Ścigana

Tłumaczenie: Maria Świderska
Wydawnictwo: Harlequin
Thief of hearts
dasio72

Clea nie jest grzeczną dziewczynką. Od dziecka uczyła się złodziejskiego fachu, dwa razy trafiła za kratki. Teraz postanawia rozpocząć nowe, uczciwe życie, ale wplątuje się w groźną międzynarodową aferę. Policja nie wierzy w jej wersję wydarzeń, a dla przestępców jest niewygodnym świadkiem. Musi zdobyć dowody swej niewinności, dlatego włamuje się do posiadłości jednego z podejrzanych. Na miejscu zaskakuje ją… inny włamywacz. Złodziej, zabójca czy niespodziewany sprzymierzeniec?

źródło opisu: olesiejuk.pl

źródło okładki: olesiejuk.pl

Łukasz | 2019-08-05
Przeczytana: 01 sierpnia 2019

Zupełnie przypadkiem natrafiłem na tę książkę, zaciekawiony dalszymi losami zarysowanej intrygi muszę się pochwalić, że dotrwałem do końca. Chwalę się, ponieważ choć początkowo wydaje się, że przygoda może być ciekawa, to dalej opowieść ukazuje swoje prawdziwe oblicze, a jest nim oblicze taniego romansu oblanego tanią sensacją. Wszystko to, może i byłoby znośne, gdyby nie te banalne rozmowy i opisy miłosnych uniesień, gdy ona drży czując zapach jego ciała, a on jej równie gorąco pragnie i składa pocałunek na jej ustach i gdzie tam jeszcze akurat się uda. I tak kilkanaście razy w ciągu tej na szczęście krótkiej przygody. To wszystko nie oznacza, że jest beznadziejnie, ogólnie wydaje się, że historia ma potencjał, jednak mam wrażenie, a raczej pewność, że w rękach sprawnego pisarza dałoby się z tego wycisnąć co najmniej dwie gwiazdki więcej. Tak, że nie narzekajcie gdy King napisze coś co wydaje wam się słabe, to i tak poziom nieosiągalny dla Tess Gerritsen, chyba że z kolei ta...

Joanna | 2019-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2019

Autorka kolejny raz nie zawiodła mnie. Lektura idealna na jeden wieczór, nie za krótka, ani nie za długa, opowiedziana historia jest ciekawa z licznymi zwrotami akcji, ale bez nadmiernego rozwijania się w opisach. Fabuła zwięzła i ciekawa.

Joanna Sikora | 2019-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Historia arystokratycznej rodziny i młoda złodziejka z innych swer chcąca udowodnić popełnienie przestępstwa przez potężnego magnata wpada w sidła nie tylko intrygi ale też miłości w którą na począdku nie che uwierzyć i zaufać lecz po udanej akcji demaskującej pozwala na to aby jej serce zaznało spokoju

susanjones | 2019-03-04
Przeczytana: 04 marca 2019

Ona - kryminalistka. On - arystokrata.
Natchną się na siebie w intrygującej sytuacji, gdy oboje chcą okraść tego samego bogacza. Jedno z nich ukradnie to po co przyszło. Drugie wyjdzie z pustymi rękoma.
I można pomyśleć, że raczej się więcej nie spotkają...
Jednak dla jednej z tych osób sprawa jest dosłownie sprawą życia i śmierci.

Kotkad | 2019-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2019

Z Tess Gerritsen mam pewien problem. Mianowicie czasem pisze fajne kryminały a czasem romansidła ze szczyptą kryminału. Zanim się do lektury wezmę zazwyczaj nie zagłębia się w który z rodzajów tym razem trafiłam.
Tym razem trafiłam w romansidło.
Iskrzenke przy pierwszym dotyku, nieokiełznane uczucia, gwałtowne namiętności, mężczyzna który właśnie dla niej po pierwszym dotyku zrobi wszystko i nawzajem. Mnie ten rodzaj literatury nie leży w żaden sposób.
Dodatkowo wątek kryminalny jest tam tak płytki że można go streścić do jednego zdania.

Jedynym minusem książek Tess Gerritsen jest fakt, że są wydawane pod różnymi tytułami. Powoduje to, przynajmniej u mnie, frustrację... czy ja to już czytałam, czy nie. Dopóki po nią nie sięgnę i nie przeczytam opisu to do końca nie wiem. Strasznie to denerwujące.
Tą książkę akurat pożyczyłam od koleżanki, bo tego tytułu jeszcze w ręce nie miałam. No i masz.. miałam. Tylko nazywało się toto inaczej.
Pomimo tego ze Tess Gerritsen bardzo lubię - w każdej wersji - to jednak denerwuje mnie, że z 30 książek mniej więcej 10 jest zdublowana, tylko wydana pod innym tytułem.
Zazwyczaj są to takie książki, które miło się czyta, szybko i przyjemnie, ale nie wraca się do nich. Są dobre na raz. A potem trzeba leciec do koleżanki, biblioteki i oddawać - i zostajemy bez książki na wieczór...
A teraz o ksiażce - opinia skopiowana z dawniej przeczytanego romansu (bo jest to romans)

*****

ziellona | 2018-11-08
Przeczytana: 21 października 2018

Bardzo sympatyczny romansik z aferą w tle... podobnie jak poprzedniczki - zaskoczył mnie ton i tematyka tej książki. W świetle treści nie dziwi mnie fakt, ze kiedy szukałam książek Tess Gerritsen (zafascynowana Żniwem) nie znalazłam tej książki na półce jej dedykowanej.
Nie zmienia to faktu, że książka jest łatwa, miła i przyjemna. Tak jakby Harlequin z wyższej (dużo wyższej) półki.
Przy okazji - to jednak świadczy o klasie pisarza, kiedy potrafi napisać równie ciekawą powieść sensacyjną (Autopsja), przerażający thiller (żniwo), łagodny i miły romans (Złodzieje serc) jak i społeczno-obyczajowy romans z hisotrią w tle (Ogród kości).
Różnorodność pióra Tess Gerritsen za każdym razem mnie fascynuje.

Agata | 2018-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 10 września 2018

Trafiłam na tę książkę całkiem przypadkiem. Nie jest ona z gatunku po jaki zazwyczaj sięgam, jednak moja mama ma w domu prawie całą "Serię z zimną krwią" i na chybił trafił wyciągnęłam ten tytuł i po przeczytaniu opisu wiedziałam, że będzie to idealna książka na odstresowanie się. Poza tym, nie jest ona zbyt gruba - zaledwie 251 stron w wydaniu kieszonkowym z normalną czcionką.. Tak więc nie zastanawiałam się długo i zaraz zabrałam się za czytanie. Książka okazała się być lekkim połączeniem romansu i kryminału. Fani kryminałów raczej będą zawiedzeni, bo fabuła jest raczej oklepana i nie ma problemów z przewidzeniem jak całość się zakończy. Jednak nie nudziłam się i przyjemnie spędziłam czas na czytaniu. Polecam osobom, które poszukują lekkiego romansu z wątkiem kryminalnym.

Klaudia | 2018-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Książkę super przeplata się wątkami romantycznymi z kryminalnymi. Jak dla mnie ekstra lekka powieść która wciąga i można przeczytać ją w jeden dzień. Mi jak najbardziej pasuje pani Tess z romantyzmem :)

Besia | 2018-08-05

Letni kryminał. Czyta się z przyjemnością i zaciekawieniem. Nie ma tu jakiś okropieństw i rozlewu krwi. Trochę naiwny od strony opisu związku bohaterów, ale da się przeżyć.