Bajka o odnalezionym słoneczku

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Bajka o odnalezionym Słoneczku to bajka adopcyjna dla wszystkich Małych Słoneczek. Opowiada historię drogi, jaką musieli przebyć Rodzice, aby wyjść ze świata codziennej szarości i pogłębiającego się smutku, i odnaleźć na niej swoje Małe Słoneczko. Od tamtej chwili rozjaśnia ono każdy następny dzień. Miłość Rodziców i Dziecka zabarwiła świat wszystkimi kolorami tęczy i od tej pory nie ma na nim miejsca na smutek, a Słoneczko świeci im już zawsze, nawet wtedy gdy pada deszcz.

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/bajka_o_odnalezionym_sloneczku,druk

Maleństwo | 2013-02-26
Na półkach: Przeczytane, Do recenzji
Przeczytana: 25 lutego 2013

Piękną książeczkę wczoraj przeczytałam! Króciutkie opowiadanie, prześlicznie ilustrowane o ważnych sprawach i problemach - zarówno tych dziecięcych jak i tych dorosłych.
Pewnego dnia Mama i Tatuś poszli na spacer, w trakcie którego spotkali kaczuszki. Dziwiły się one, że Rodzice nie mają swojego dziecka. "A wy tak sami spacerujecie? Gdzie Wasze Maleństwo?". Rodzice pomknęli na poszukiwania swojego słoneczka. Spotykają miłą Panią, która pomaga im przejść przez całą żmudną procedurę. Oczywiście rodzice spotykają swoje Słoneczko i wszystko kończy się bardzo szczęśliwe.
Autorka delikatnie pokazuje małemu czytelnikowi, że droga do adopcji nie jest prosta. Opowiada o ośrodku adopcyjnym, o częstych wizytach w domu dziecka, o oswajaniu siebie nawzajem. Aż w końcu: "Dziecko uśmiechnęło się do przybyszów. Rodzice odwzajemnili gest. Uśmiechy spotkały się gdzieś pośrodku drogi i zaczarowały rodziców i Dziecko. Całej trójce zabiły mocno serduszka."
Temat adopcji jest bardzo trudny zwłaszcza...

książek: 1951
Anna | 2013-03-12
Przeczytana: 12 marca 2013

"- Czym jest adopcja? -zapyta kiedyś nasze Słoneczko.
- Tym wszystkim, o czym jest ta książeczka: tęsknotą, poszukiwaniem, spotkaniem, radością, miłością, stworzeniem nowej rodziny, w której od tej pory są razem i na zawsze: Dziecko, Tata i Mama."

Rozpoczęłam opis powyższego tytułu tym pięknym i niebywale prawdziwym cytatem pochodzącym z tej właśnie książeczki. Uważam, że autorka miała doskonały pomysł, poruszając ten trudny i delikatny temat.
To naprawdę wspaniała lektura, o istotnych sprawach, nadziejach i relacjach. Poznajemy tu dwoje ludzi, którzy bardzo chcą mieć dziecko. Ich dni są szare i smutne, ponieważ droga do osiągnięcia tego marzenia jest wyboista i kręta. Wreszcie udaje im się spełnić pragnienia. Życie nabiera barw, kolorów, staje się radośniejsze, weselsze, ciekawsze! Od tego momentu cała trójka jest nareszcie szczęśliwa.

Moim zdaniem ten tytuł porusza ważny, rzadko wykorzystywany temat, szczególnie istotne jest to, by dzieci mogły zaznajomić się z nim i oswoić....

ziza | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Faktem jest że to przepiękna i króciutka bajeczka, polecam ją bardzo jako lekturę dla dzieci adoptowanych

Magcich | 2016-10-24
Misieńka | 2016-09-25