Coaching zdrowia. Twoje życie w twoich rękach

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
coaching, terapia, psychologia
poradniki
joly_fh

Czym jest zdrowie i jak o nie dbać? Jak uzyskać równowagę ciała i ducha? Czy rzeczywiście stajemy się tym, co jemy? Jak pozbyć się złych nawyków? Jak radzić sobie z emocjami? Czym jest inteligencja emocjonalna? Jak być zdrowym, szczęśliwym i spełnionym? Jeśli kiedykolwiek nurtowały Cię tego typu pytania, to ta książka jest właśnie dla Ciebie! Coaching zdrowia to znakomity materiał do pracy...

Czym jest zdrowie i jak o nie dbać?
Jak uzyskać równowagę ciała i ducha?
Czy rzeczywiście stajemy się tym, co jemy?
Jak pozbyć się złych nawyków?
Jak radzić sobie z emocjami?
Czym jest inteligencja emocjonalna?
Jak być zdrowym, szczęśliwym i spełnionym?

Coaching zdrowia to znakomity materiał do pracy nad samorozwojem i nad aspektami psychiki powodującymi różnego rodzaju dolegliwości fizyczne. To inspiracja do podjęcia działań, na które do tej pory brakowało ci sił, czasu czy motywacji. To pomoc w poznaniu i zrozumieniu indywidualnych zależności między tym, jak myślimy i działamy, a tym, w jakiej jesteśmy kondycji – psychicznej, fizycznej i emocjonalnej. To pierwszy krok do tego, by uporządkować wszystkie ważne obszary życia. To doskonały przewodnik pełen ciekawych i motywujących ćwiczeń, przygotowany przez doświadczone i cenione specjalistki. To zaproszenie na coachingową ścieżkę zdrowia.

ZACZNIJ DZISIAJ DBAĆ O TO, KIM STANIESZ SIĘ JUTRO!

źródło opisu: http://www.gwp.pl/coaching-zdrowia-twoje-zycie-w-twoich-rekach.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/coaching-zdrowia-twoje-zycie-w-twoich-rekach.html

Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 02 kwietnia 2018

Książka Coachnig zdrowia, co warto zauważyć została napisana przez osoby, które zawodowo ze zdrowiem nic wspólnego nie mają - obie panie są coachami, czyli po polsku "trenerkami". Żadna z nich nie ma nawet podstawowego wykształcenia medycznego, a próbują nam, czytelnikom "sprzedać" prawdy oczywiste albo nieprawdy dotyczące stanu naszego organizmu. Dla przykładu, zamiast z problemem gastrycznym pójść do lekarza/dietetyka, Panie zalecają "rozmowę z żołądkiem", a ten żołądek może nam powiedzieć np, że mamy laktozy nie jeść. Bez testów, bez diagnostyki, bez medycyny konwencjonalnej, akademickiej, evidence based, po prostu jakaś magiczna samodiagnostyka. Zastanawiam się tylko, czy Panie zdają sobie sprawę, że takim samoleczeniem można sobie krzywdę zrobić. Że np. bolący żołądek może mieć wrzody, które mogą pękać, krwawić, że może dojść do perforacji ściany narządu. Ale nie, nie, nie medycyna - coaching i rozmowa z żołądkiem.
Kolejny temat rzeka: przeziębienie, choroba generalnie - tu...