Tajemnica Mundialu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
837298932X

Cała Japonia ekscytuje się trwającymi właśnie mistrzostwami świata w piłce nożnej. Tylko przypadek sprawia, że w zapomnianej rzece znaleziono ciało Europejczyka. Były policjant, Kazuyoshi Toda, postanawia odkryć przyczynę zgonu tego człowieka. Prawda okazuje się zaskakująca i niebezpieczna. Co łączyło zmarłego z tajemnicami mistrzostw, głęboko skrywanymi przed opinią publicznąa Kto jeszcze będzie musiał zginąć, aby prawda nie wyszła na jawa Odpowiedzi okażą się niespodzianką zarówno dla Tody, jak i dla czytelnika. Prawdziwie sensacyjna książka dla miłośników futbolu, spiskowych teorii i egzotyki Dalekiego Wschodu.

Danway | 2013-02-12
Przeczytana: 10 lutego 2013

Czy kiedykolwiek pisałem, że uwielbiam sieć księgarni Matras?? Jeśli nie to właśnie się poprawiam i uzasadniam swoje zdanie. Otóż za bardzo niewielkie pieniądze (w tym przypadku 2 złote) można kupić całkiem niezłą książkę.

W ten właśnie sposób nabyłem opisywaną "Tajemnicę Mundialu", książkę autorstwa dwóch dziennikarzy, podejmujący temat Mistrzostw Świata w 2002 roku, które bardzo są nam kibicom bliskie. Otóż na tych mistrzostwach Polska zagrała ponownie po 16 latach przerwy.

Jednak nie to jest tematem tejże książki kryminalnej. Głównym bohaterem jest Japończyk Kazuyoshi Toda, zastępca japońskiej TCPC - organizacji pilnującej wszelkiego rodzaju porządku podczas wspomnianych Mistrzostw Świata. Wspomniany Japończyk przypadkiem odnajduje zmasakrowane ciało w swojej rodzinnej okolicy. To owe przypadkowe zdarzenie wywołuje lawinę zdarzeń, które bardzo mocno wciągają czytelnika.

Książka ma ponad 450 stron. Mimo wciągającej akcji jest to nieco za dużo. Mogłoby być ich o wiele mniej. W...

sebaesp | 2016-07-26
Sztefan CK | 2015-05-27