Zeberki i mewki

Seria: Hobby
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Egros
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zeberka, mewka japońska, mewka, astryldy,
flora i fauna

Papużka falista jest obecnie najliczniej hodowanym gatunkiem ptaka w Polsce. Swą popularność zawdzięcza zarówno urodzie, łatwości utrzymania oraz niezbyt wysokiej cenie.Poradnik zawiera informacje na temat hodowli tych ptaków, a także mogących się pojawić problemów zdrowotnych.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Beata-Chiara | 2015-11-14
Przeczytana: czerwiec 2008

Zarówno zeberki, jak i mewki, należą do rodziny astryldów, i są w naszych domach najczęściej spotykanymi gatunkami tej- jakże licznej, rodziny. Powodem takiej popularności tych niedużych ptaszków, są ich nieduże wymagania, łatwa pielęgnacja i fakt, że nawet początkujący hodowca przy minimalnym nakładzie pracy stworzy warunki, w których ptaki te odbędą lęgi. Wszystkie wiadomości z zakresu warunków bytowych, żywienia, rozrodu, a nawet chorób, są w tej książce poruszone i opisane na tyle dokładnie, na ile pozwala objętość książeczki. Obydwa gatunki- zeberka (Taeniopygia guttata) i mewka (Lonchura striata domestica) są dokładnie opisane, jak na tak cienkie wydanie plusem na rzecz Autora jest również opisanie z grubsza najpopularniejszych mutacji i odmian barwnych (kombinacje mutacji) obydwu gatunków ptaków.
Polecam tę książkę początkującym hodowcom mewek i zeberek, będzie także dobra dla starszych dzieci, interesujących się ptakami. Natomiast doświadczeni hodowcy raczej nie znajdą...

StoneEmerald | 2014-08-31
książek: 1993