Okładka książki Umrzeć by stać się sobą. Podróż od choroby, przez otarcie się o śmierć, do prawdziwego uzdrowienia Anita Moorjani
Anita Moorjani Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Dying to be me. My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-04-11
2013-04-11
nowotwór śmiertelne choroby filozofia psychologia poradniki

Okładka książki Love: A story about who you truly are. Angela DeMuro, Anita Moorjani
Love: A story ... Angela DeMuro, Anit...

Książka z przesłaniem, warto przeczytać. Poznasz sposób na kompleksowe uzdrowienie ciała i umysłu. Przykładem jego skuteczności jest osoba Autorki, która kilka tygodni po otarciu się o śmierć została wypisana ze szpitala bez śladu raka w ciele.

I co by tu napisać, skoro już wszystko zostało powiedziane?
Już jakiś czas temu skończyłam czytać tę książkę, a nadal o niej myślę, o przesłaniu, które pozostawiła nam Aneta. To ważna pozycja dla osób, które widzą i czują więcej. A może lepiej napisać, że jeśli tego bardzo chcemy, jesteśmy w stanie rozsunąć zasłonę otaczającego nas ŚWIATA, i sięgnąć dalej. Ale nie do innego ŚWIATA, bo to nadal jest ten sam ŚWIAT, i ten sam CZAS. BO WSZYSTKO DZIEJE SIĘ TU I TERAZ, W TYM SAMYM MIEJSCU I TYM SAMYM CZASIE!
I wiecie co? Mój umysł tego też nie ogarnia.
Każdemu kto przeczytał, polecam kolejną książkę Anety Moorjani "A jeśli już jesteś w niebie". Sądzę, że będzie doskonałą kontynuacją. Sama jeszcze nie przeczytałam, ale już kupiłam ebooka. Jest na mojej liście „do przeczytania”
Na koniec nieco cytatów z książki:
„Wyciągnęłam rękę do lustra i dotykając swojej zalanej łzami twarzy, przyrzekłam, że nigdy więcej już tak bardzo siebie nie zranię.”
„Świat zewnętrzny odbija to, co czujemy do siebie.”
„Kroczenie osobistą ścieżką duchową oznacza słuchanie naszego własnego wnętrza i łączy nas z naszym nieskończonym Ja, którym jesteśmy w głębi duszy.”
„Idąc za naszym wewnętrznym przewodnikiem, znajdziemy to, co dla nas właściwe, także sposób, w jaki do tego dojdziemy.”
Życzę Wam wszystkim i samej sobie również, odnalezienia sensu życia tu na Ziemi, a także odpowiedzi na pytanie: Kim naprawdę jesteśmy i jaka jest nasza prawdziwa natura? Pozdrawiam.

I co by tu napisać, skoro już wszystko zostało powiedziane?

Wątpię, że zawarte historie w książce to 100% prawda (jakkolwiek by jej w tym przypadku nie definiować tj. prawdopodobnie historię choroby da się udowodnić, a być może towarzyszące jej odczucia mistyczne można wyjaśnić naukowo [o ile w ogóle zaistniały]) i trochę odnoszę wrażenie, że cała kreacja ma głównie cel biznesowy, ale z drugiej strony, gdzieś tam błyska w głowie jakiś neuron, który odpowiada za zrozumienie tego tematu na głębszym poziomie, niepotrzebującym racjonalizacji. W każdym razie uważam, że sam przekaz dotyczący podejścia do życia jest raczej słuszny i ma jak najbardziej pozytywny wydźwięk, a historia nadaje mu dodatkowej emocjonalności.

Mimo tego, że nie jest to książka z "kręgu moich zainteresowań", to przeczytałam ją z przyjemnością, głównie dlatego, że jest ona w dużej mierze zapisem autentycznych wydarzeń i przeżyć z życia autorki, która otarła się o śmierć...i powróciła do życia w pełni zdrowia.
Lektura tej książki daje też dużo do myślenia, zrewidowania swojego życia, swoich postaw, świadomości... Polecam każdemu, kto ma tzw. otwarty umysł.

Autorka chce nam pokazać, że powinniśmy iść przez życie radośnie i beztrosko, być sobą, żyć bez lęku i z miłością, bo jesteśmy jednością ze wszystkim co nas otacza, a śmierć nie jest końcem.

