Ola i Królestwo Niespełnionych Marzeń.

Wydawnictwo: Novae Res
Bożena

Lubicie marzyć? Ja uwielbiam. Tak… ale najpiękniejsza chwila to ta, w której marzenie staje się rzeczywistością… A co by się stało, gdyby pewnego dnia marzenia po prostu przestały się spełniać? Umiecie wyobrazić sobie coś gorszego? Ola, nieco niesforna dziewczynka o bujnej wyobraźni, poznaje tajemniczego Pana z Wózeczkiem, którym straszyli ją dorośli. Okazuje się on wysłannikiem z Królestwa...

Ola, nieco niesforna dziewczynka o bujnej wyobraźni, poznaje tajemniczego Pana z Wózeczkiem, którym straszyli ją dorośli. Okazuje się on wysłannikiem z Królestwa Niespełnionych Marzeń, w którym rządy przejęła Wężowa Wiedźma. To ona gnębi Marzenia i nie pozwala im na spełnienie. Za sprawą magicznych oczu kota Bonifacego Ola przenosi się do dziwnej krainy. To od niej będzie teraz zależał los całego Królestwa i to, czy Marzenia znowu będą mogły się spełniać…

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/zapowiedzi

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/zapowiedzi

Agaaa006 | 2013-05-22

"Lubicie marzyć? Ja uwielbiam. Tak...ale najpiękniejsza chwila to ta, w której marzenie staje się rzeczywistością... A co by się stało, gdyby pewnego dnia marzenia po prostu przestały się spełniać? Umiecie wyobrazić sobie coś gorszego?"

Fragment pochodzi z okładki książeczki. Jest to bajka dla troszkę starszych dzieci, które już potrafią zrozumieć czym są marzenia, jaką sprawiają radość, w szczególności gdy się spełniają, albo smutek kiedy nie mogą się ziścić.
Co przykuło moją uwagę? Piękna okładka, na zdjęciu tego nie widać ale jest ona twarda, aksamitna w dotyku. Już ten fakt sprawia,że chcemy trzymać w dłoniach i zajrzeć do środka. A kiedy już otworzymy..środek na przywita ciekawymi przygodami oraz ślicznymi ilustracjami.

Ola ma pięć lat, chodzi do przedszkola, nie lubi zupy mlecznej ponieważ często robi się na niej ohydny kożuch. Mieszka w domu z malutką siostrzyczką oraz starszym braciszkiem.
Nie potrafi zrozumieć dorosłych, którzy wszędzie się śpieszą, przez co nie...

vivaadeal | 2013-11-08
Przeczytana: 27 maja 2013

Każdy lubi sobie od czasu do czasu pomarzyć o czymś przyjemnym, nie tylko dziecko, ale również dorosły. Ba! Pomarzyć nawet trzeba, zwłaszcza gdy nadchodzą gorsze, chmurne dni. Zwłaszcza, że zawsze istnieje iskierka, choć cień nadziei, że marzenie w końcu się ziści. Co jednak, gdyby nadszedł taki dzień, kiedy żadne marzenie nie miałoby już szansy nigdy się urzeczywistnić? Żadne dziecko nie dostałoby już wyczekiwanej zabawki, żaden dorosły nie doczekałby wyśnionego domu z małym ogródkiem, czy wspaniałych wakacji.

Debiutancka książka Agnieszki Łobik-Przejsz zabiera małych czytelników do pięknego i kolorowego świata marzeń, zagrożonego przez złą Wężową Wiedźmę. Ale zaraz! Na szczęście jest ktoś, kto jest w stanie uratować Krainę Marzeń, a wraz z nią wszystkie piękne nadzieje ludzi. To mała, rezolutna Ola. Oczywiście dziewczynka nie dokonałaby tak heroicznego czynu, gdyby nie pomoc przyjaciół, kota Bonifacego, czarodzieja Zistnika i wymarzonego pieska Lorda.

