Efekt cienia. Podwójna natura źródłem Twojej siły

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
The Shadow Effect: Illuminating the Hidden Power of Your True Self
978-83-7377-525-1
Scarlett

Jak to możliwe, że Ci sami ludzie, w różnych sytuacjach, mogą się wykazywać krańcowym okrucieństwem lub maksymalnym poświęceniem? W jaki sposób wyjaśnić fakt, że Adolf Hitler i Josef Mengele byli zarówno zbrodniarzami, jak i ludźmi wrażliwymi na piękno sztuki? Dlaczego wstydzimy się niektórych cech charakteru? Na te frapujące pytania odpowiada troje bestsellerowych autorów New York Timesa....

Na te frapujące pytania odpowiada troje bestsellerowych autorów New York Timesa. Ujawniają oni istnienie konfliktu pomiędzy tym, kim jesteśmy a tym, kim chcielibyśmy być i wskazują, jak możemy ten wieczny spór… wykorzystać!

Deepak Chopra kompleksowo wyjaśnia charakter Twojej dualistycznej natury. Debbie Ford ukazuje narodziny cienia i jego rolę w codziennym życiu. Marianne Williamson z kolei ujawnia, w jaki sposób możesz pogodzić tkwiący w Tobie mrok z jaśniejszą stroną.

Dzięki cennym wskazówkom autorów, zamiast wstydzić się własnego cienia i go ukrywać, zmienisz go w źródło nieograniczonej siły. Zaczniesz go postrzegać jako najcenniejszy dar, z którego tylko musisz zacząć korzystać. W książce znajdziesz również test, dzięki któremu sprawdzisz stopień wpływu wewnętrznego mroku na swoje życie.

Nie ma światła bez cienia!

źródło opisu: http://www.talizman.pl/

źródło okładki: http://www.talizman.pl/

Julian | 2014-09-03
Przeczytana: 2012 rok

Ogromna pochwała należy się dla Deepaka Chopry, który w końcu zauważył jak ważne jest oswojenie swojej ciemnej strony. Wcześniej jego książki bazowały głównie na pozytywnym myśleniu, a więc należały do późniejszego New Age'u(czyt. jego komercyjnej odmiany). W "Efekcie cienia" Chopra, w sposób przystępny, krok po kroku opisuje proces akceptowanie swoich negatywnych cech.
Deebie Ford również spisała się bardzo dobrze. Jej inspirująca historia, która zawarła w swoim artykule, świetnie obrazuje jak wygląda proces asymilacji Cienia w praktyce.
Na naganę zasługuje natomiast Marianne Williamson. Jej esej kompletnie wyłamuje się z koncepcji Junga, a co za tym idzie, zaprzecza dwóm poprzednim.

Antagonista Esklaważu | 2016-12-11
ana66 | 2016-01-05