Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Poo. A natural history of the unmentionable
Beniamin

Książka popularnonaukowa; dowcipna rzecz o tym, o czym się nie mówi. Ta mała książeczka to przełom i rewolucja. Możecie kupować swoim dzieciom różne kolorowe atlasy i przyrodnicze encyklopedie, a i tak zapewniam was, że nie dowiedzą się z nich tyle na temat zwierząt, co z tego uroczego dziełka. Żadne ślady i tropy nie powiedzą tyle o zwierzęcym życiu, ile właśnie najbardziej przemilczana...

Książka popularnonaukowa; dowcipna rzecz o tym, o czym się nie mówi.

Ta mała książeczka to przełom i rewolucja.
Możecie kupować swoim dzieciom różne kolorowe atlasy i przyrodnicze encyklopedie, a i tak zapewniam was, że nie dowiedzą się z nich tyle na temat zwierząt, co z tego uroczego dziełka. Żadne ślady i tropy nie powiedzą tyle o zwierzęcym życiu, ile właśnie najbardziej przemilczana cząstka natury, czyli kupa. Ja sam po wielu latach spędzonych w lesie, wśród różnych dzikich stworzeń, wiem jedno na pewno: pokażcie mi kupę, a powiem wam, jak żyje to, co ją zrobiło.
Adam Wajrak

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2006

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/kupa/kupa.html

8_oclock | 2014-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 maja 2014

Rewelacyjna książeczka przyrodnicza adresowana przede wszystkim do młodego czytelnika. Myślałam, że nie dowiem się z niej niczego nowego, ale się myliłam. Dodatkowo na każdej stronie są sympatyczne, żartobliwe ilustracje. Polecam!

Magdalena | 2012-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Nie oszukujmy się: każde dziecko ma okres szaleńczego zainteresowania koprologią. Zamiast powtarzać "fuj" możemy przeczytać książkę o kupie ,która jest przezabawna i wcale nie aż taka obrzydliwa :)

aakuku | 2016-11-10
Agata | 2015-03-10
teodorosław | 2014-10-14
Przeczytana: 2012 rok
Awersja do kontrowersji

Tom „Ale kupa! Co masz w pieluszce?” sytuuje się gdzieś pomiędzy grupą pierwszą a drugą. Choć z pozoru traktuje o wiadomym temacie, jego główną funkcją nie jest dostarczenie wiedzy na ten temat, ale pomoc w nauce pewnych ważnych umiejętności.