Na drugi koniec świata. Podróż Magellana

Tłumaczenie: Joanna Wisła-Truty
Wydawnictwo: Święty Stanisław
A l'autre bout de la terre, le tour du monde de Magellan
978-83-7422-425-3
Milijon

Sewilla, rok 1519.
„Ja Antonio Pigafetta, kawaler maltański, marzę o tym, aby wyruszyć na spotkanie przygody. Dowiedziałem się, że portugalski żeglarz o nazwisku Magellan przygotowuje się do długiej podróży. Powziął on decyzję, aby dopłynąć do Wysp Korzennych drogą, której nikt jeszcze nie przebył…
Ja zdecydowałem się mu towarzyszyć na koniec świata po to, aby opisać jego wyczyn”.

źródło opisu: http://www.stanislawbm.pl

źródło okładki: http://www.stanislawbm.pl

Milijon | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Zbeletryzowane pamiętniki Pigafetty, i innych którzy przeżyli tę wyprawę, a także teksty źródłowe. Książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Lektura na jedno popołudnie. Spodziewałem się jednak czegoś więcej.

Julcia | 2013-04-04

Bardzo przyjemna książka. Jej jedynym minusem jest to, że bardzo szybko się ją czyta.. :(