Zuzia korzysta z nocnika

Wydawnictwo: Media Rodzina
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Conni geht aufs Töpfchen
wojtekNH

Zuzia nie chce już zakładać pieluszki. Wspólnie z mamą wybierają więc nocnik. Zuzi nie za każdym razem udaje się zrobić siusiu do nocnika. Mama i tata wspierają ją i zachęcają. Wkrótce zaczyna się udawać. Korzystanie z nocnika to nic trudnego!

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

nieperfekcyjnie | 2018-08-28
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Wizyty w bibliotece uwielbiam zarówno ja, jak i mój synek, dlatego często tam gościmy. Tym razem przytargaliśmy ogrom dziecięcych tytułów, w tym kilka książek o Zuzi, które z miejsca skradły nasze serca.

Tytułowa bohaterka czuje, że jest już dużą dziewczynką, dlatego nie chce zakładać pieluszki. Wraz z mamą kupuje nocnik oraz majtki i zaczyna nowy etap swojego życia - bez pieluszki. Oczywiście nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać, ponieważ wpadka goni wpadkę, ale wsparcie najbliższych to klucz do sukcesu!

Bardzo podoba mi się podejście autorki do tematu odpieluchowania, który spędza sen z powiek niejednej mamie. Nie ma tu obwiniania dziecka, że za późno zawołało, ale określenie, iż to "mama reaguje za wolno" - to bardzo dobry sposób pokazania dziecku, że to nie jego wina, kiedy zabrudzi majtki bądź pościel. Pierwsze dni mogą być ciężkie, a pralka nie będzie nadążać, ale każdy...