Gadu gadu, kwa kwa! Czyli zwierzęce rozmówki

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Talk, talk, squawk! How and why animals communicate
jagarkar

Nowa książka autorów "Kupy" i "Robali"! O czym śpiewają ptaki? Jak jest "orzeł" po koczkodańsku? Co można powiedzieć zapachem? Czy zwierzęta umieją kłamać? "Gadu gadu, kwa kwa!" to porywający przewodnik po niezwykłym świecie zwierzęcej komunikacji. W tej książce słonie mruczą, jelenie ryczą, koniki morskie tańczą, bobry wydzielają rodzinny odorek, jajka popiskują, muchy trzepoczą skrzydełkami...

Nowa książka autorów "Kupy" i "Robali"!

"Gadu gadu, kwa kwa!" to porywający przewodnik po niezwykłym świecie zwierzęcej komunikacji. W tej książce słonie mruczą, jelenie ryczą, koniki morskie tańczą, bobry wydzielają rodzinny odorek, jajka popiskują, muchy trzepoczą skrzydełkami - a wszystko po to, by wytłumaczyć ci, jak i po co porozumiewają się zwierzęta. Zadziwiające ciekawostki, barwne przykłady i przezabawne ilustracje składają się na najfajniejszą lekcję biologii pod słońcem.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/