Klucze do więzienia demonów

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Cykl: Baśniobór (tom 5)
Wydawnictwo: W.A.B.
Keys to the Demon Prison

Dzięki Zzyzxowi, więzieniu demonów, w którym zamknięto niezliczone hordy najpotężniejszych istot ciemności, świat od tysiącleci był bezpieczny. Teraz jednak Sfinks, przywódca Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej, jest od krok od zebrania wszystkich pięciu kluczy-artefaktów. Jeśli wiezienie zostanie otwarte, cała ziemia pogrąży się w chaosie. Kendra, Seth oraz Rycerze Świtu podejmują ostatnią, desperacką próbę pokrzyżowania planów wroga. Tym razem muszą podróżować po całym świecie, by uprzedzić Sfinksa, zdobyć brakujące artefakty i uratować kilkoro Wiecznych, których śmierć to warunek oswobodzenia demonów. Jeśli im się nie powiedzie, pozostanie już tylko rozpaczliwa konfrontacja z uwolnionymi bestiami na Bezbrzeżnej Wyspie. Jakich sprzymierzeńców znajdą Rycerze Świtu w decydującej walce o losy świata?

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1491&v=_

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1491&v=_

Opinie czytelników (1985)
wiejskifilozof | 2017-04-05

Baśniobór wciąga mnie w swój świat,świetna
cudowna,piękna książka.
Podobało mi się,
że tyle tam stworów przedziwnych
I te harpie,i ptaki roki.
A mimo,że jestem już w wieku 40 lat.
To ta historia
bardzo mnie zaciekawiła.

Koralina | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

„Niektórzy wyobrażają sobie, że różnica między niebem a piekłem to tylko kwestia geografii. To nieprawda. O wiele więcej zależy od tych, którzy tam mieszkają.”

Misternie utkana fabuła, pełna dramatycznych zdarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji…
Walka dobra ze złem, światła z mrokiem…
Prawdziwi bohaterowie - dla ratowania świata gotowi dać z siebie wszystko…

To „Baśniobór” w całej swej krasie!

Po przekroczeniu progów tego fascynującego, baśniowego rezerwatu trudno oderwać się od lektury, która potrafi zauroczyć i wciągnąć w wir niezwykłych wydarzeń.

Polecam!

anika | 2015-05-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook, 2015
Przeczytana: 10 maja 2015

Magia, przygoda, humor - tak opisałabym cykl "Baśniobór" w trzech słowach. Żałuję, że ja już zakończyłam swoją podróż po świecie wyobraźni, bo była to podróż niesamowita, wciągająca, pełna akcji.

Muszę przyznać, że Brandon Mull ma dar snucia fantastycznych opowieści i wie, kiedy je zakończyć, aby pozostawić w czytelniku uczucie leciutkiego niedosytu zamiast nudy spowodowanej zbyt dużą objętością cyklu, co przy pięcioksięgu nie jest łatwym zadaniem.

Polecam!!!

Adrian Jeżak | 2015-05-31
Na półkach: Przeczytane, Brandon Mull
Przeczytana: 31 maja 2015

I to już niestety koniec niezwykłej przygody jaką miałem okazję przeżyć czytając Baśniobór. Z jednej strony żal, to już koniec, z drugiej dobrze że nie kusi mnie dalsze czytanie...
Seria jest tak wciągająca, że porzucałem wszelkie obowiązki aby tylko znaleźć chwilę na dalsze losy moich ulubionych bohaterów.
Z niecierpliwością będę oczekiwał adaptacji filmowej, mam nadzieję że takową nakręcą i choćbym miał oglądać ją razem z moimi dziećmi poświęcę się aby powrócić w ten wspaniały magiczny klimat ;)
Lektura dla wszystkich, bez względu na wiek.
Pozdrawiam i zachęcam do czytania.
Adrian Jeżak

Weronika | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

"Walka o losy świata wkracza w decydująca fazę.Trzymajcie się mocno!"

KLUCZE DO WIĘZIENIA DEMONÓW to ostatnia część cyklu Baśniobór autorstwa Brandona Mulla.Książka ma w sobie dużo akcji,ważnych wątków oraz nowych postaci.Bardzo mi przykro,że to już ostatnia powieść o przygodach dwójki rodzeństwa.Tak jak opisywałam poprzednie części tak i tu muszę napisać "W książce jest dużo MAGII". Każda strona była nią przepełniona ,aż można ją poczuć.Świat stworzony przez autora jest cudowny,bajkowy oraz bardzo pobudzający wyobraźnie.Nie można też nie wspomnieć o okładkach,które tylko zachęcają do przeczytania.Ale przejdźmy do akcji.

