rozwińzwiń

Mazurska sielanka

Okładka książki Mazurska sielanka Teresa Ewa Opoka
Okładka książki Mazurska sielanka
Teresa Ewa Opoka Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Nowy polski kryminał kryminał, sensacja, thriller
238 str. 3 godz. 58 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Seria:
Nowy polski kryminał
Wydawnictwo:
Wydawnictwo CM
Data wydania:
2020-06-29
Data 1. wyd. pol.:
2020-06-29
Liczba stron:
238
Czas czytania
3 godz. 58 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366371910
Tagi:
Literatura polska kryminał thriller psychologiczny zaginięcie poszukiwania śpiączka osoby zaginione
Średnia ocen

7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3
2

Na półkach:

Świetnie napisana i bardzo potrzebna książka, którą powinny przeczytać nastolatki, a także ich rodzice. Mimo że opowiada o sprawach drastycznych, robi to w sposób wyważony, nie epatując drastycznymi scenami. Atmosferę grozy autorka tworzy, działając głównie na psychikę czytelnika. Akcja powieści wciąga dosłownie od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się od czytania aż do rozwikłania wszystkich wątków.

Świetnie napisana i bardzo potrzebna książka, którą powinny przeczytać nastolatki, a także ich rodzice. Mimo że opowiada o sprawach drastycznych, robi to w sposób wyważony, nie epatując drastycznymi scenami. Atmosferę grozy autorka tworzy, działając głównie na psychikę czytelnika. Akcja powieści wciąga dosłownie od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się od czytania...

więcej Pokaż mimo to

avatar
132
33

Na półkach:

Nie myślałam, ze mnie tak wciągnie

Nie myślałam, ze mnie tak wciągnie

Pokaż mimo to

avatar
12
9

Na półkach:

Książka wpisuje się w aktualny problem wykorzystywania seksualnego kobiet, a także ciemniejszej strony - porywania dziewcząt, aby zamkniete gdzieś w odosbnionych ośrodkach stały się niewilnicami seksualnymi. Nigdy dość takich publikacji. Im częściej się o tym pisze, tym jest większa nadzieja, że ktoś bardziej poważnie tym się zajmie.
Polecam tę książkę, bo na pewno nikt nie będzie się nudził przy jej czytaniu. Książka ma wartką akcję, a sprawiają to krótkie rozdziały. Autorka pod koniec każdego zostawia czytelnika z niedosytem i ciekawością - co będzie dalej?

Książka wpisuje się w aktualny problem wykorzystywania seksualnego kobiet, a także ciemniejszej strony - porywania dziewcząt, aby zamkniete gdzieś w odosbnionych ośrodkach stały się niewilnicami seksualnymi. Nigdy dość takich publikacji. Im częściej się o tym pisze, tym jest większa nadzieja, że ktoś bardziej poważnie tym się zajmie.
Polecam tę książkę, bo na pewno nikt nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
169
38

Na półkach: ,

Znakomita. Polecam.

Znakomita. Polecam.

Pokaż mimo to

avatar
101
22

Na półkach:

"Mazurska sielanka" - mówiąc najogólniej - dotyka problemu porwań w Polsce. Autorka bardzo zręcznie konstruuje fabułę, która skoncentrowana jest wokół porwania nastoletniej Poli, ale jednocześnie ukazuje historie kilku innych uprowadzonych i wykorzystywanych kobiet. Dzięki temu czytelnik dostaje swoistą polifonię głosów pokrzywdzonych. Dodatkowo narracja prowadzona jest z dwóch perspektyw czasowych i przestrzennych, co z jednej strony wymaga od czytającego większego skupienia, ale z drugiej wprowadza do powieści elementy nieoczywistości, metafizyki, filozoficznej refleksji. Tak, powieść Teresy Opoki, nie może być czytana jedynie jako kryminał czy thriller - choć oczywiście przynależy do tego gatunku i jak najbardziej go realizuje, jednak warto zwrócić na rzeczy "inne". Na prowadzoną refleksję nad życiem tym tutaj i tym poza naszą świadomością. Nad podjętym tematem wolności, relacji rodzinnych, a nawet historii polski (dokładnie komunizmu) i jej wpływu zarówno na jednostki, jak i na całe grupy społeczne - np. przemiany gospodarcze wsi, awans społeczny. Jest to w końcu powieść o historiach (bardzo tragicznych) młodych kobiet i dzieci, historiach o tyle straszniejszych, że prawdziwych. Przyzwyczajamy się do faktu, że w każdym roku giną ludzie, powoli obojętniejemy, zapominając, że są to czyjeś bolesne doświadczenia - ofiar i ich bliskich. Autorka idzie dalej, nie boi się też dotknąć tematu milczenia tych, którzy wiedzą bądź przypuszczają, co może dziać się w Pałacu. Ile kosztuje to milczenie? Pracę, spokój, dobrobyt, czy może po prostu wystarczy przekonać autochtonów, że te młode, rozpuszczone, zdemoralizowane kobietki same tego chciały. Polecam książkę wszystkim, którzy nie boją się trudnych tematów, trudnych pytań i chwilami gorzkich refleksji, ale również wszystkim, którzy lubią nieoczywiste kryminały, nie takie, w których najważniejsze jest: kto to zrobił, jaki będzie koniec, ale takie, w których autor, posługując się dość prosto opowiedzianą historią, porusza tematy społeczne, moralne, filozoficzne. Pewnie byłoby kilka "przewinień", którymi mogłabym obarczyć tę książkę, ale jest coś, co sprawia, że jej wszystko wybaczam - język. Piękny, plastyczny, momentami poetycki język. Aby nie być gołosłowną: "Sunęli pomiędzy polami rzepaku, który już przekwitł, a ciężkie, oliwne chmury szurały po nich brzuchami".

