W poszukiwaniu świętej rzeki. Źródła Nilu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat wielkich odkryć". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Stanisława BM
nil, afryka, wyprawa
joly_fh

Zanzibar, rok 1857. Dwóch żądnych przygód mężczyzn postanawia poznać tajemnicę Nilu. Nikomu dotychczas nie udało się odkryć, gdzie znajdują się źródła świętej egipskiej rzeki. Zbyt wiele gęstych dżungli, dzikich zwierząt, tropikalnych chorób? Mimo to Richard Burton i John Speke podejmują wyzwanie i zapuszczają się prosto w serce Afryki. W tych niezwykłych poszukiwaniach towarzyszy im były niewolnik Bombay: "Wiedziałem co mnie czeka. Ale rzeczywistość okazała się jeszcze gorsza?"

Świat wielkich odkryć to seria siedmiu książek przeznaczonych dla młodzieży, które przybliżają najważniejsze odkrycia geograficzne oraz historyczne wydarzenia w formie niezwykłych powieści. Interesujące rysunki oraz wkładki ze zdjęciami sprawiają, że przygoda trwa jeszcze dłużej!

źródło opisu: Wydawnictwo św. Stanisława BM, 2013

źródło okładki: http://sklep.stanislawbm.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!