Lot nad kołyską

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Żyrardów, artyleria, weterynaria
pPablo

W trzeciej swojej książce autor wraca myślą i piórem do czasów wczesnej młodości, na której doświadczenia złożyły się nauka w gimnazjum w małomiasteczkowym środowisku Żyrardowa, służba w podchorążówce odbywana na Kresach oraz studia weterynaryjne w Warszawie. Dzięki doskonałej pamięci i talentowi narracyjnemu autora relacja jego jest kopalnią informacji o czasach i środowiskach, które opisuje. W formie swobodnej gawędy mieści się zarówno dokumentacja niemal historyczna jak i ciąg barwnych, zabawnych często anegdot.

źródło opisu: Ksiązka i Wiedza, 1984

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/