Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę

Poo. A natural history of the unmentionable
literatura dziecięca
Jadwiga Jędryas
wydawnictwa dla dzieci fizjologia biologia zoologia

Książka adresowana głównie do młodego czytelnika. Największą radość sprawi dzieciom między 3 a 8 rokiem życia, ale i dorośli na pewno wiele z niej wyciągną. Napisana prostym językiem i w dość żartobliwy sposób. Przeglądając tą książkę dowiedziałam się jaką mam ubogą wiedzę w temacie kupy, zwłaszcza tej zwierzęcej. Świetna grafika, kupa rzeczowych informacji i ciekawostek....

Myślałam, ze o kupie wiem całkiem sporo - w końcu ponad czterdzieści lat ze sobą obcujemy... a okazało się, że wiem o niej naprawdę niewiele - zwłaszcza w kontekście świata zwierząt.
Podana w żartobliwej, ale nie trywialnej formie. Mnóstwo ciekawostek, rzeczowych informacji, świetne rysunki. Wbrew pozorom - nie tylko dla dzieci.

Rewelacyjna książeczka przyrodnicza adresowana przede wszystkim do młodego czytelnika. Myślałam, że nie dowiem się z niej niczego nowego, ale się myliłam. Dodatkowo na każdej stronie są sympatyczne, żartobliwe ilustracje. Polecam!

Nie oszukujmy się: każde dziecko ma okres szaleńczego zainteresowania koprologią. Zamiast powtarzać "fuj" możemy przeczytać książkę o kupie ,która jest przezabawna i wcale nie aż taka obrzydliwa :)

Dyskusje

• Dla dzieci