Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury

flora i fauna
Media Rodzina
2021-10-27
2021-10-27

Przedstawiciele Naturalnego Muzeum Historii w Londynie zabierają nas w egzotyczną podróż. Przedstawiają tajniki swojej codziennej pracy oraz eksponaty. Możemy poznać wiele już nieżyjących, wymarłych czy wytępionych (oczywiście przez człowieka) gatunków. Przekładając kolejne strony byłam zafascynowana. Zwierzęta jak żywe patrzyły na mnie.

Dawno nie miałam w rękach tak pięknego wydania. Ta pozycja to tez ogromna pigułka wiedzy. Od pierwszej strony mamy wywiady z odkrywcami, pasjonatami przyrody, osobami obdarzonym ogromną empatią do świata flory i fauny. Towarzyszymy codziennym rytuałom muzealnym. Nawet doklejanie wąsów tygrysom może być sztuką.

W książce jest mnóstwo nawiązań do serii Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć od Pani Rowling. Potteromaniakom bardzo się spodoba a nawet jeżeli jesteś mugolem to nawidok " Demimoz" zmięknie wam serducho.

Poznajemy też aspekt naszego człowieczeństwa w starciu z naturą. To, jak oddziałujemy na nią, niszczymy a z drugiej strony cały czas staramy się naprawiać. Z każdym rokiem świadomość rośnie. Coraz więcej młodych ludzi podejmuje się inicjatyw na rzecz lepszego życia na naszej planecie. I chociaż sami możemy zmienić ewentualnie własne życie i przeżyć kilka lat dłużej to niech planeta Ziemia ma szanse na przetrwanie milionów.

Dawno nie miałam w rękach tak...

Dziś przychodzę do Was z książką, którą należy zaliczyć do „must have” fanów Harrego Pottera! 🪄

„Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury” to niesamowita książka, która łączy świat magicznych stworzeń wykreowanych przez J.K. Rowling z naukowym spojrzeniem ekspertów Muzeum Historii Naturalnej.

Ta książka to niezwykła przygoda, którą przeżyjemy dzięki Newtowi Skamanderowi. Odkrywa on związki pomiędzy fantastycznymi zwierzętami a stworzeniami z prawdziwego świata - tymi żyjącymi i tymi wymarłymi.

Książka posiada osiem rozdziałów:
—> fantastyczne zwierzęta w muzeum,
—> mity i legendy,
—> przyrodnik-odkrywca,
—> zwierzęta w ukryciu,
—> ciekawe zachowania,
—> niezrozumiane zwierzęta,
—> zagrożone gatunki,
—> ratujmy naturę,
w których za każdym razem mamy innego przewodnika.

Książka zawiera wiele ciekawostek, zarówno dotyczących zwierząt, jak i rekwizytów z nimi związanych np. różdżek.
Zawiera również mnóstwo zdjęć i ilustracji, które przedstawiają opisywane zwierzęta, rzeczy czy naukowców.

Z pewnością mogę powiedzieć, że jest to jedna z najładniej wydanych książek, zarówno jeśli chodzi o okładkę, jak i to co zawiera w środku. Idealna dla osób, które są kolekcjonerami książek związanych z HP.

W moim odczuciu książka ta jest przeznaczona dla tych „większych” fanów Pottera, którzy się na nim wychowali i razem z nim dorastali.

Książka przyciąga szatą graficzną - piękna z ogromną klasą.
Temat ciekawy. Książka łączy świat fikcji ze światem realnym. Ciekawe opisy zawodów powiązanych z tematem książki - fantastycznymi zwierzętami w literaturze i filmie. Plastyczne rysunki, ciekawe zdjęcia. Ogromne przeżycie czytelnicze i estetyczne. Gorąco polecam.

Książka przyciąga szatą graficzną - piękna z ogromną klasą.

Chcielibyście zostać magizoologiem? Ja przyznam, że chętnie towarzyszyłabym Newtowi w jego badaniach nad magicznymi stworzeniami. Ale czy wiecie, że wiele tych magicznych i fantastycznych zwierząt ze świata Harrego Pottera ma tak naprawdę swoich odpowiedników w naszym mugolskim świecie?

