również to dotyczy, więc warto, aby wiedziały o niej co nieco.

Na pomoc przychodzi Zuzia👧. Zuzia, tak jak wiele innych dzieci na świecie, czas spędza teraz głównie w domu. Nie może spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, nie może chodzić na plac zabaw, nie pojedzie na wymarzone wakacje! Musi za to ciągle myć ręce.

Dzieci dowiedzą się, czym jest koronawirus i jak można się nim zarazić. Nie można spotykać się z kolegami i dziadkami, ale można napisać do nich list albo coś narysować. Można też porozmawiać z nimi przez kamerkę.

Rodzice też pracują w domu. Ale co można robić całe dnie w czterech ścianach...? Zuzia ma na to kilka pomysłów i chętnie się nimi dzieli z czytelnikami. 📚😊
Zuzia już wie, że aby zminimalizować ryzyko, trzeba nosić maseczkę i zachować dystans.

Na końcu książeczki zebrane zostały najważniejsze zasady, których należy przestrzegać w czasie pandemii.

Ta krótka opowieść z pewnością pomoże zrozumieć dzieciom, czym jest koronawirus, pandemia i z czym to się wiąże. Pokazuje konkretne przykłady, jak można wykorzystać czas w domu i jak należy się chronić.

Książka dotyczy poważnego tematu, ale nie przestraszy dzieci. Napisana jest w optymistycznym tonie. Będzie dobrą pomoc podczas rozmowy z dzieckiem o pandemii. 👍

Zuzia w czasie pandemii to bardzo mądra książeczka opisująca w prosty i zrozumiały dla dzieci sposób czym jest koronawirus, jak należy się zachować w czasie pandemii i o jakich środkach ostroznosci należy pamiętać.
Dzieci bardzo przeżywają rozłąkę z dziadkami i przyjaciółmi. Tęsknią za zabawą na placu zabaw z rówieśnikami, za wyjściem do przyjaciół.
Książeczka pokazuje, że również czas w domu można spędzić ciekawie, fajnie się bawiąc.

Lektura na czasie z bardzo ładnymi obrazkami.

Książeczka pokazuje, że...

Lektura dla starszych dzieci opowiadająca o czasach pandemii w których żyjemy. Świetna pozycja dla dzieci, które zastanawiają się dlaczego trzeba chodzić w maseczkach i dlaczego ludzie musza zachowywać odstęp. Świetnie tłumaczy co się dzieje teraz na świecie!

Zuzia sprawia wrażenie przygnębionej. Świat, który znała i w którym czuła się bezpiecznie nagle bardzo się zmienił. Przedszkola są zamknięte, wszyscy chodzą w maseczkach, dzieci nie mogą bawić się na placach zabaw, nie można nawet spotkać się z dziadkiem czy babcią. Wszystko przez coś, co dorośli nazywają koronawirusem i pandemią! Dziewczynka z pomocą rodziców próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Zuzia rozmawia z tatą o wirusach. Dowiaduje się jak rozprzestrzeniają się choroby i już rozumie dlaczego należy nosić maseczki. Wie także z jakiego powodu nie może spotykać się z przyjaciółmi, choć nadal jest jej w związku z tym bardzo smutno. Na szczęście razem z rodzicami i młodszym bratem każdego dnia znajdują sobie ciekawe zajęcia. W końcu nawet w najtrudniejszych sytuacjach warto próbować znaleźć dobre strony. Być może czas, w którym nie możemy spotykać się z bliskimi będzie dobrym momentem na rozwijanie zainteresowań bądź poszukiwanie nowych pasji? Sprawdźcie sami jak Zuzia poradziła sobie w czasie pandemii.

„Zuzia w czasie pandemii” to bardzo wartościowa książka, która pomoże maluchom zrozumieć dlaczego wiele codziennych czynności w czasie pandemii wygląda zupełnie inaczej. Dzieci dzięki Zuzi zobaczą, jak w dobie koronawirusa wygląda podróż komunikacją miejską czy zakupy w supermarkecie. Mali czytelnicy dowiedzą się także jak uchronić się przed infekcją. Praktyczne rady Zuzi i jej rodziców przydadzą się dzieciom nie tylko w czasie pandemii, ale także w każdym sezonie przeziębieniowym! Bohaterka książki zdradzi też dzieciom sposób na to, jak pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi nawet wtedy, gdy bliskie spotkania nie są możliwe.

Cieszę się, że powstają takie książki. Rozmowy z maluchami o koronawirusie nie należą do najłatwiejszych. Dzieci uważnie obserwują otaczający je świat i pewnie wiele z nich straciło poczucie bezpieczeństwa, widząc jak wiele zmian zaszło w bardzo krótkim czasie. Lektura takich książek jak „Zuzia w czasie pandemii” pomoże im zrozumieć co się stało, dzięki czemu poczują się pewniej w nowej rzeczywistości.

„Zuzia w czasie pandemii” to książeczka napisana prostym i przyjaznym dzieciom językiem. Opowieści towarzyszą kolorowe, ciepłe ilustracje, dzięki czemu czyta się ją z dużą przyjemnością. Przygody Zuzi w łagodny sposób pokażą dzieciom co zmieniło się w czasie pandemii. A co najważniejsze, maluchy dowiedzą się od bohaterki jak mogą poradzić sobie w tym czasie z trudnymi emocjami, osamotnieniem i brakiem przedszkola.

Czytelnicze Podwórko

.To bardzo fajna pozycja w sposób bezpośredni uświadamiająca małych czytelników o tym co się dzieje od marca w naszym kraju, jak groźny dla niektórych może być wirus, uczy zalecanej higieny( mycie rąk, kichanie w zgięcia ręki lub chusteczkę) tłumaczy zachowania, które się zmieniły ( chodzenie w maskach, dystans). Dla dzieci ten temat jest abstrakcją myśle, że taka pozycja pozwoli im lepiej zrozumieć tą sytuację.

Idealna książka na obecną sytuację i czas pandemii. Zuzia pokazuje, że czas w domu można wykorzystać na wiele sposobów.

Idealna książeczka na czasy które nastąpiły. Zuzi pokazuje, że w domu można spędzić czas na wiele sposobów.

• Czytana dziecku
  • Adusia
  • Zuzia i Alek
  • 5 lat

Dodaj cytat z książki Zuzia w czasie pandemii