Lato Stiny

Agnieszka Stróżyk
literatura dziecięca szwedzka lato wakacje

Okładka książki Rok z Linneą Lena Anderson, Christina Björk
8,5
Rok z Linneą Lena Anderson, Chri...
Okładka książki Linnea w ogrodzie Moneta Lena Anderson, Christina Björk
7,5
Linnea w ogrod... Lena Anderson, Chri...

Książeczkę czytaliśmy dawno, więc szczegóły już mi uciekły.
Zapamiętałam jedno - bardzo dobrze się ją czytało, a dziecko było żywo zainteresowane.
Ładnie napisana, ładnym językiem. Lekka i przyjemna, letnia lektura, nie tylko dla dziewcząt.
Aż żal, że nie ma kontynuacji, bo to jedna z lepszych książeczek tego typu, jakie w życiu czytałam.

Warta przeczytania miła ciekawa książka. Dziecko ją polubiło. I mi dorosłej podoba się rytm, fabuła, grafika. Powrót do lat dzieciństwa :)

Lato się kończy 🌸..a więc to odpowiedni czas na fenomenalna Książkę Lato Stiny
Autor Lena Anderson
Wydawnictwo @zakamarki
Książka zachwyca pięknymi ilustracjami, testy są krótkie a więc ta pozycja jest odpowiednia dla najmłodszych czytelników!
To piękna i wartościowa książka❤️

Znacie już Stinę? My poznałyśmy ją niedawno i od razu bardzo polubiłyśmy :-) Ta przeurocza kilkulatka skradła nasze serca :-) Był taki moment, że opowiadania z jej przygodami czytałam mojej A. codziennie :-) Są one niezwykle pomysłowe i pouczające. Do tego ozdobione bajecznymi ilustracjami. Na pewno spodobają się każdemu dziecku. Czytanie tej książki to czysta przyjemność....

Nie ma to, jak wakacje u dziadka, gdzie czas płynie wolno i dzieją się różne zwyczajne rzeczy, a czasem mniej zwyczajne. Pogodna książka pokazująca relacje dziadka i wnuczki.

Stina jak co roku spędza wakacje z dziadkiem w niewielkim, drewnianym domku na jednej ze szwedzkich wysepek. Nikt donikąd się tam nie spieszy, za to każdy pamięta o swoich obowiązkach. Odmierzany przez codzienne rytuały czas płynie na wyspie leniwie. Każdego ranka dziadek siada przed domem i pije kawę, wpatrując się w szarobłękitne wody. Jeśli pogoda sprzyja, dziadek i...

Na półkach: , , , ,

Dla dzieci w wieku 4 - 8 lat i nostalgicznych dorosłych ;-)

Bo książka jest raczej dla przedszkolaków (mała czcionka, mało tekstu, proste zdania).

Historia jest prosta, ale klimat tej książki jest tak niezwykły, że niejeden dorosły chętnie ją przeczyta i powspomina własne wakacje - zwłaszcza jeśli spędzał je dziko nad morzem lub jeziorem ;-)

Pięknie napisana, pięknie zilustrowana. Czysta przyjemność nawet dla dorosłego czytelnika. Idealna książka "wakacyjna". Rodzinnie wracamy do niej często, nawet zimą:-) Zakamarki <3

Historie zakamarkowe wciągają bezlitośnie, strzeżcie się ich:) To, co przeczytałam dzisiaj zauroczyło mnie, wzbudziło nutkę zazdrości o dziadka, sprawiło że z tęsknotą powróciłam do lat beztroskiego, pełnego uroku dzieciństwa, i rozmarzyłam się mocno za wakacyjnym czasem, morskim klimatem, samotnym domkiem, wybrzeżem, mewami.
Stina "poszukiwaczka skarbów" kiedy jest z...

Prosta ciepła książka da młodszych dzieci. Typowa dla wspaniałego wydawnictwa Zakamarki. Polecam!

Dyskusje

• Dla dzieci