Pomiędzy miastem a wsią. Suburbanizacja na przykładzie osiedli podmiejskich Wrocławia

Wydawnictwo: Nomos
978-83-7688-048-8
Michał

Największym walorem [książki] jest fakt bycia pierwszym na gruncie polskiej socjologii opracowaniem poświęconym interesującej, dotąd nieeksplorowanej [...] tematyce. Zawarty w tym opracowaniu obraz współczesnych osiedli podmiejskich [...] może stanowić wydajny materiał do wielu innych analiz i studiów. Polska przestrzeń podlega ciągłym zmianom, dlatego też analiza jednego z aspektów tych zmian może wnieść wiele pożytecznej wiedzy.

Z recenzji dra hab. Andrzeja Majera

Katarzyna Kajdanek podjęła w swojej monografi i niezmiernie interesujące zagadnienie procesu suburbanizacji terenów podmiejskich na przykładzie okolic Wrocławia. Podjęcie tej problematyki było przedsięwzięciem niezwykle trudnym ze względu na krótką, z punktu widzenia nauk społecznych, historię tego procesu, jak i jego specyficzny charakter w polskim kontekście społecznym, jakże odmiennym od przytaczanych w pracy kontekstów: brytyjskiego i północnoamerykańskiego, tak dobrze opisanych w literaturze przedmiotu. […] Na podkreślenie zasługuje piękna polszczyzna Autorki i klarowny sposób argumentacji podnoszonych w tekście kwestii.

Z recenzji dra hab. Wiesława Wątroby

źródło opisu: Wyd. Nomos, 2011