Przed wyjechaniem na ważną misje Seth odwiedza Graulasa.Mocno cierpiący demon ma do chłopca ostatnią prośbę.Chce ,by on uleczył go troszkę Piaskami Świetości.To miałoby spowodować,że nie czułby takiego bólu.Obsydianowe Pustkowie to ich cel.Jednak na miejscu jest dużo pułapek i intryg.Ktoś zdradzi,ktoś zginie,ktoś się poświęci.Ale kto,tego nie powiem.Wraz z...

Agata | 2016-02-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 lutego 2016

Bardzo dobre zakończenie pięciotomowego cyklu książek o Baśnioborze. Ostatni tom napakowany jest akcją od samego początku do końca, tak więc nie ma czasu żeby się nudzić. Muszę przyznać, że bardzo polubiłam Setha - zabawny, bystry i odważny. Za to go lubię! O dziwo, ani razu jego zachowanie mnie nie zirytowało, a w poprzednich tomach kilka razy się to zdarzyło (zwłaszcza na początku). Nie będę się rozpisywać - polecam całą serię.

Kamillo | 2014-03-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

DLACZEGO?!
Dlaczego książki muszą się tak kończyć? Chciałoby się jeszcze i jeszcze, a tu koniec serii.
Trochę szkoda, że Seth i Kendra przez większość książki mieli oddzielne przygody, ale cóż i tak była świetna fabuła. Kendra po zdradzie Gavina, poznała Paprota. Gościu wymiata. Nie powiem kim jest, ale jest kimś super.
Książka trzymała w napięciu i nie sposób było się oderwać. Teraz wszystko wyszło na jaw, a prawda jest bardziej szokująca niż mogłabym się spodziewać.
Pędźcie do księgarni po tę serię!!!

Czytajka | 2015-08-28
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Wspaniała wspaniała i jeszcze raz wspaniała. Humor zabawa i przygoda :)

Radomak | 2013-12-28
Przeczytana: 28 listopada 2013

Ostatnia część bardzo emocjonującej i ciekawej powieści. Rodzeństwo: Kendra i Seth nadal walczą ze Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, jednak ku ich wielkiemu zaskoczeniu największy wróg - Sfinks daje się przechytrzyć swoim podwładnym i staje się pionkiem w rozgrywce, pionkiem, który może przeważyć szale zwycięstwa. Grupa przyjaciół, którzy opiekują się uzdolnionym rodzeństwem rzuca się w wir niesamowicie niebezpiecznych wydarzeń. Szukają ostatnich Wiecznych, którzy muszą pozostać przy życiu, aby nie udało się otworzyć bram Zzyxu. Rycerze Świtu próbują zwerbować ostatnie siły, łapią się niemal każdej legendzie, która może przynieść im korzyść. W Trakcie gdy Kendra szuka wiecznych z Seth udaje się na poszukiwania magicznego miecza Vasilisa, który to wybiera sam swojego Pana.
Ostatnim akcentem książki jest ogromna bitwa istot światła i mroku. Na wezwanie Królowej Wróżek przybywają Astrydzi, którzy niegdyś zdradzili parę królewską i doprowadzili do pojmania przez siły zła ojca...

Evik | 2014-05-20
Przeczytana: 19 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W końcu poznałam tajemnicę Trójkąta Bermudzkiego. Wyjaśnienie jest na 122 stronie :)
Jest pięć artefaktów.
- Chronometr, który umożliwia podróże w czasie jest fajnym artefaktem. Ma tylko dwie wady. W miejscu, do którego się przenosimy można być ~ pół godziny. No i nie można nic ze sobą zabrać. I tak na miejsce dotrzemy nago.
- Piaski Świętości, które wprawdzie nie czynią nieśmiertelnym, ale uzdrawiają z każdej choroby.
- Tranlocator, który umożliwia przenoszenie się w przestrzeni
- Oculus - według mnie najpaskudniejszy, bo umożliwia śledzenie ludzi
- Krynica Nieśmiertelności. Wiadomo, jakie może mieć właściwości.

Wszystkie razem mogą otworzyć Zzyzx - więzienie demonów.

Biedny Seth...
Zaufał niewłaściwej osobie.Wpakował świat w niezłe tarapaty. Teraz musi naprawić swoje winy.

W książce pojawia się nowy bohater - Jednorożec, to z jego rogu powstał jeden z artefaktów.
Są tajemniczy Wieczni. Kendra i Paprot muszą zrobić wszystko, aby ich chronić.
Wszystko się rozstrzygnie,...

zobacz kolejne z 1975