Zagubieni w tundrze kanadyjskiej

Lost in the Barrens
tundra, Kanada
przygodowa
wiedzima

Wydawało mu się, że upłynęły godziny, zanim wdrapał się na ostatnie wzgórze, a następnie z niego zbiegł. Przed nim, w odległości kilkuset jardów, stały sanki i do jego pulsujących uszu dochodził straszliwy jazgot psów. Jak przez mgłę zauważył, że jeden z nich, ranny, odpełza z wysiłkiem na bok, podczas kiedy drugi rozpaczliwie usiłuje skupić na sobie uwagę olbrzyma. Awasin znalazł się akurat...

Awasin znalazł się akurat poza zasięgiem ogromnego niedźwiedzia. Jamie próbował krzyknąć, ale uniemożliwił mu to ból w płucach tak wielki, jakby miał w nich tłuczone szkło. Wydał tylko ochrypły jęk, ale to wystarczyło. Awasin odwrócił się, zobaczył go i rzucił ku niemu. Złapał przyjaciela w momencie, kiedy Jamie zachwiał się i padał.
- Sztucer! - wymamrotał jeszcze Jamie, zanim zemdlał. - Weź sztucer!
Ogarnęła go wielkimi falami ciemność, ale jeszcze jak przez mgłę dotarł do niego huk wystrzału i zaraz po nim trzy następne; potem ciemność stała się całkowita i Jamie nie słyszał już nic więcej.

źródło opisu: okładka

Frodo | 2016-01-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2014

To świetna książka. Opowiada dwaj przyjaciele przeżywają noc polarną
w Tundrze Kanadyjskiej. Oni dzięki tej przygodzie mężnieją i uczą się, że trzeba współpracować z przyrodą a nie brnąć przeciw niej, a to jest niemożliwe. Dziękuję. Tyle mam do powiedzenia o tej książce. Jest warta przeczytania. Polecam bardzo serdecznie, życząc miłych wrażeń.

Skellen | 2015-04-28
Na półkach: Nie posiadam, Przeczytane