Zeberki i mewki

Seria: Hobby
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Egros
zeberka, mewka japońska, mewka, astryldy,
flora i fauna

Papużka falista jest obecnie najliczniej hodowanym gatunkiem ptaka w Polsce. Swą popularność zawdzięcza zarówno urodzie, łatwości utrzymania oraz niezbyt wysokiej cenie.Poradnik zawiera informacje na temat hodowli tych ptaków, a także mogących się pojawić problemów zdrowotnych.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Zarówno zeberki, jak i mewki, należą do rodziny astryldów, i są w naszych domach najczęściej spotykanymi gatunkami tej- jakże licznej, rodziny. Powodem takiej popularności tych niedużych ptaszków, są ich nieduże wymagania, łatwa pielęgnacja i fakt, że nawet początkujący hodowca przy minimalnym nakładzie pracy stworzy warunki, w których ptaki te odbędą lęgi. Wszystkie wiadomości z zakresu warunków bytowych, żywienia, rozrodu, a nawet chorób, są w tej książce poruszone i opisane na tyle dokładnie, na ile pozwala objętość książeczki. Obydwa gatunki- zeberka (Taeniopygia guttata) i mewka (Lonchura striata domestica) są dokładnie opisane, co- jak na tak cienkie wydanie- jest plusem dla Autora. Podoba mi się również opisanie z grubsza (w kilku słowach, ale zawsze) najpopularniejszych mutacji i odmian barwnych (kombinacji mutacji) obydwu gatunków ptaków. Szkoda tylko, że Autor nie dodał nowy iż zeberka np "kremowa" to kombinacja mutacji beżowej i srebrnej dominującej, co jest dość ważne....

Sciri | 2017-02-22
Przeczytana: 18 lutego 2017