Niebo w ogniu

Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
1989-01-01
1989-01-01
Niebo w ogniu Bohdan Arct II wojna światowa Wielka Brytania Anglia

Dobra książka, wspomnienia i przeżycia alianckich pilotów, zwłaszcza, że dotyczą różnych frontów, to ważne. Solidna pozycja, zwłaszcza dla miłośników lotnictwa, awiacji.

Kawał dobrej literatury lotniczej napisanej przez weterana powietrznych batalii. Autor w jednej książce zawarł cykl swoich wspomnień wydany wcześniej w oddzielnych tomach.

Interesująca książka dla osób zainteresowanych przeżyciami alianckich pilotów w trakcie drugiej wojny światowej. Prócz opisów walk znaleźć tutaj można też wątki przygotowania do operacji jak i niewoli w niemieckim obozie dla lotników. Książka porusza też tematy walk na różnych frontach - od Anglii, po Afrykę, Norwegię, na Niemczech kończąc. Polecam, przyjemna lektura.

Wspomnienia jednego z polskich pilotów myśliwskich solidna dawka wspomnień wojennych, nie tylko z walk, również z... przeczytajcie! Uważam, że warto sięgnąć po tę książkę - Polecam!

Wspomnienia polskiego pilota, członka Dywizjonu 303, a wcześniej 306. Opisuje jak nabierał szlifów jako pilot myśliwca, na czym polegała ich służba w ramach ochrony Wielkiej Brytanii przed niemieckimi nalotami, a co robili w czasie wolnym. Ciekawe, niekoloryzowane wspomnienia. Nie tylko dla miłośników lotnictwa.

Bardzo solidna opowieść o polskich pilotach myśliwców opowiedziana przez jednego z nich. Są tu nie tylko chwile złe i nieprzyjemne, ale także te przyjemne a nawet zabawne. Czytając o tym jak inni doceniali polskich lotników za ich poświęcenie w walce można tylko czuć z tego powodu dumę :).

Powrót dla mnie bo wielu wielu latach do niej, pamiętam jak zafascynowany czytałem ją wypożyczoną z biblioteki miejskiej. Stara ale jara ;)
Jak dla nie nadal bardzo fajna książka przybliżająca losy polskich pilotów, opisywana na żywo przez jednego z nich. Pewnie z kliku względów niektóre sytuacje są przemilczane w niej(cóż takie były czasy PRL)
Dla mnie trochę za mało autor siebie odkrywa w niej, może to był taki zamysł, kto wie?
Polecam, ciekawa lektura

Dla mnie trochę za mało autor...

bardzo dobra pozycja dla tych, którzy interesują się historią polskich lotników w czasie II wojny światowej, tych którzy latali na z ramienia RAF w Angli

• Lotnictwo
  • Wojenne
  • Posiadam/Moja biblioteczka

Dodaj cytat z książki Niebo w ogniu