Książka napisana jest...

toska1982 | 2013-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Każdy z nas ma jakieś marzenia, każdy marzy o czymś innym. I im jesteśmy młodsi, tym marzenia łatwiej się spełniają, jednak nie każde marzenie doczeka swojego spełnienia. Od czego to zależy, jak to się dzieję, czy ktoś ma na to wpływ?

Ola ma pięć lat i chodzi do przedszkola. Jak każde dziecko ma wiele marzeń, choć tak najbardziej to marzy jej się pies, jej własny, słodki psiak. Pewnego dnia, gdy z mamą i młodszą siostrą idą do sklepiku po zakupy, Ola zauważa ślicznego kotka i choć mama zabrania jej oddalania się, to ta niesforna dziewczynka, podąża śladem zwierzątka. I tak zaczyna się niezwykła przygoda, małej, pełnej marzeń dziewczynki.

Ola wraz z Panem z wózeczkiem i jego niezwykłym kotem przenoszą się do krainy Niespełnionych Marzeń. Ta niezwykła dziewczyna ma wyjątkową misję, musi ona uratować marzenia przed złą wężową wróżką, która więzi marzenia, wysyła praczy kolorów i przez to wiele marzeń nie może się spełnić. Czy dziewczynce uda się wypełnić przepowiednię? O tym musicie...

iza122 | 2013-05-18
Przeczytana: 2013 rok

Bajki są niczym kotwice, które trzymają nas w świecie pełnym kolorów, które przypominają nam okres najwspanialszy w życiu. Być może to jeden z powodów, dla którego wracam do historii przeznaczonych dla naszych pociech. Obecnie bardzo rzadko spotykam bajki, które oddawały by klimat historii zapamiętanych z dzieciństwa. Ostatnio trafiłam na pozycje, która nie tylko przeniosła mnie do magicznego królestwa, ale także sprawiła, że poczułam klimat minionych chwil. Mowa jest o bajce " Ola i Królestwo Niespełnionych Marzeń"

Główną bohaterką jest Ola, dziewczynka w wieku przedszkolnym, która trafiła do królestwa opanowanego przez Wężową Wiedźmę. W tym królestwie marzenia zostają więzione i znikają. Zadaniem Oli jest spełnienie przepowiedni. Dzięki której do Królestwa powrócą marzenia.

Historia nie jest długa, ale wystarczająca, aby zabrać czytelnika do krainy marzeń. Opowieść czyta się bardzo lekko, przyjemnie i zainteresowaniem. Podczas czytania na głos, ma bardzo przyjemny...

Kiti | 2013-05-19

,,Ola i Królestwo Niespełnionych Marzeń” Agnieszka Łobik-Przejsz
Agnieszka Łobik-Przejsz to autorka książki nie tylko dla najmłodszych, gdyż marzenia ma każdy z nas.
Ola podczas spaceru z mamą nagle zauważyła czarnego kota, za którym poszła, choć wiedziała, że nie powinna się oddalać. Nagle za rękę schwycił ją także Pan z wózeczkiem, a następnie zupełnie niespodziewanie znalazła się w nieznanej jej krainie. Była tam wyczekiwana już od dawna, miała pewne zadanie do wykonania. Czy udało jej się spełnić misję i uwolnić marzenia?
Książka liczy sobie raptem niecałe 100 stron. Duże litery z pewnością ułatwiają czytanie. Jest to dobra lektura, aby się zrelaksować i choć chwilę odpocząć. Przeczytanie jej zajęło mi niecałą godzinę, więc nie jest to jakiś specjalny wyczyn czytelniczy.
Autorka pisała w sposób prosty. Całości dopełniały przepiękne i dopracowane pod każdym względem ilustracje. Nie było ich za dużo, jednak te zamieszczone przyciągały wzrok. Papier także dobrej jakości, choć...

KrólowaKsiążek | 2016-08-25
Asia | 2014-06-24