Kiss of Snow

Okładka książki Kiss of Snow Nalini Singh
Okładka książki Kiss of Snow
Nalini Singh Wydawnictwo: Victor Gollancz Cykl: Psi i Zmiennokształtni (tom 10) literatura obyczajowa, romans
Psi i Zmiennokształtni (tom 10)
Victor Gollancz
2011-08-01
2011-08-01

W tej części na pierwszy plan wychodzą Hawke i Sienna i zbliżająca się wojna. Czy Hawke w końcu ulegnie ognistej Siennie?
Jest kilka wątków które zaskakują jednak cała fabuła do przewidzenia.
Fajnie że wiemy co się dzieje z bohaterami poprzednich części.

Jest kilka wątków które zaskakują jednak cała fabuła do przewidzenia.
Fajnie że wiemy co się dzieje z bohaterami poprzednich części.

Hawke i Sienna to para z takim temperamentem, że aż z uszu i nosa dym bucha a z ust ogień. Z niecierpliwością czytałam dziewięć poprzednich tomów by móc zaspokoić swój głód wiedzy na temat mojej ulubionej pary i tego jak radzą sobie z przeciwnościami losu, gdzie nie ma miejsca na słabość gdy w grę wchodzi walka o przetrwanie przeciwko PSI. Tak, mimo tego, że przede mną jeszcze sporo części to ten tom był jak wisienka na torcie. Pocałunek śniegu jest dziesiątym tomem opowiadającym o rozwijającej się wrogości między PSI a zmiennokształtnymi. Sieć Psi pomału zaczyna się kruszyć i nie ma sposobu by ją naprawić co zaczyna wpływać na rozruch między radą która dzieli się na popierających Ciszę uzurpatorów i PSI które chcąc uniknąć zatopienia razem z statkiem skłaniają się do możliwości odstąpienia od Ciszy dla chętnych. Oczywiście z zapewnieniem, że nie będzie konsekwencji, takich jak natychmiastowa śmierć lub rehabilitacja która jest po prostu jest innym rodzajem śmierci. Członkowie Rady, który mają problem z zrozumieniem, że nie ma już w tym świecie miejsca na dalsze odpychanie emocji i trzymanie się starych protokołów napierają na zmiennych z zamiarem zgniecenia ich i wygonienia z San Francisco i to nie używają do tego łagodnych środków. Jak sami wiemy, zmiennokształtni nigdy nie byli i nie będą tchórzami który pod pretekstem kłopotów uciekają, ani też nie są dzikimi bezrozumnymi zwierzętami za jakich uznaje ich Rada. Nie, są silni i stają do walki. Zawierają nowe sojusze i przyjaźnie dzięki którym są wstanie powstrzymać wszystko co szykuje dla nich Rada. W miedzy czasie kiedy odbywają się śmiertelne bitwy, wplecione są dwa wątki miłosne. Lary, Walkera i Hawke i Sienny. Lara, mimo tego, ze nie jest dominującym wilkiem wie czego chce i trzyma się tego i Walker, PSI i były nauczyciel strzał, samotnik któremu mimo tego nie jest trudno otworzyć się na świat i to co oferuje. Sienie, ognisto włosa piękność z charakterem któremu sprostać może tylko mężczyzna nie bojący się ognia i wyzwania którym jest Sienna. Hawke, wilczy alfa który swoją dominacja potrafi zgnieść kogokolwiek, uparty i nie myślący racjonalnie kiedy wchodzi w grę kobieta na której mu zależy nawet wtedy kiedy nie chce się do tego przyznać. Cała ta książka jest walką o przetrwanie, stabilność, dominacje, miłość, zaufanie i przyjaźń.

O, tak! To jedna z moich ulubionych cześć dzięki wspaniałej postaci wrednego wilka, który nie może sobie poradzić z jedną, małą PSI:)

Z przyjemnością i ciekawością przeczytałam tom o wilczym alfie i najsilniejszej z Psi. Byłam zaintrygowana jak autorka rozwiąże problem jej superniszczycielskich zdolności. No i wybrnęła, choć moim zdaniem było to nieco zbyt proste. Ale co tam, najważniejsza jest moja przyjemność z czytania.

rewelacja ;) uwielbiam wilczka , który opierał się bardzo długo swoim uczuciom:D:D:

Uważam, że jedna z najlepszych części tej serii :)

Uważam, że jedna z najlepszych części tej serii :)

<3Hawk<3

<3Hawk<3

Uwielbiam książki Nalini Singh, uwielbiam tą serię. Kocham Hawke'a i lubię Siennę, czekałam więc na ich historię z niecierpliwością. Po przeczytaniu... Czułam się nieco rozczarowana. Hawke jest takim typowym bohaterem-alfa, dominującym i praktycznie nieomylnym, Sienna dzielnie stawia mu czoła. Jednakże opis tego, co się między nimi działo, nie był dla mnie zbyt przekonujący... No i fajerwerki Sienny - nie lubię, gdy następuje eskalacja "efektów specjalnych", gdy autor dokłada coraz bardziej nieoczekiwanych, widowiskowych wydarzeń, by utrzymać zainteresowanie. To nie było tutaj potrzebne.

Moim skromnym zdaniem najlepsza część opowiadająca o moim ulubionym wilku. Historia Sienny i Hawke jest równie wciągająca co wojna, która już wisi nad naszymi ulubionymi bohaterami.

Relacja głównych bohaterów rozwijała się na przestrzeni poprzednich tomów i była jedną z gorąco wyczekiwanych przez czytelników twórczości Pani Singh, według mnie, jest małym rozczarowaniem. Miała swoje momenty, ale ogólnie nie przyniosła ze sobą jakiś wielkich achów. Sama relacja 19 latki z 35(?)letnim mężczyzną była dla mnie nieco niesmaczna i osobiście wolałabym nieco starszą Siennę. Za to z przyjemnością czytało się historię Lary i Walkera.

• Paranormal romance
  • Romans

Dodaj cytat z książki Kiss of Snow