Niezwykle ciekawa i wartościowa pozycja na rynku wydawniczym. Autorka jest hinduską, która w czasie opisywanym w tym pamiętniku mieszkała ze swoimi tradycyjnymi rodzicami i bratem w Hong Kongu. Sama jest jednak o wiele bardziej kosmopolityczna od swojej rodziny i nie chce, żeby celem jej życia było zostanie dobrą hinduską żoną. Głównie dlatego boi się wyjść za mąż za kogoś ze swojego kręgu kulturowego. Anita zdobywa wykształcenie, sporo podróżuje po świecie i zaczyna dobrze zapowiadającą się karierę. Wychowuje się w środowisku wielokulturowym, co niewątpliwie ją wzbogaca i poszerza horyzonty. Poznaje też swojego przyszłego męża, który podobnie jak ona jest osobą liberalną i kosmopolityczną. Wszystko układa się dobrze aż do czasu, kiedy Anita zapada na chorobę nowotworową. Dzielnie walczy stosując różne metody leczenia, głównie jednak jest to medycyna zachodnia, która w Hong Kongu stoi na bardzo wysokim poziomie. Niestety rak okazał się silniejszy i jej organy przestają funkcjonować. Wtedy właśnie zaczyna się – moim skromnym zdaniem – najbardziej fascynująca część tej książki. Kobieta drobiazgowo opisuje swoje doświadczenia z tego stanu agonalnego, z którego właściwie już się nie wraca. Nie chodzi tutaj o samo doświadczenie śpiączki, bo w sumie mnóstwo ludzi na całym świecie doświadcza tego stanu i z niego wychodzi, ale o to, że Anita Moorjani nie tylko się wybudziła, ale że tak strasznie zaawansowany nowotwór całkowicie się cofnął. Z medycznego punktu widzenia tego stadium raka się po prostu nie daje cofnąć. Dalszego leczenia się nie stosuje z powodu wyniszczenia organizmu. A jednak… u Anity Moorjani po raku nie ma śladu. W tej niebywale ciekawej i ważnej części książki, autorka opisuje co się działo w trakcie tej niezwykłej podróży na Drugą Stronę. Opowiada nam na czym polega doświadczenie bliskie śmierci - NDE – (od angielskiego near death experience) i co ona konkretnie w tym czasie przeżyła i czego się dowiedziała. Daje to do myślenia. Niby książka nie jest poradnikiem, ale są w niej zawarte sugestie dotyczące tego jak mamy przewartościować swoje życie, jak zmienić nastawienie do siebie i do wszystkiego co nas otacza. Jest też sporo wzmianek o naszej wspaniałości, wręcz boskości. Wiadomo, że każdy będzie miał inne wrażenia po lekturze tej książki. Dla mnie kwestia tej boskości jest co nieco wątpliwa, bo bez względu na nasze nastawienie, optymizm i wiarę w to, że wszystko się ułoży, życie i tak potrafi nas zaskoczyć w okrutny sposób i wywrócić nasze plany i nadzieje do góry nogami. Osobną sprawą jest biznes zbudowany na bazie tego doświadczenia. Wiadomo, że z czegoś trzeba żyć i ewidentnie jest zapotrzebowanie na tego rodzaju przesłania, ale jak zobaczyłam, że autorka żąda sporych pieniędzy za zapisanie się do jej strony internetowej, to pewien niesmak mi jednak pozostał. Nie zmienia to jednak faktu, że uważam książkę i wszystkie opisane w niej zdarzenia za fascynujące i zdecydowanie warte przeczytania.

Prawdziwa opowieść o wyzdrowieniu ze stanu, któremu lekarze nie dawali już żadnych szans na przeżycie. Autorka, która doświadczyła niezwykłej mocy uzdrowienia, skupia się w dalszej części książki na wartościach, które dostrzegła dopiero po doświadczeniu choroby. Cenna i ważna lektura dla każdego.

Jestem osobą sceptycznie podchodzącą do takich opowieści, jednak w tej książce nawet nie bardzo liczyło się dla mnie samo uzdrowienie , a zmiana podejścia do życia i nabranie pewnego dystansu do problemów, choroby. Jest wielką sztuką nauczyć się tak po prostu żyć.

Najlepsza książka jaką czytałam w ostatnich latach!!!!! Jeśli ktoś nie boi się otwarcia umysłu, powinien przeczytać tą książkę :) Polecam w 100%

Kochany czytelniku!
To jedna z nielicznych książek, która otrzymała ode mnie 10 gwiazdek. Nie bez powodu. W moim rozumieniu świata każdy z nas powinien tę pozycję przestudiować i wziąć głęboko do serca.

Doświadczenia życia osobistego autorki, które zresztą są bliskie moim własnym, opierają się na przeżyciu choroby nowotworowej, która ostatecznie zakończyła się śmiercią kliniczną żeby zaraz potem powrócić do świata „żywych” w pełnym zdrowiu.

Historia cudownego uzdrowienia??? Nie do końca! Anita Moorjani, główna bohaterka oraz twórczyni to przykład człowieka, który wyraża kanon wartości za pomocą uzmysłowienia człowiekowi jak ważny i wyjątkowy jest każdy z nas. Uświadamia czytelnika jak bardzo istotne są szczere i dobre intencje wobec nas samych a także miłość, którą jeżeli obdarzymy samych siebie rozmnoży się w naszym życiu pod postacią szczęścia, obfitości oraz powodzenia.

W książce poruszony jest wątek energii człowieka, w który osobiście wierzę niezwykle silnie. Jesteśmy tym co o sobie myślimy. Bohaterka opisuje swoją podróż na „drugi świat” oraz jak bardzo zmieniło się jej życie po powrocie.

Fantastyczne opisy HonkKongu, roli kobiety w kulturze hinduskiej a także lekcja odwagi życia.

Życzę każdemu z całego serca żeby miał szansę spotkać się z tą lekturą. Życzę również aby poddał własne życie ku refleksji po jej przeczytaniu....

Kochany czytelniku!

• Rozwój osobisty