Ścigana

Tłumaczenie: Maria Świderska
Wydawnictwo: Harlequin
Thief of hearts
dasio72

Clea nie jest grzeczną dziewczynką. Od dziecka uczyła się złodziejskiego fachu, dwa razy trafiła za kratki. Teraz postanawia rozpocząć nowe, uczciwe życie, ale wplątuje się w groźną międzynarodową aferę. Policja nie wierzy w jej wersję wydarzeń, a dla przestępców jest niewygodnym świadkiem. Musi zdobyć dowody swej niewinności, dlatego włamuje się do posiadłości jednego z podejrzanych. Na miejscu zaskakuje ją… inny włamywacz. Złodziej, zabójca czy niespodziewany sprzymierzeniec?

źródło opisu: olesiejuk.pl

źródło okładki: olesiejuk.pl

Joanna | 2016-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2016

czytając zastanawiałam się czy na pewno wzięłam do ręki książkę tej autorki. lekka, przyjemna, przeczytana za jedno popołudnie. nic grozy... świat dżentelmenów, przyjęć, pięknych kobiet i sukien obsadzony we współczesnym świecie telefonów, pistoletów, przemytu, pięknych samochodów itd. chciałam zagadek kryminalnych a przeczytałam o ciepłym romansie.... ale warto przeczytać

Ania | 2013-09-16
Przeczytana: 15 września 2013

Czytając tą książke sądziłam że jest to bardziej romans a nie kryminał gdyż więcej opowieda o rodzącej się miłości między Jordanem i Cleo co mnie zaskoczyło tym bardziej że jest to książka słynnej Tess Gerritsen.Poza tym jest to wciągająca powieść,czytelnik od samego początku zastanawia się co wydarzy się w dalszej części.Szybko ują się czyta gdyż nie jest długa (284 strony).

Troszkę się rozczarowałam, gdyż książka okazała się bardziej romansem, niż kryminałem. Żałuje, że autorka nie skupiła się bardziej na tej stronie. Niemniej czytało się łatwo i przyjemnie, początek wciągający, ale jakieś ostatnie pięćdziesiąt stron było trochę nużące, mimo toczącej się akcji, jestem też rozczarowana zakończeniem. Nie zmienia to faktu, że to powieść odprężająca, taka na jeden dzień, nie wnosi nic nowego i myślę, że szybko się ją zapomina, ale dla relaksu i dla osób, które lubię takie połączenia - romansu z wątkami kryminalnymi - polecam, jak najbardziej.

Madi | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

Jest to kolejna przeczytana książka mojej ulubionej autorki,druga w innym stylu jakim miałam dotychczas do czynienia .
Jest to lekki kryminał z wątkiem miłosnym,a nawet bym powiedziała,że romans z wątkiem kryminalnym,na którym nie trzeba się mocno skupiać, -nie ma zwrotów akcji -akcja toczy się jednym torem-ot zwykłe lekkie czytadło,które można przeczytać w jeden dzień.
Nie jest to najgorsza powieść, ale ja osobiście wolę Panią Tess w kryminałach medycznych ,gdzie jest dużo zwrotów akcji,kilku bohaterów i narastające napięcie.
Takiej Tess jeszcze nie znałam i trudno uwieżyć,że pisała to,ta sama osoba.

golus3 | 2015-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2015

Słabo... Szczerze mówiąc to jestem zawiedziony.
Bardzo się męczyłem czytając te wypociny świetnej i mojej ulubionej autorki. Kiepski romans i nic więcej.
Trzy gwiazdki z sentymentu do autorki.

Piotr | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Dorian_LC | 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

DŻENTELMEN I ZŁODZIEJKA

6,5

Thief of Hearts to tytuł tak samo adekwatny dla powieści, jak nie mające z nim nic wspólnego rodzime tłumaczenie: Ścigana.

Akcja ma miejsce w Europie (Anglia), w ciekawym świecie arystokracji i jeszcze ciekawszym obrabiających ją złodziei. Ponadto w fabułę wpleciono wątek sensacyjno-szpiegowski, co w tym przypadku podziałało na korzyść powieści. Ale i tak największym plusem jest dozowany z wyczuciem motyw miłosny, dzięki temu czytelnik się nie zniechęca i nie ma mdłości, jak po zjedzeniu pudełka czekoladek.

Ścigana jest napisana prostym przyswajalnym językiem, przez co rzuca się w oczy powierzchowność w podejściu do tematu i brak autoanalizy głównych bohaterów, ale można to usprawiedliwić. Po takie powieści jak ta sięga się po to, aby dać odpocząć umysłowi od głębszych refleksji, skupiając się wyłącznie na prozie życia: świat jest piękny, ci dobrzy zwyciężają, a miłość nie dostrzega klasyfikacji społecznych.

Zanim "Królowa thriller'a...

ewula | 2013-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Przeczytałam tylko dlatego,że lubię thrillery tej autorki.

Darek DTSG | 2013-12-10

Niestety bardziej romans niż kryminał . Dla fanów takich połączeń idealna gratka ... :)

Azizi114 | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

Jeśli ktoś myśli, że ta książka jest książką kryminalną, to tak jak ja jest w błędzie (mianowicie błąd w zasadzie zrobiłem kupując cały trzypak Gerritsen w matrasie po dobrej cenie). Czytając "Telefon o północy" myślałem sobie, że to nie ta Tess Gerritsen, którą chwalą tylko jakaś książka-przypadek, adresowana bardziej ku kobiecym czytelnikom. Niestety, "Ścigana" to wprawdzie inna historia, ale schemat podobny, czyli kobieta w niebezpieczeństwie i facet, który pojął że ją chronić musi, a potem dodatkowo w niej się zakochuje. Jako że mam manię doczytywania książek, które kupiłem, to pewnie i tą trzecią część doczytam ale do moich ulubionych należeć nie będzie.