Miłość nad życie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
geokuba

W zbiorze tym pomieszczone zostały opowiadania nagrodzone w konkursach, jak również publikowane w almanachach i czasopismach (m. in. „Akcencie”, „Nauczycielskim Głosie Literackim”, „Literaturze”, „Miesięczniku Literackim”). Teresa Opoka kreuje sytuacje z pogranicza zwyczajności i niezwykłości, tego, co naturalne, umiejętnie podpatrzone, i co niejako irracjonalne, zanurzone w świecie tajemniczych symboli. Dzięki owemu połączeniu postacie i zdarzenia z tych opowiadań tchną prawdą życia, ale i skłaniają do zastanowienia nad jego głębszym nurtem.

źródło opisu: Wydawnictwo Łódzkie, 1988

źródło okładki: zdjęcie autorskie