Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego

Okładka książki Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego
Liane SchneiderAnnette Steinhauer Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Mądra Mysz (tom 56) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Mądra Mysz (tom 56)
Conni geht nicht mit fremden mit
Media Rodzina
2013-06-20
2013-06-20
24 min.
Emilia Kledzik
nieznajomy mądra mysz literatura dziecięca dla dzieci

więcej Więcej

Bardzo mądra książeczka, która uczy dziecko dystansu do nieznajomych i uważania na siebie gdy obce osoby oferują potencjalną pomoc która wcale nie musi być pomocą. Dzięki tej książeczce dziecko od małego poznaje bardzo istotne aspekty życia :)

Pouczająca książeczka dla najmłodszych o tym, jak radzić sobie, gdy ktoś nieznajomy proponuje pomoc. Ważny temat, który warto poruszać często ze swoją pociechą.

Kolejny krok do samodzielności. Zuzia sama wraca ze szkoły do domu. Wyjątkowo idzie sama, bo jej najbliższy kolega i sąsiad Szymek zachorował. Nie boi się, bo zna dobrze drogę i dokładnie wie, którędy pójść. Nie spodziewa się niespodzianek, a już tych niemiłych wcale.

Niestety chodnik i ulica zostały zamknięte wtedy, gdy ona była na zajęciach w szkole. Co teraz? Pewność...

Fajna.. tylko ilustracje totalnie nie w moim stylu i na szczęście znalazłam inną książeczkę dla najmłodszych poruszającą ten temat.

• Dziecięce
  • C6) Bez kategorii
  • Jaśko
  • E6) Niedatowane
  • 1d) dla dzieci- opowiadania
  • E2) Podstawówka 1-3

Dodaj cytat z książki Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego