Jak podwoić skuteczność uczenia się

Wydawnictwo: Medium
6 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Z kart tej książki dowiesz się:czym jest pamięć i co to są obrazy pamięciowe,dlaczego zapominamy lub nie możemy sobie przypomnieć,jak posługiwać się mnemotechniką, jak przygotować się do egzaminów i pomyślnie je zdawać,jak zapominać o tym , czego nie chcemy pamiętać.

Książka jest krótka, mimo że autor czasami nie może powstrzymać się od prawienia własnych poglądów to są w niej opisane podstawy zapamiętywania i mnemotechnik. Ciekawym rozdziałem jest szósty dotyczący tego jak zapominać oraz dodatek dotyczący szybkiego czytania. Warto przeczytać, niestety nie jest to wystarczające źródło informacji o pamięci i uczeniu się.

Kamil Nebula | 2013-12-24

Choć autor wiele problemów traktuje po macoszemu, to podchodzi do nich z pozycji sceptyka posługując się odpowiednią literaturą naukową, dlatego wciąż jest to wartościowe źródło informacji, szczególnie dla studentów, uczniów etc.

szerzawiak | 2016-04-30
Aleksandra | 2013-12-12