Zasupłana historia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niebieskie migdały". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
dhampirka19

Kaja to dziewczyna, jakich wiele. Narzeka na swój wygląd, odkrywa też, że od pewnego czasu nic nie jest takie jak dawniej. Lustro, w którym widywała codziennie swoją twarz, rozbiło się na tysiące okruchów, a każdy z nich pokazuje jedynie fragment znajomego obrazu. Gdzie podziała się dawna Kaja? Czy uda jej się odnaleźć siebie? W niełatwych poszukiwaniach, jakie musi podjąć, pomocne będą bajki, zasupłana włóczka oraz znajomość z pewnym dzieckiem.

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2013/06/12/zapowiedz-zas...(?)

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl/2013/06/12/zapowiedz-zas...»

| 2014-10-23

Świetna książka, naprawdę, nie czytałam jeszcze tak dobrej książki Tyszki. Wygląda na to, że "Zasupłana historia" jest moją "najulubieńszą" ;)
Ciekawy pomysł, bajkowe wykonanie, interesująca akcja, właściwe słowa i doskonale wykreowane postaci! Oto "Zasupłana historia" w supełku, albo jak kto woli- w pigułce ^^
Bardzo, bardzo polecam, zwłaszcza tym, którzy czasami lubią pobujać w obłokach, poczytać bajki, ale nie całkowicie odrywać się od ziemi- to książka w sam raz dla nich!

wiolagg66 | 2014-06-15

Pierwsza przeczytana przeze mnie książka,którą napisała Agnieszka Tyszka,a już mam ochotę na więcej.
Bohaterką jest Kaja,zwykła nastolatka,narzekającą na swój wygląd.Ale potem nie przejmuje się takimi błahostkami,bo czeka ją inne wyzwanie.
Czy podoła temu?
Kto w jej życiu na nowo sprawi radość?
Przekonajcie się sami.

Marlena | 2015-11-19
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Powieść napisana lekkim językiem, zawiera wiele mądrości, która może nie tyle uświadamia, co sprawia, że zatrzymujemy się by pomyśleć. Książkę czyta się szybko i dość przyjemnie. Autorce udało się pokazać, jak ważne jest pomaganie innym, nie tyle dla nich, co przede wszystkim dla osoby, która pomaga..historia zdecydowanie dla młodszych czytelników .

Poplątane życie

„- No, widzisz. A dorośli lubią powtarzać, że życie to nie bajka. Powinni porozmawiać z nami.”*

Prawie każdy nastolatek w czasie dojrzewania ma swój okres buntu, w którym to robi wszystko po swojemu, wie wszystko najlepiej, wszyscy się go czepiają i ogólnie są źli. To z czasem mija, młodzież dojrzewa i się zmienia, czasem sama, a czasem musi się coś wydarzyć by zauważyli, że ktoś może mieć gorzej i potrzebować pomocy. Niestety nie zawsze zmiana jest na lepsze, ale należy pamiętać, .że to od nas zależy kim się staniemy.

Kaja jest nastolatką jakich wiele na świecie, chociaż może nie, nie lubi chodzić po sklepach i kupować masy ubrań, które mają też inne osoby. Wyróżnia się nie oryginalnym stylem ubierania, ale i zainteresowaniami oraz poglądami. Obecnie, z grzecznej i poukładanej dziewczynki stała się nieprzewidywalną nastolatką z wiecznie złym humorem. Wszystko zmienia się gdy niespodziewanie musi zająć się małą Marysią, której babcia trafia do szpitala. Dla...

LadyDaisy19 | 2014-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2014

"Kaja była jak pogoda- nieprzewidywalna, zmienna, humorzasta. To, co podobało jej się rano, wieczorem mogło już budzić wstręt. Mogło, ale nie musiało- ten drobny fakt bardzo utrudniał osobom postronnym zorientowanie się w sytuacji."

Wypożyczyłam tę książkę z miejskiej biblioteki, ponieważ opis wydał mi się ciekawy, aczkolwiek niewiele mi on mówił. Postanowiłam zapoznać się z tą lekturą.

Liczyłam na coś, co będzie można szybko przeczytać, wciągnąć się już od pierwszej strony. Okazało się jednak, że z tym "wciąganiem" musiałam troszkę poczekać. Początek książki nie wydał mi się ciekawy, nie było nic, co zachęciłoby mnie do dalszego czytania. Nie odpuściłam jednak i postanowiłam dokończyć to, co zaczęłam.

Kiedy akcja powieści zaczęła się rozkręcać, nie mogłam oderwać się od historii o dwóch przyjaciółkach. Ta ich wzajemna relacja bardzo mnie urzekła, a dziewczynka, którą opiekowała się nastolatka, była przeurocza! Wątek miłosny nie był przedstawiony tak, jaki spotykałam w wielu...

Recenzjum | 2013-06-29
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Recenzja pochodzi z www.recenzjum.blogspot.com

Agnieszka Tyszka jest z wykształcenia polonistką. Przez kilka lat pracowała jako dziennikarka prasowa. Wydała kilka książek dla dzieci, a inspiracją pisarki są jej trzy córki. Jej bajki ukazywały się w telewizyjnej "Jedyneczce". W 2005 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt. "Róże w garażu".

