flora i fauna
Beata-Chiara

Poradnik dla wlaścicieli kanarków, w którym znajdziecie wszystko, co powinno się zaczynajac przygodę z tymi sympatycznymi ptaszkami. Pan M.Jabłoński pomimo niewielkiej objętościowo książeczki, oprócz zagadnień takich jak żywienie, pomieszczenie (klatka), rozmnażanie zawarł w książce o wiele wiecej- opiisy ras kanarków, a także sposoby na pomoc kanarkowi przy drobnych schorzeniach i opis najczęstszych chorób.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie

zetbasia | 2019-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Nowy skrzydlaty domownik w naszej rodzinie. Pięknie śpiewa, ale chcąc go bliżej poznać trzeba sięgnąć po fachowe porady. Znalazłam je w tej książce. Prostymi słowami o pochodzeniu kanarka, jego odmianach, o żywieniu, pielęgnacji, rozmnażaniu, chorobach. Mam nadzieję, że bogatsi o tę wiedzę stworzymy kanarkowi szczęśliwy dom.

Sciri | 2015-12-05

Książka dla hodowców,a nie zwykłych posiadaczy kanarków. Mimo to warto przeczytać choćby że względu na rozdziały poświęcone karmieniu I chorobom kanarków.

"Kanarki" Michała Jabłońskiego są bardzo dobrą pozycją. Jeśli chodzi o wydanie broszurowe tak obszernego tematu (a znając Pana Michała osobiście z szeregów Polskiego Związku Ornitologicznego, mogę potwierdzić, że miałby o wiele więcej do napisania- gdyby tylko mógł) myślę, że nie można było lepiej pisać tematu hodowli kanarków, mając ograniczoną ilość stron, co wymaga "poświęcenia" niektórych zagadnień (tych dla hodowców z pewnym już doświadczeniem) na rzecz rzetelnego poradnika, w którym zawarto każdy aspekt "z życia kanarka", skierowany do jego opiekuna. Oprócz opisania wymagań dot. klatek, żywienia, opieki i wszystkiego, czego potrzebuje kanarek, by móc się czuć komfortowo w naszym domu, Autor świetnie opisał rozdział o lęgach kanarków (niestety z tego co zauważyłam- często kopiowany na różnych stronach www rzekomych hodowców), znalazł także kilka stron, by w skrócie chociaż (jako ciekawostkę może podam fakt, iż standardy hodowlane dla kanarków choćby śpiewających są grubsze...