W krainie Indian. Odkrycie Dzikiego Zachodu

Wydawnictwo: Święty Stanisław
Havana

W 1894 roku ekspedycja kapitanów Lewisa i Clarka wyrusza zbadać Daleki Zachód. Zabierają ze sobą młodą squaw, która ma im pomóc przemierzyć krainę Indian, bizonów i grizzly. Pełna dyskrecji Sacagawea wydaje się odważna. Czy jednak starczy jej odwagi podczas trwania całej przygody? "Świat wielkich odkryć" to seria siedmiu książek przeznaczonych dla młodzieży, które przybliżają najważniejsze...

"Świat wielkich odkryć" to seria siedmiu książek przeznaczonych dla młodzieży, które przybliżają najważniejsze odkrycia geograficzne oraz historyczne wydarzenia w formie niezwykłych powieści. Interesujące rysunki oraz wkładki ze zdjęciami sprawiają, że przygoda trwa jeszcze dłużej!

PanPe | 2017-07-21
Przeczytana: lipiec 2014

Dobra dla młodzieży, aby poszerzyć horyzonty wiedzy o świecie. Dobra, przygodowa to książka.

eliza | 2015-11-26

Książka mnie rozczarowała. Jestem gorącym miłośnikiem książek w stylu "Winnetou" i "Złoto Gór Czarnych". Tymczasem ta książka nie opowiada praktycznie w ogóle o Indianach. Książka opowiada o podróży dwóch białych Lewisa i Clarka przez tzw. rejon dzikiego zachodu. Po drodze zabierają oni do pomocy w kontaktach z Indianami młodą Indiankę z niemowlakiem i właściwie tylko to opisują jeśli chodzi o zwyczaje jak Indianie opiekują się takimi niemowlakami. Reszta to książka o podróży napisana w dość nudny sposób. Jedyne co mi się w niej spodobało to kolorowa wkładka informacyjna w środku książki ze zdjęciami, mapami i ciekawostkami dotyczącymi Indian, traperów i pionierów - to mi się podobało ale nie było związane z historią opisaną w książce.

Niezwykłe, świetne opowieści o Indianach, wielkich odkryciach dzikiego zachodu zafascynował mnie ich świat..dużo ciekawych informacji, dzieł dowiedziałam się z tej książki wciągnęła mnie.
Piękne rysunki i ilustracje wspaniałe..naprawdę super książka polecam bardzo przeczytać bo warto!!!