Linnea w ogrodzie Moneta

Wydawnictwo: Zakamarki
Linnea i Målarens Trädgård
978-83-60963-64-7
konjix

Linnea pojechała do Paryża! I do Giverny, gdzie do dziś zachował się ogród malarza, Claude'a Moneta, tego, który tak pięknie malował nenufary! Linnea stanęła na japońskim mostku znanym z tylu obrazów, a w Paryżu zobaczyła obrazy malarza na własne oczy. Teraz już dobrze wie, dlaczego Moneta nazwano impresjonistą. Wiele się też dowiedziała o życiu Moneta w różowym domu pełnym dzieci. Książka,...

Książka, pełna niezwykłych ilustracji Leny Anderson, reprodukcji obrazów Moneta oraz zdjęć z jego rodzinnego albumu, pokazuje, że za każdym dziełem sztuki kryje się człowiek, a jego życie oraz miejsca, w których przebywał, mogą stać się inspiracją do fascynującej podróży.

Linnea sama opowiada o swoich wrażeniach i to z jej perspektywy, oczami współczesnego dziecka, przyglądamy się tajnikom malarstwa, źródłom inspiracji i życiu artysty. Może będzie to zachętą do wyruszenia w podróż śladami tego lub innego malarza albo chociaż sięgnięcia na półkę po zakurzony album.

Książkę przetłumaczono na ponad 20 języków.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2009

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/linnea-w-ogrodzie-moneta.html

Ervisha | 2015-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2015

Linea to mała dziewczyna, która kocha kwiaty a u zaprzyjaźnionego sąsiada, pana Blomkvista, bardzo często ogląda album poświęcony sztuce Moneta. Zachwyca się wszystkimi obrazami w nim ukazanymi i marzy aby na własne oczy podziwiać to co namalował Monet. Pewnego dnia marzenie to spełnia się - pan Blomkvist zabiera Lineę do Paryża, by zobaczyć obrazy mistrza a także odwiedzić miejsca, w których przebywał i mieszkał ze swoją rodziną. Oboje spacerują po Paryżu, obserwują, przechodniów, odwiedzają muzea a następnie jadą do Giverny, gdzie stoi dom mistrza a także mieści się jego słynny i wiele razy malowany ogród. To był najważniejszy punkt ich wycieczki - spędzili tu dwa dni, poznając w między czasie prawnuka Moneta pana Jeana - Marie Toulgouata, który opowiedział im sporo historii z życia rodziny. To wszystko robi ogromne wrażenie na małej dziewczynce i wie, że ta podróż zostanie w jej pamięci na zawsze.

Książeczka jest na prawdę świetna - opowiedziana tak naturalnie. Autorka bardzo...

| 2011-07-13

Po przeczytaniu tej książki nie tylko zapragnęłam zwiedzić ogród Moneta, ale też zainteresowałam się sztuką. Teraz sztuka jest moją pasją, a lekcje z historii sztuki (dla wielu osób bardzo nudne) są moimi ulubionymi i żałuję, że jest to tylko jedna godzina w tygodniu. :)

Nebulka | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016