Suburbanizacja po polsku

Okładka książki Suburbanizacja po polsku
Katarzyna Kajdanek Wydawnictwo: Zakład Wydawnictw CZSR nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
252 str. 4 godz. 12 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Zakład Wydawnictw CZSR
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
252
Czas czytania
4 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376881072
Tagi:
socjologia misato urbanizacja przedmieścia społeczności lokalne suburbanizacja urban sprawl
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Miasto - przestrzeń - tożsamość. Studium trzech miast:  Gdańsk, Gliwice, Wrocław Krzysztof Bierwiaczonek, Małgorzata Dymnicka, Katarzyna Kajdanek, Tomasz Nawrocki
Ocena 7,0
Miasto - przes... Krzysztof Bierwiacz...
Okładka książki XXIV Konwersatorium Wiedzy o Mieście. Przestrzeń publiczna miast Waldemar Cudny, Piotr Drzewiecki, Piotr Fogel, Emilia Gorczyczewska, Lidia Groeger, Aleksandra Jadach-Sepioło, Iwona Jażdżewska, Katarzyna Kajdanek, Iwona Kantor-Pietraga, Jarosław Kazimierczak, Paweł Kretowicz, Robert Krzysztofik, Mariusz Kulesza, Katarzyna Leśniewska, Wiesław Maik, Lidia Mierzejewska, Jerzy Parysek, Karolina Pawlak, Jacek Petryszyn, Maciej Rogocz, Rafał Rouba, Jerzy Runge, Dominik Sikorski, Dariusz Sokołowski, Tomasz Spórna, Robert Szmytkie, Marcin Turzyński, Justyna Wojtkiewicz, Elżbieta Zuzańska-Żysko
Ocena 9,0
XXIV Konwersat... Waldemar Cudny, Pio...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
297
207

Na półkach: , , ,

Książkę należy ocenić tak wysoko, ponieważ dr Kajdanek bardzo nowatorsko podchodzi do tematu suburbanizacji. Jako socjolog zajmuje się głównie swoim obszarem zainteresowań, jednak z uwagi na interdyscyplinarność tego zagadnienia, często czerpie także z innych dziedzin i dyscyplin naukowych.

Mówiąc bardziej przystępnie - dr Kajdanek podejmuje problem, o którym istnieniu niewiele osób sobie zdaje sprawę, a pozostałe go po prostu ignorują. Nazywa rzeczy po imieniu - okazuje się, że to, co możemy zaobserwować na terenach podmiejskich i suburbiach, ma cały szereg wyjaśnień i poddawane jest szczególnym analizom. Wciąż jednak jest to problem niszowy, dlatego praca Autorki jest taka moim zdaniem istotna, zwłaszcza w kontekście obecności dzieci w tych środowiskach, o czym żaden inny autor nie wspomniał.

Co więcej, wcale nie czyta jej się trudno. Owszem, jest to praca naukowa, Autorka odbiega jednak od skomplikowanego nazewnictwa i stara się wyjaśniać zagadnienia jak najbardziej prostym językiem. To powinno skłonić do lektury osoby nie tylko ze środowisk akademickich i naukowych do jej przeczytania.

Można stwierdzić, że misją książki jest próba odwróceniem tendencji, o której traktuje. Nie da się ukryć, że tematyka opisywana przez dr Kajdanek jest problemem. Świadczy o tym nawet - moim zdaniem - zdjęcie na okładce, autorstwa Filipa Springera. On też w końcu dużo uwagi poświęca ładowi przestrzennemu i ludziom, którzy w nim funkcjonują. A sama okładka jest świetnym streszczeniem tego, co nas czeka w trakcie czytania.

Szczerze zachęcam do podjęcia się przeczytania tego tytułu, gdyż być może pozwoli niektórym z Was uniknąć pewnych złych decyzji, podejmowanych przy wyborze nowego miejsca zamieszkania. Bo poza pozycją naukową, świetnie opisującą i wyjaśniającą zjawisko suburbanizacji, ta książka śmiało mogłaby być traktowana jako poradnik dobrego sąsiedztwa.

Książkę należy ocenić tak wysoko, ponieważ dr Kajdanek bardzo nowatorsko podchodzi do tematu suburbanizacji. Jako socjolog zajmuje się głównie swoim obszarem zainteresowań, jednak z uwagi na interdyscyplinarność tego zagadnienia, często czerpie także z innych dziedzin i dyscyplin naukowych.

Mówiąc bardziej przystępnie - dr Kajdanek podejmuje problem, o którym istnieniu...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    97
  • Przeczytane
    20
  • Posiadam
    9
  • Teraz czytam
    3
  • Urbanistyka
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • 2021
    1
  • O miastach
    1
  • Polska
    1
  • 52/2016
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Suburbanizacja po polsku


Podobne książki

Przeczytaj także