Zwierzęta te możecie właśnie poznać dzięki książce "Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury". Co łączy leniwca z demimozem, albo co mają wspólnego pingwin i niuchacz? Takie i inne ciekawostki znajdziecie właśnie w tej książce!

Książka obfituje w ogrom przystępnie przekazanych informacji, zawiera masę zdjęć i wg mnie jest ciekawą pozycją do kupienia pod choinkę dla fanów serii!

Poza tym, że książka skupia się na fantastycznych zwierzętach z racji, że jest tworzona pod patronatem wystawy Muzem Historii Naturalnej to pokazuje nasz świat z perspektywy naukowców i to jak działalność człowieka negatywnie ma ten świat wpływa.

Mam ogromny sentyment do Pottera i oczywiste było dla mnie, że Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury znajdą się w moich zbiorach. Dziwię się tylko, że musiało minąć tyle czasu, zanim zabrałam się za czytanie.

„Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury” to świetny dodatek do całego uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling. Jest przepięknie wydana i od razu mój wzrok przykuła cudowna i dopracowana okładka. Ilustracje są super, pozwalają zwizualizować sobie fantastyczne zwierzęta, zdecydowanie nadaje im to charakteru.

„Cuda natury” to encyklopedia przyrodnicza zawierająca dużo interesujących rysunków, przez co nie sposób przejść obok niej obojętnie. Pozwala ona na uzupełnienie wiedzy o całym uniwersum Harry’ego Pottera.

Książka jest krótka i zawiera dużo ilustracji, przez co jest idealna na jeden wieczór, zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.

„Cuda natury” to encyklopedia przyrodnicza zawierająca dużo...

Książka idealna dla fanów "Harry’ego Pottera" i "Fantastycznych Zwierząt"

🦎 Jestem nią zachwycona, przepiękne wydanie, które cieszy oko nawet najbardziej wymagającego czytelnika.

🦎 Prześliczne ilustracje nadające charakteru i realizmu wszystkim fantastycznym zwierząt. Ile ciekawych rzeczy się dowiedziałam!

🦎 W książce "Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury" każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie.

Krótkie opowiadania zarówno o magicznych stworzeniach i tych z ze świata mugoli. Dzięki niej poznajemy bliżej zwierzęta, które wcześniej nas intrygowały, zachwycały, a może nawet przerażały.

Ta książka to idealne dopełnienie do świata czarodziejów!

Ciekawe artykuły, zdjęcia oraz ilustracje dają czytelnikowi możliwość bliższego poznania fascynującego Muzeum, ale również odkrycia masy ciekawostek dotyczącego magicznego świata.

Dzięki tej niesamowitej encyklopedii poczułam się jak sam Newt Skamander!

⭐ Lektura obowiązkowa dla fanów magicznego świata stworzonego przez J.K Rowling. ⭐

Książka idealna dla fanów "Harry’ego Pottera" i "Fantastycznych Zwierząt"

🦎 W książce "Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury" każdy czytelnik...

A gdyby tak fantastyczne zwierzęta były na wyciągnięcie ręki?...

Podczas czytania tej książki przekonacie się, że naprawdę tak jest!

Wszyscy, którzy znają historię Harry'ego Pottera, z pewnością potrafią wymienić choć kilka fantastycznych stworzeń. Testrale, hipogryf, gumochłon, trytony i smoki to właśnie jedne z nich. Warto pamiętać jednak, że otaczający nas świat również ma do zaoferowania wiele ciekawych, zdawałoby się nieraz, że magicznych stworzeń.

W książce "Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury" znajdziemy cudowne opowiastki zarówno o magicznych stworzeniach i tych z naszego własnego podwórka. W końcu każdy posiadacz kota zdaje sobie sprawę, jak niesamowite jest to zwierzę.

A cały świat zamieszkują przecież tysiące gatunków!

Dziobaki, kolibry, przeróżne jaszczurki, ptaki- to zaledwie ułamek z ciekawych stworzeń, które zachwycają swoim wyglądem i zachowaniem. Część z nich zdecydowanie wygląda jakby miała w sobie choć cząstkę magii.

