Alarm w St. Omer

978-83-7506-561-9
historia, wojna, pilot
historyczna
Barbara

Bohdan Arct - pilot myśliwski, który po II wojnie światowej spisał swoje przygody. Alarm w St. Omer to zbiór jego opowiadań, ułożonych według chronologii wydarzeń wojennych. Uczestnicząc w bitwie o Anglię, Arct był świadkiem narodzin dwóch legend – polskiego Dywizjonu 303, który stanowił kwintesencję polskiego ducha walki, oraz Douglasa Badera - brytyjskiego lotnika, który pomimo amputacji obu...

Uczestnicząc w bitwie o Anglię, Arct był świadkiem narodzin dwóch legend – polskiego Dywizjonu 303, który stanowił kwintesencję polskiego ducha walki, oraz Douglasa Badera - brytyjskiego lotnika, który pomimo amputacji obu nóg latał na Spitfire'ach i został asem myśliwskim. Zestrzelony i więziony w niemieckich obozach, Bader raz za razem próbował ucieczki. Zdesperowani hitlerowcy musieli zabrać pilotowi protezy, aby uniemożliwić mu dalsze próby.
Cyrk Skalskiego to historia elity polskich lotników, która walcząc na niebie Afryki Północnej pomogła rozgromić armię Lisa Pustyni - Erwina Rommla.
W ostatniej fazie wojny nazistowskie Niemcy podjęły desperacką próbę zniszczenia Londynu przy użyciu swojej wunderwaffe - pocisków rakietowych V-1. W opowiadaniu W pościgu za V-1 polskim myśliwcom przyjdzie stanąć do walki z tą bezduszną maszyną.

wolfik | 2015-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Doskonała kronika działalności polskich (i nie tylko) lotników w czasie II wojny światowej. Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom lotnictwa i historii.

Roman Dłużniewski | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Dobre, niektóre nawet bardzo dobre opowiadania lotnicze. Szczególnie utkwił mi w pamięci Douglas Bader. Warto!!

TurboBonkers | 2013-09-02

Książkę czyta się jak powieść sensacyjną czy też scenariusz hollywodzkiej produkcji z tą różnicą że ten "scenariusz" napisała historia i prawdziwi ludzie którzy tą historię stworzyli, a to dodaje dodatkowych emocji. Rewelacja !

Przeczytana: 07 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

PEŁNA EMPATII NAD WALKĄ Z LOTNICTWEM NIEMIECKIM - DYWIZJON 303- WSPANIAŁA OCENA & DUMA DLA ARKADEGO FIEDLERA

MackieMesser | 2016-10-04
Ramo | 2015-12-16