Klucze do więzienia demonów

Okładka książki Klucze do więzienia demonów Brandon Mull
Okładka książki Klucze do więzienia demonów
Brandon Mull Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Baśniobór (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Baśniobór (tom 5)
Keys to the Demon Prison
W.A.B.
2013-04-17
2013-04-17
Rafał Lisowski
magia artefakt dobro zło walka poświęcenie Baśniobór

Całkowicie utraciła poziom poprzednich części. Ogromną liczba błędów logicznych. Sprzeczne ze sobą elementy i totalny brak logiki w książce. Pisane na siłę byle napisać. Książka stała się skrajnie nieinteligetna jak i postacie, oraz sytuację w niej występujące. Spokojnie ponad 50 błędów logicznych w treści.

Paton wie w przeszłości że sfinks to szaleniec, ale nie zostawia informacji dla przyszłości o nim. Ale dzban. Autor napisał książkę skrajnie głupią. Ostatnia część tragicznie głupia, na każdym kroku błędy logiczne co chwila.

Postacie stale bezmyślnie robią te same błędy. Odechciewa się czytać.

Paton wie w przeszłości że sfinks to szaleniec, ale nie zostawia...

Ostatnia (niestety) część serii o Baśnioborze wywołała we mnie dużo różnych uczuć. Z jednej strony niecierpliwość w poznaniu kolejnych losów oraz finału przygód, oprócz tego kilka fragmentów przyprawiała mnie o palpitację serca (autor potrafi zaskakiwać). Z drugiej jednak strony czułem już pewien przesyt pod koniec książki i zmęczenie natłokiem wydarzeń. Zamykam serię zadowoleniem, z faktu, że jako dorosły facet sięgnąłem po książki z tematyki dziecięco-młodzieżowej, odkryłem w sobie pokłady młodzieńczości i razem z własnymi dziećmi odbyłem podróż w krainę fantasy.

No co mam powiedzieć? Ja się po prostu zachwycam. Uwielbiam ten tom, cała serię, ten świat i wszystko, co w nim się znajduje. Naprawdę jest to jedna z lepszych serii fantasy dla młodzieży. Ja do tej grupy wiekowej już dawno nie należę, a mimo tego bawiłam się świetnie. Nie będę pisać o fabule, ponieważ mamy tu finał i zakończenie całej historii. Czy więzienie demonów zostało otwarte? Czy udało się ocalić świat? Jak się wszystko potoczyło? Nie powiem. Za to zachęcam do odkrycia tej historii i wkroczenia do Baśnioboru, w którym dzieje się prawdziwa magia 🤩

Jedna z bardziej wciągających książek z serii

Jedna z bardziej wciągających książek z serii

Szacunek za wielki zwrot akcji, w który zamieszany był Seth. Bitwa ludzi przeciw demonom była świetnym zakończeniem serii

Całą serię Baśniobór uwielbiam. Doskonale wykreowany świat, cudowni i wielowymiarowi bohaterowie, wartka akcja, dużo zawirowań. Po prostu magia. Żal się było rozstawać.

Bardzo dobre zakończenie całej serii. Kocham ją całym serduszkiem!
Uwielbiam bohaterów, cały ten magiczny świat i to, jak piękne wartości przekazuje ta książka. Cała ta seria jest epicka i bardzo mocno ją polecam.
Łezka się w oku kręci, że to już koniec tej wspaniałej przygody.

Bardzo dobre zakończenie całej serii. Kocham ją całym serduszkiem!
Łezka się w oku kręci, że to już koniec tej wspaniałej przygody.

*opinia o audiobooku*
Bardzo dobre zakończenie naprawdę udanej serii fantastycznej.
Im dłużej słuchałam, historia bardziej mnie wciągała.

P.S.: Kocham Pana Janusza Zadurę, który całej serio "lektoruje", to dzięki niemu na pewno polubiłam tę serię tak bardzo💖

*opinia o audiobooku*
Bardzo dobre zakończenie naprawdę udanej serii fantastycznej.
Im dłużej słuchałam, historia bardziej mnie wciągała.

Super książka <3 Mega polecam

Super książka <3 Mega polecam

W tym tomie tyle się działo, że aż nie wiem, od czego zacząć! Fabularnie książka była naprawdę dobra. Stale coś się działo, nastąpiło sporo zwrotów akcji, a wszystko potoczyło się inaczej, niż zakładałam na początku. Zakończenie było naprawdę dobre - nie było zbyt idylliczne czy przesłodzone, po prostu odpowiednie. Nie mogłam narzekać na nudę, nie mam nic do zarzucenia - "Klucz do więzienia demonów" dobrze zakończył "Baśniobór".

Co mogę powiedzieć o bohaterach na sam koniec? Kendra nie przeszła wielkiej zmiany, ale niezmiennie bardzo ją lubię. Seth bardzo dojrzał. Tak, nadal popełnia błędy, ale nie jest już irytujący - z czasem naprawdę zdołałam go polubić. Warren wciąż jest w gronie moich ulubieńców - po prostu ma w sobie to... "coś". Brakowało mi tu trochę dziadków Sorensonów, ale pojawił się za to Paprot - i jego również polubiłam. Głównie z jednego powodu, jako że kocham pewne stworzenia...

Co mogę więcej powiedzieć? Jeśli lubicie przygodę, magiczne stworzenia, motyw więzi między rodzeństwem, a także walki dobra ze złem, to na pewno polubicie "Baśniobór". Tom 5 dostaje ode mnie 9/10 a całą serię oceniam również na 9/10 Polecam osobom 14+