Jeżeli więc szukacie intrygującej książki, z którą spędzicie przyjemnie niedzielne popołudnie, bardzo polecam Wam sięgnąć po tę pozycję. Młodsi i starsi czytelnicy znajdą w niej coś dla siebie, a niejedna ciekawostka przyjemnie Was zaskoczy ♥️

A gdyby tak fantastyczne zwierzęta były na wyciągnięcie ręki?...

Podczas czytania tej książki przekonacie się, że naprawdę tak jest!

"Fantastyczne Zwierzęta Cuda Natury"to nietypowa książka powiązana z uniwersum Harrego Pottera, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

To niezwykła publikacja, która łączy magiczny świat wykreowany przez J.K.Rowling ze światem przyrody, który otacza nas każdego dnia. "Cuda Natury" to taka encyklopedia, zawierająca piękne zdjęcia, oryginalne rysunki i ciekawostki przyrodnicze, w które wplecione zostały komentarze osób związanych z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Książka powstała dzięki wystawie pod tym samym tytułem i miała pokazać, że zwierzęta które dziś kroczą po ziemi inspirowały J.K.Rowling do stworzenia Fantastycznych Zwierząt, i są równie magiczne co te, występujące w książkach o przygodach małego czarodzieja.

"Fantastyczne Zwierzęta Cuda Natury"to książka ukazująca piękno i magię świata zwierząt. Dzięki niej poznajemy zwierzęta mityczne, sylwetki słynnych przyrodników i ich odkrycia, a także mamy okazję przyjrzeć się ciekawym zachowaniom i sztuce kamuflażu w królestwie zwierząt. Autorzy książki i opiekunowie wystawy dużą rolę poświęcają uświadomieniu czytelnika czym są zagrożone gatunki i zwracają uwagę na to, że każdy człowiek ma wpływ na ochronę przyrody.

Jako kolekcjonerka książek krążących wokoło tematyki potterowej myślałam, że książka"Cuda Natury"z racji tego, że poświęcona jest w większej mierze przyrodzie niż magii nie zainteresuje mnie szczególnie, ale postanowiłam dać jej szansę i nie zawiodłam się! Po pierwsze bardzo podoba mi się to, w jaki sposób została wydana (duży format i gruby, błyszczący papier),po drugie przepełniona jest pięknymi zdjęciami i rysunkami, a po trzecie sprawia, że w otaczającym nas zwyczajnym świecie, odkrywamy najprawdziwszą magię. Książkę przeczytałam raz, ale od tego czasu często do niej zaglądam-przeglądam zdjęcia i odczytuje ciekawostki, bo bardzo miło się do niej wraca.

Myślę, że jest to książka idealna dla młodszych czytelników, którzy lubią i znają świat Harrego Pottera i do tego interesują się światem przyrody lub muzealnictwem.

Książka idealna dla każdego fana Harrego Pottera. Magiczne stworzenia są porównywane z istniejącymi gatunkami zwierząt.
Możemy dowiedzieć się, co było inspiracją dla J.K. Rowling do stworzenia tak niesamowitego świata czarodziejów.

Zainteresował mnie dział o potworach morskich i jeden wyróżniający się gatunek - Wstęgor Królewski. Ten ogromny wąż morski może osiągnąć długość aż 8 metrów. Nie jest powszechnie znanym okazem, ponieważ żyje głęboko pod powierzchnią oceanów.
Interesująco przedstawiono także syreny o których legendy krążą już od czasów starożytnych. Ich piękny głos podobno wabił i prowadził do zguby każdego słuchacza. Dlaczego tak wielu marynarzy wierzyło w morskie stworzenia o kobiecych kształtach?
Nawet Krzysztof Kolumb był pewien, że widział trzy syreny podczas pierwszej podróży do Ameryki.

Zbiór naukowy powstał dzięki Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Zawiera mnóstwo ciekawostek, tekstów napisanych przez naukowców oraz pięknych ilustracji. Dodatkowo jest dobrym przykładem na to jak natura może zaskakiwać - nawet bardziej niż najlepsza powieść fantastyczna.

• Zwierzęta
  • Flora i fauna