"Mazurska sielanka" - mówiąc najogólniej - dotyka problemu porwań w Polsce. Autorka bardzo zręcznie konstruuje fabułę, która skoncentrowana jest wokół porwania nastoletniej Poli, ale jednocześnie ukazuje historie kilku innych uprowadzonych i wykorzystywanych kobiet. Dzięki temu czytelnik dostaje swoistą polifonię głosów pokrzywdzonych. Dodatkowo narracja prowadzona jest z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2105
1685

Na półkach: , , ,

„Mazurska sielanka” Teresy Opoki to bardzo dobry thriller psychologiczny.
Magda jest dziennikarką. Oddelegowana na Festiwal Dwóch Teatrów jedzie do Sopotu relacjonować to wydarzenie dla gazety w której jest zatrudniona. Zabiera ze sobą szesnastoletnią siostrzenicę Polę. Jest piątek, a w sobotnią noc nastolatka znika. Oprócz policji w poszukiwania angażuje się prywatna agencja detektywistyczna. Okazuje się, że Pola w sobotni wieczór była na dyskotece z nowo poznanym chłopakiem. Wyszła z lokalu dość wcześnie i do tego sama. Następnego dnia chłopak na widok plakatów z wizerunkiem zaginionej Poli zgłasza się na policję. To jednak nic nie wnosi do sprawy. Według Magdy i jej siostry, matki Poli poszukiwania toczą się zbyt ślamazarnie. Zrozpaczona Magda jedzie na Mazury do starego domu w którym dawno temu spędzała każde wakacje. Zaledwie kilkanaście kilometrów od tej wiejskiej posiadłości znajduje się Pałac. Zdaniem Kiry, młodej detektyw to miejsce jest podejrzane. Być może to tam jest przetrzymywana zaginiona nastolatka. Magda ma zamiar porozmawiać z autochtonami. Nie zdaje sobie sprawy, że będąc dociekliwą naraża się na niebezpieczeństwo. Na skutek wypadku zapada w śpiączkę.
Tylko czy to na pewno był wypadek, czy zlecone zabójstwo?
Magda sądzi, że umarła. W świadomości jednak wciąż przebywa na Mazurach. Co ciekawe do opisania jej stanu autorka wykorzystała najnowsze badania naukowców w dziedzinie fizyki kwantowej.
W „Mazurskiej sielance” splatają się cechy kryminału i thrillera psychologicznego.
Co się stało z Polą w sobotnią noc? Co tak naprawdę dzieje się za drzwiami Pałacu? Jakie tajemnice skrywa sielankowy ogród tej rozległej posiadłości? Dlaczego mieszkańcy okolic milczą? Czy Pola zostanie odnaleziona? Czy Magda przeżyje? A jeśli tak, co dalej? Czy ktoś nie zapragnie zemsty?
„Mazurska sielanka” Teresy Opoki to historia niepokojąca. Z roku na rok ginie w Polsce coraz więcej osób. Do tego zwiększa się liczba zaginionych dzieci. 95% z nich zostaje odnaleziona w ciągu czternastu dni po zniknięciu. Jednak los pozostałych 5% wciąż pozostaje nieznany.
„Mazurska sielanka” tak naprawdę jest daleka od sielanki. Nie ma jej ani w Pałacu ani w otaczającym go ogrodzie. Jakie tajemnice skrywa Pałac i jego właściciel?
„Mazurska sielanka” to poruszające historie wielu kobiet i dzieci. GORĄCO POLECAM!

„Mazurska sielanka” Teresy Opoki to bardzo dobry thriller psychologiczny.
Magda jest dziennikarką. Oddelegowana na Festiwal Dwóch Teatrów jedzie do Sopotu relacjonować to wydarzenie dla gazety w której jest zatrudniona. Zabiera ze sobą szesnastoletnią siostrzenicę Polę. Jest piątek, a w sobotnią noc nastolatka znika. Oprócz policji w poszukiwania angażuje się prywatna...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    54
  • Przeczytane
    16
  • 2021
    1
  • Posiadam
    1
  • Przeczytam 52 książki w 2020 roku
    1
  • JUŻ JUŻ
    1
  • Pożyczone z biblioteki
    1
  • Ulubione
    1
  • 03 2020
    1
  • Literatura polska
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Mazurska sielanka


Podobne książki

Przeczytaj także