Po „Zasupłaną historię” sięgnęłam z czystej ciekawości i z racji tego, że postanowiłam sobie, iż od czasu do czasu będę czytać coś innego, niż moje stałe gatunki literackie. Opis, który znajduje się z tyłu książki jest dość skąpy i niestety nie ujawnia jak świetna jest ta historia. Ani przez chwilę nie spodziewałam się tego, co kryła w sobie ta niepozorna książeczka.

Kaja jest przeciętną nastolatką, uczennicą szkoły średniej, która narzeka na swój wygląd, oddala się od rodziców i gubi się w poszukiwaniach „własnego ja”. Jej życie przybiera niespodziewany obrót, gdy pod jej opiekę trafia kilkuletnia Marysia....

Kaja to zwyczajna narzekająca na swój wygląd, mająca na głowie szkołę, interesująca się książkami nastolatka. Jednak jej dotychczasowe spojrzenie na świat się zmienia za sprawą małej Marysi. Wnuczki sąsiadki, którą nagle musi się zaopiekować. Od tego momentu zamienia się dla małej podopiecznej w Dobrą Wróżkę. Jak sobie poradzi? Czy pozbędzie się swojej niechęci do dzieci? Czy Kaja zamieni życie Marysi w bajkę? Jeśli tak, to, na czym będzie polegała ta zmiana?

Agnieszka Tyszka to polska pisarka urodzona w 1964 roku w Toruniu. Jej twórczość była prezentowana w Jedyneczce. Jak sama pisze lubi czytać książki, zachwycać się drobiazgami, zaglądać w swoje sny i słuchać śpiewających kobiet. Jest autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży oraz scenariuszy. Napisała między innymi Siostry Pancerne i pies, Świat się roi od Marianów, Miłość niejedno ma imię czy M jak DżeM. Zasupłana historia to jej najnowsza powieść.

Książka zaciekawiła mnie swoją historią. Zwyczajna nastolatka nagle musi...

Dawno nie czytałam tak dobrej książki! Nie mam tu na myśli "młodzieżówek", a ogół książek przeczytanych przeze mnie w tym roku. Autorka napisała niezwykłą, pełną emocji, przemyśleń i wartości książkę dla młodych czytelników, pomagając im tym samym zrozumieć co jest w życiu najważniejsze, bez zbędnego moralizowania.
Bohaterka tej historii Kaja jest zagubiona, nic ją nie cieszy. Nie ma żadnych celów. Sama nie wie co ze sobą zrobić. Widzi, że ostatnio się zmieniła, jest niemiła i obojętna, ale nie wie jak to zmienić. Wpadła w jakiś marazm, nie potrafi zrobić kroku do przodu, by z tego wyjść i tkwi w takiej beznadziei. Pewnego dnia zmuszona jest zaopiekować się małą sąsiadką Marysią. Dziewczyna nie bardzo wie co robić, jak poradzić sobie z dzieckiem, bo nigdy wcześniej nie była w takiej sytuacji. Niespodziewanie dla siebie samej, mimo piętrzących się problemów, radzi sobie całkiem dobrze. Dla urozmaicenia życia Marysi i trudnego oczekiwania na powrót do zdrowia jej babci, Kaja...

patulka1237 | 2014-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2014

Czy istnieją Dobre Wróżki?- oczywiście, że tak. Udowadnia nam to ta właśnie książka. Jeżeli się czegoś mocno pragnie i się uwierzy, można zdziałać wszystko, co się zapragnie- tak, jak główna bohaterka Kaja.
Jest to niesamowita książka, lekka i przyjemna, czyta się ją z łatwością, a dodane bajki jeszcze bardziej nadają jej "bajkowy" charakter.
Na pewno zostanie na długo w mojej pamięci.

Aleksandra | 2013-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Dzisiejszy świat pędzi do przodu, literatura również. Odnajdywane są nowe motywy, innowacyjne gatunki, by tylko zaskoczyć czytelnika. Agnieszka Tyszka udowodniła mi jednak, iż wcale nie potrzeba tak wiele, by oczarować czytelnika. A na czarowaniu – ta „Dobra Wróżka” zna się naprawdę dobrze.

Pani Tyszka na naszym polskim rynku pisze od dawna – są to historie krótkie, jak i te dłuższe. Inspiracją pisarki są jej trzy córki, które dodają jej naprawdę wiele weny. Z wykształcenia polonistka, zajmowała się niegdyś dziennikarstwem prasowym. Warto dodać, iż pisała bajki dla dzieci, które – uwaga! – ukazywały się w popularnym programie „Jedyneczka”!

„Zasupłana historia” to moje pierwsze spotkanie z Agnieszką Tyszką i powiem na wstępie – będę wspominać je bardzo dobrze. Jest to kolejna książka wydawnictwa Egmont z serii „Niebieskie migdały”, które być może już nieco znacie.

Poznajemy Kaję – zwyczajną dziewczynę, naprawdę do bólu normalną. Jest dzieckiem XXI wieku – narzeka na swój wygląd,...