Diabeł tasmański

Wydawnictwo: Novae Res
zbrodnia, kobieta, rzeka, refleksja
Bożena

Zbrodnia, gwałtowne namiętności i samotność – wszystko to, co bezpowrotnie przecina spokojne ścieżki naszego życia. W chłodny lutowy poranek 2012 roku wyłowiono z rzeki Łyny ciało trzydziestokilkuletniej kobiety. Oględziny zwłok jednoznacznie wskazywały, że została ona zamordowana ze szczególnym okrucieństwem. Kilka miesięcy wcześniej zamordowana Daria wyjechała na urlop z mężem i małą...

W chłodny lutowy poranek 2012 roku wyłowiono z rzeki Łyny ciało trzydziestokilkuletniej kobiety. Oględziny zwłok jednoznacznie wskazywały, że została ona zamordowana ze szczególnym okrucieństwem. Kilka miesięcy wcześniej zamordowana Daria wyjechała na urlop z mężem i małą córeczką do leśniczówki w spokojne okolice warmińskich lasów. W pierwszy sierpniowy wieczór wybrała się na samotny spacer w leśne bezdroża…

Czym jest miłość niemożliwa do spełnienia? Czym jest nienawiść? Na te pytania odpowiada w sposób mroczny, impulsywny i niejednoznaczny Diabeł tasmański, otwierając czytelnikowi drzwi do refleksji.

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/diabel_tasmanski,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/diabel_tasmanski,druk

Teressa | 2017-12-06

Thriller psychologiczny. Dramatycznie zakończona miłość. Bohaterowie uwikłani w sploty okoliczności, które odsłaniają ich naturę. Okazuje się, że nie byli aż tacy dobrzy, za jakich sami się uważali. Polecam!

Renatus | 2016-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2016

Daria z mężem i małą córeczką spędza urlop w malowniczo położonej leśniczówce. Wybiera się na samotny spacer i oddala się zbyt daleko. Czy jeden krok za daleko spowoduje, że nigdy już nie wróci do dawnego życia? Bardzo ciekawa historia, fajnie opisana, nie tylko kryminał ale i psychologiczna zagwozdka.

Korobek | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Z całą pewnością nie jest to thriller, sensacja czy kryminał. To króciutkie opowiadanie (80 stron), któremu bliżej do literatury pięknej i filozoficznej. Krótka historyjka o niespełnionej miłości, zazdrości, pożądaniu, zdradzie i zbrodni. Momentami refleksyjna ale styl pisania dość specyficzny - jak dla mnie zbyt kwiecisty, wydumany - momentami patetyczno/pompatyczny.

Nowak | 2014-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Adrian - bardzo dziwna osobowość. Z jednej strony: aktor, inteligentny, pociągający. Z drugiej: morderca, wciągający w swoje życie kobietę, którą zaczyna darzyć obsesyjną miłością.
Daria - normalna kobieta z fajnym mężem i córką, ale czy do końca taka dobra? Zostawiła przecież rodzinę na wiele miesięcy, rozdarta między dwóch mężczyzn, dwa światy. Finał jej życia - tragiczny...
Intrygująca historia.

Kamil | 2013-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2013

Dobre połączenie zwykłego życia, kryminału i erotyki. Krótka historia zbrodni i miłości, której ślad pozostał tylko w snach. Polecam!

karimel | 2013-10-08

Już jakiś czas temu przeczytałam tę książkę, ale nadal mam ją w pamięci, dlatego pokusiłam się chociaż o krótką recenzję. Właściwie im dłużej myślałam o fabule, tym mocniejszego nabierałam przekonania, że nie jest to właściwie typowy thriller czy kryminał, ale przede wszystkim historia miłości, która z góry była skazana na klęskę, nie mogła zaistnieć na dłużej, po prostu trwać i być. W drugim aspekcie jest to opowieść o upadku człowieka, który z normalności, wręcz wyjątkowo udanego życia, dociera do zbrodni, która niszczy nie tylko ofiarę, ale również samego bohatera. Bardzo polecam!

dominik | 2013-08-16
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Książka, jak narkotyk - wciąga i nie można się oderwać.