Pamiętnik pilota

Wydawnictwo: POLWEN
83-88822-24-1
wspomnienia, pilot, wojna, pamiętnik
powl

Prezentujemy państwu niepublikowane dotąd wspomnienia Bohdana Arcta z lat 1939 - 43. Autor - pisarz ("Niebo w ogniu", "Kamikadze - boski wiatr", "W pogoni za Luftwaffe", "Cena życia", "Powietrze pełne śmiechu") i pilot - bohater bitwy o Anglię, jeden z "Cyrku Skalskiego", dowódca eskadry w Dywizjonie 303, postać dziś już trochę zapomniana przez czytelników, niezwykle ciekawie opowiada o swoich wojennych przeżyciach, losach przyjaciół, bohaterstwie polskich lotników.

żabot | 2013-05-10
Przeczytana: 2010 rok

Książkę trudno ocenić. Z jednej strony wyjątkowa gratka dla fascynatów historii polskiego lotnictwa w Wielkiej Brytanii w czasie II Wojny. Ciekawe rysunki autora. Można by powiedzieć - archiwalne cacuszko. Ale z drugiej strony to praktycznie niopracowany pamiętnik, trochę monotonny i nudnawy dla przeciętnego czytelnika. Miłośnik lotniczych, pełnych emocji książek Arcta czy Meissnera może sobie odpuścić.

Przeczytana: 31 marca 2014

WSPANIAŁY PAMIĘTNIK