Linnea w ogrodzie Moneta

52 min.
978-83-60963-64-7
Agnieszka Stróżyk
malarstwo francuskie Monet powieść szwedzka

Okładka książki Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Mapy. Obrazkow... Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Niebieska niedźwiedzica Joanna Maria Chmielewska, Jona Jung
Niebieska nied... Joanna Maria Chmiel...
Okładka książki Mrówka wychodzi za mąż Przemysław Wechterowicz, Aleksandra Woldańska-Płocińska
Mrówka wychodz... Przemysław Wechtero...

Odwiedzając pana Blomkvista, Linnea lubi oglądać album z dziełami Moneta. Wyobraża sobie wtedy jak wyglądało życie artysty. Marzy, że spaceruje po jego ogrodzie, siada na ulubionej ławeczce malarza i podziwia nenufary.

A jakby tak móc NAPRAWĘ stanąć na japońskim mostku i zobaczyć piękny ogród kwiatowy Moneta?

***

"Linnea w ogrodzie Moneta" to książka o fascynującej podróży małej dziewczynki do Paryża, śladem jednego z najsłynniejszych malarzy w dziejach.

W ciekawy i subtelny sposób opowiada historię życia i twórczości artysty. Przeplata ją z przygodami i przemyśleniami dziewczynki.

Pozwala naprawdę poczuć jak wyglądało życie w Giverny, zaprzyjaźnić się z rodziną Moneta i spojrzeć na nenufary jego oczyma.

To niesamowita lektura, która może stanowić wspaniały wstęp do rozmowy o twórczości Claude'a Moneta i założeniach impresjonizmu.

***

"Linnea w ogrodzie Moneta" to książka o fascynującej...

Super książka dla dzieci i nie tylko. W ciekawy sposób przedstawione życie i twórczość Moneta.

Naprawdę dobra książka z wspaniałymi ilustracjami dla dzieci a nawet dla dorosłych ;) Piękna szata graficzna robi swoje, miło się czyta.

Linea to mała dziewczyna, która kocha kwiaty a u zaprzyjaźnionego sąsiada, pana Blomkvista, bardzo często ogląda album poświęcony sztuce Moneta. Zachwyca się wszystkimi obrazami w nim ukazanymi i marzy aby na własne oczy podziwiać to co namalował Monet. Pewnego dnia marzenie to spełnia się - pan Blomkvist zabiera Lineę do Paryża, by zobaczyć obrazy mistrza a także odwiedzić miejsca, w których przebywał i mieszkał ze swoją rodziną. Oboje spacerują po Paryżu, obserwują, przechodniów, odwiedzają muzea a następnie jadą do Giverny, gdzie stoi dom mistrza a także mieści się jego słynny i wiele razy malowany ogród. To był najważniejszy punkt ich wycieczki - spędzili tu dwa dni, poznając w między czasie prawnuka Moneta pana Jeana - Marie Toulgouata, który opowiedział im sporo historii z życia rodziny. To wszystko robi ogromne wrażenie na małej dziewczynce i wie, że ta podróż zostanie w jej pamięci na zawsze.

Książeczka jest na prawdę świetna - opowiedziana tak naturalnie. Autorka bardzo zgrabnie wplotła w jej treść wiele ciekawych informacji nie tylko o impresjonizmie (dowiadujemy się czym jest i dlaczego tak sie nazywa) ale również o samym artyście, jego życiu, rodzinie, tym jak Monet malował swoje nenufary i dlaczego tak chętnie przedstawiał ten sam mostek nad stawem. Całość została zaopatrzona w reprodukcje dzieł moneta, zdjęcia a także ilustracje autorki.

Książkę polecam z całego serca i czystym sumieniem - to wspaniała przygoda i prawdziwa gratka nie tylko dla dzieci ale również i dorosłych.

• Dla dzieci
  • Dzieciowe
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Dla dzieci, Poziom 1
  • Półka córki