Odwaga. Pokonaj strach, zyskaj pewność siebie i ciesz się życiem!

Okładka książki Odwaga. Pokonaj strach, zyskaj pewność siebie i ciesz się życiem! Debbie Ford
Debbie Ford Wydawnictwo: G+J poradniki
poradniki
Courage
G+J
2013-05-08
2013-05-08
Anna Boniszewska
psychologia odwaga strach

Polecam tę książkę wszystkim kobietom, które mają problemy z pewnością siebie i niską samooceną. Książka zmusza do refleksji i dzięki wykonywaniu zamieszczonych w niej zadań, można zrozumieć siebie i tym samym zwiększyć poczucie własnej wartości. Książka bardzo mi pomogła i nadal pomaga, chociaż nie mam jej już w posiadaniu, a osoby, które przeczytają tę książkę, będą wiedziały dlaczego. Serdecznie polecam!

Świetna książka!

Świetna książka!

To niesamowite jak dobra książka potrafi wpłynąć na człowieka. Ta książka uświadomiła mi wiele momentów z przeszłości, które wpłynęły na moje codzienne życie, a co najważniejsze pomogła mi zmieniać sebie.
Książka została skonstruowana tak, by każde twierdzenie popierać przykładami z życia autrki lub jej znajomych, czy ludzi którym pomagała. Czytając strona po stronie wzrasta chęć działania, a motywacja jest tak silna, że ma się ochotę od razu zmieniać swoje dotychczasowe podejście do świata.
Dla mnie książka stała się przewodnikiem w codziennym życiu, a styl w jakim została napisana sprawił, że zmotywował mnie do pracy nad sobą. Jest ona pomocną lekturą, pozwalającą spojrzeć na siebie i na swoje życie z innej perspektywy, a odwaga i pewność siebie napływają wraz z poznaniem samej siebie.

Odwaga. Któż nie chciałby jej mieć? Któż nie chciałby być odważnym, pokonywać swoje lęki, nieśmiałość, być pewnym siebie i wierzyć w swoje "ja"? Kto nie pragnąłby być silniejszym i kochać samego siebie, takim jakim się jest? Któż by tego nie chciał?
Sądzę, że niewielu znalazłoby się takich ludzi, którzy odpowiedzieliby na te pytania przecząco. Ja należę do grupy ludzi, którzy od razu pokiwaliby głowami na "tak". Pragnę być silniejsza, chcę pokonywać swoje lęki, wierzyć w siebie i być pewną siebie. Strach i lęk nie raz niszczyły i niszczą moje życie, dlatego też sięgnęłam po ten poradnik. Z wiarą, że może jednak uwierzę, że stanę się odważna...

Muszę jednak podkreślić, że od jakiegoś czasu, sama zaczęłam się za siebie brać. Mój tata nie raz powtarzał mi te wielkie "prawdy życia", których kiedyś nie słuchałam. Jednakże ostatnimi czasy zaczęłam brać to sobie wszystko do siebie i postanowiłam popracować nad samą sobą.

Ten poradnik zatem był idealnym wyborem, by działać dalej. Dotychczas polegałam tylko na własnych przemyśleniach i słowach mojego taty. Teraz miałam okazję zapoznać się z innym tokiem myślenia i muszę przyznać, jestem zadowolona.

Autorka proponuje w swojej książce ciekawe rozwiązania, jak pokonać własny strach i stać się "wojowniczką miłości". Do mnie ten termin nie przemówił, więc nazywałam to potem tylko "wojowniczką".
Debbie Ford przytacza wiele przykładów ze swojego życia, żeby pokazać, że i ona nie miała najpiękniejszego życia i nie od razu się urodziła taką, jaką jest teraz. Przez te wszystkie przykłady chce Nam, Czytelnikom, pokazać, że żeby stać się taką, jaką ona jest teraz, trzeba się napracować(jak zawsze),trzeba się za siebie wziąć, podjąć tą ważną decyzję, że chcemy stać się odważne i wydobyć z siebie prawdziwe "ja".
Podczas lektury, szczerze zazdrościłam autorce, że taka jest - odważna, wie, czego chce i codziennie pokonuje swój strach, żeby do tego dążyć. Najbardziej podziwiałam ją za walkę z chorobą. Na początku miała to wszystko gdzieś, a potem doszła do wniosku, że musi się za siebie wziąć, bo to, co wyrabia, jest niedorzeczne.

Naprawdę, poradnik ten jest cennym źródłem wiedzy. Dzięki niemu, na pewno staniemy się odważniejsze. Autorka ciągle, na każdym kroku, motywuje nas do walki i pociesza nas, że jeśli chcemy będziemy, takie jakie chcemy, że nic nam w tym nie przeszkodzi, że staniemy się "wojowniczkami". Czy mi się udało? Myślę, że po części tak, jednakże na pewno będę próbować dalej i kierować się zasadami zawartymi w tej książce.

Polecam ten poradnik szczególnie osobom, które w siebie wątpią, które siebie nie kochają i które chcą to zmienić. To dla Was idealna pozycja.

• Przeczytane w 2017
  • Poradniki
  • Skonczyc i plan
  • @ SZUKAM PILNIE (za te wymienię moje z półki: sprzedam)
  • Psychologia i rozwój

Debbie Ford Odwaga. Pokonaj strach, zyskaj pewność siebie i ciesz się życiem! Zobacz więcej