Moi rywale. Boniek i inni

Wydawnictwo: Pomorze
sport
takisobiejac

Sylwetki Zbigniewa Bońka oraz innych wybitnych piłkarzy grających w latach 80. XX wieku, m.in. Rinata Dasajewa, Diego Maradony, Thomasa N'Kono czy Jeana Tigany.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Robwier | 2019-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2019

Przede wszystkim dla fanów futbolu. Krótkie, lecz w miarę treściwe (gwarantują to nazwiska autorów ) przedstawienie sylwetek czołowych piłkarzy świata z lat 80-tych zeszłego stulecia. Oprócz dobrze pamiętanych do dziś herosów zielonej murawy - jest tam też kilka dawno zapomnianych perełek. Wśród nich m.in. Juan Lozano - olbrzymi, wręcz niewyobrażalnie, lecz niespełniony zarazem - talent. Przy innym, bardziej profesjonalnym podejściu do futbolu, byłby dziś pewnie wymieniany jednym tchem z najlepszymi graczami globu. I to nie tylko swoich czasów...

Felzmann | 2013-03-25
Przeczytana: 1985 rok

Kultowa książka dla mnie. Pamiętam, że jako mały dzieciak ukradłem babci pieniądze i pobiegłem przez całe miasto, aby w jedynej księgarni jaką mieliśmy, kupić tę książkę. Właściwie to na niej uczyłem się czytać. Pamiętam, że nie wszystkie zdania wtedy właściwie rozumiałem i to przyszło dopiero z czasem. Czytałem wszystkie biogramy zawarte w tej książce chyba z 50 razy. Nie przesadzę zbytnio gdy napiszę, że połowę książki znam na pamięć.